Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Veszít valamit az életben,...

Veszít valamit az életben, akinek nem volt szerető családja?

Figyelt kérdés

Mert mondjuk nem ismeri a szüleit, vagy mert épp nem úgy viszonyultak hozzá, ahogy ideális esetben kellene (itt bántalmazott, illetve kiskorúként elhagyott gyerekekre gondolok).

Sajnos nekem is rossz gyerekkorom volt, és ha fiatal felnőttként (18-20) nem is éreztem annyira a hátrányát, vagyis, inkább nem érzelmi téren éreztem (korán kellett önállósodnom), most így közelebb lassan a 30-hoz mint a 20-hoz, már érzem.

Valahogy hiányzik, hogy engem sosem szerettek igazán (nemhogy feltétel nélkül, hanem sehogy), és fiatalabb koromban (sőt, szégyen, de néha most is), hibát hibára halmoztam, annyira szerettem volna, ha szeret valaki.

Illetve fáj, hogy nem tudok azonosulni bizonyos dolgokkal.

Például (és amiről a kérdés is eszembe jutott) egy általam nagyon kedvel zene pontosan egy hasonló kapcsolatról (apa és kislánya), szeretetről szól, és látom, hogy mások mennyire tudnak azonosulni vele (kommentek), milyen emlékeket idéznek fel, én pedig nem tudok.

De lehetne szó bármiről, ami család (akár maga a karácsony, gyerekvállalás, akár egy film, könyv vagy zene, bármi), valahogy nem tudom úgy átérezni, mint azok, akik tudnak kire/kikre asszociálni. Maximum nagyon szomorú leszek, hogy nekem ilyen emlékek nem jutottak.


2018. dec. 18. 21:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Példa képet. Család képet. Erkölcsi rendből egy részt. Esetleg más sérülést szenved. Ám a múlt nem változik. Ezért abban turkálni nem sokat ér, max megérted a helyzeted. De attól még nem lesz jobb.

Én szerencsére találtam egy párt, akinek jó a család képe és tőle tudok tanulni.

2018. dec. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Kb mindent
2018. dec. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Persze hogy veszít. a család az a közeg, aminek biztonságot, nyugodt hátteret kellne adni egy stabil személyiségfejlődéshez. Ha rossz környezetben nő fel valaki, akkor bizonytalan lehet magában, agresszív lehet mert ez a norma, nem tudja jól kezelni majd a konfliktushelyzeteket, sőt lehet hogy csak agresszívan tudja majd lereagálni, mert ez a "normális" számára. Vagy ha sokat bántották, élete végéig önértékelési zavarokkal küzdhet, úgy beleverik hogy ő a rossz, az értéktelen aki semmi jót nem érdemel... És ebből kegyetlenül nehéz felállni. Olyan lesz mint én: érzelmi "koldus" aki mindent megtenne egy kis törődésért, és sok rosszat, bántalmazást eltűr, mert úgy érzi hogy ez a normális, ezt érdemli mert nem elég jó...
2018. dec. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
"Nem sokat", csak a legfontosabbat egy ember életében...
2018. dec. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező, én így túl az 50-en azt gondolom, hogy veszít is, meg nyer is... utóbbit azzal, hogy nem függ egy szülői családtól semmilyen szempontból, se anyagilag, se érzelmileg, se gondolatilag.

Egyébként meg azt is gondolom, hogy az ember párja sokkal fontosabb személy az életben, mint a szülei... a párját ugyanis önmaga választja, és a párjával éli meg az élete hosszabb és jelentősebb életszakaszát, mellette és vele teljesedik ki - szerencsés esetben.

2018. dec. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
Csak rajtad áll, hogy később neked is legyenek ilyen emlékeid. Szülőket, testvéreket nem tudsz magadnak teremteni, de saját társad és gyerekeid még lehetnek. Az meg ugyanúgy a családod.
2018. dec. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen eleg sokat. En 46 vagyok és fura de a kor haladtával érzem egyre jobban. Pontosabban azt, hogy mit lehetett volna másképp.

Tudom a többség azt mondja 18 éves kor után már csak az egyén felelőssége az élete, de a mintákat soha többé nem tudja kitörölni és a hiany illetve a fájdalom érzése is megmarad.

Alapvetően sokkal rosszabbul társat, esetleg bántalmazót keres, mert ahhoz szocializalodott 18 éven át. Próbal szeretet kicsiholni a partnertől, megfelelni, és észre sem veszi hogy azért van vele a másik mert ezerrel mindent megtesz érte csak hogy szeresse...és nem önmagáért szereti.

Én hiába ismertem fel csomó mindent még igy se biztos hogy teljesen jól tudom csinalni egy-egy esetben. 18 év beég az " ember agyába".

2018. dec. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom a többség azt mondja 18 éves kor után már csak az egyén felelőssége az élete, de a mintákat soha többé nem tudja kitörölni és a hiany illetve a fájdalom érzése is megmarad."


Én is így érzem.


A vicc az, hogy nemrég anyámmal való beszélgetés közben előjött, hogy nem igazán vannak barátaim, nem tudok normális kapcsolatokat kiépíteni, illetve folyamatosan önmarcangoló, önbizalom romboló vagyok. Törekszem például a maximalizmusra, és a legkisebb hibát, negatív véleményt is úgy túlzott szigorral veszem.


Amikor ennek okaként az alkoholista apámat említettem meg, és hogy nem feltétlenül tett jót 18-25 éven át azt sulykolta belém, hogy mekkora szar vagyok, akkor anyám szinte rám förmedt, hogy "te már rég elköltöztél" "azóta túltehetted volna magad".


Illetve azt hozta fel, hogy "te mindig is ilyen voltál". Sajnos ezzel sem igazán segített tovább lépni.


Mert apám alkoholizmusa, így több évvel a halála után is tabu téma. És sokkal egyszerűbb azt mondani, hogy én vagyok a defektes, mint vállalni azt, hogy elszarták az életemet.

2018. dec. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én amúgy a "családi képet" a munkatársaim által próbálom felépíteni. Látom az ő problémáikat is, de azt is látom, hogy minden amit tesznek azt a gyerekükért teszik, azért hogy a jövőjük biztosítva legyen.


De még így 30 évesen is leginkább úgy érzem magam, mint aki csak külső szemlélő a világban aki nem tartozik sehova. ÉS már eljutottam arra a nyugalmi állapotra, hogy nem is érzem a kötődési vágyat.


Illetve igyekszem nem a múltban merengeni, hanem mindig a jelennek élni és a jövőbe nézni. Nem is hosszú távra, hanem csak mindig egy kicsit előre, előre tervezni, előre látni. Időnként meg csak simán spontánnak jó lenni és belevetni magam újdonságokba.

2018. dec. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Illetve amit még látok:


Van több ismerősöm akibe végtelen önbizalmat neveltek. És sokkal jobban boldogulnak az életben, pedig se nem szebbek, se nem okosabbak mint én. Mégis sokkal nyitottabbak, talpraesettebbek.


Egyikük például külföldi konferenciákon előadó, mellette sikeres vállalkozó. Az ő előadását választották meg az egyik konferencia legjobbjának. Jó előadó, kifejezetten tanulta, képezte magát erre amellett, hogy az önbizalma is megvan mellé.


Én meg mivel mindig megkaptam, hogy semmirekellő, ronda, szar vagyok így sosem tudtam társaságban vagy előadáson teljesíteni. Soha nem tudtam nem is szerettem előadni. De még egy sima sztorit sem tudok elmesélni. És hiába próbálkozom például egy társaságban érvényesülni, egyszerűen nem sikerül, amivel csak erősödik bennem a felépített "szar vagy" érzés.

2018. dec. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!