Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Veszít valamit az életben,...

Veszít valamit az életben, akinek nem volt szerető családja?

Figyelt kérdés

Mert mondjuk nem ismeri a szüleit, vagy mert épp nem úgy viszonyultak hozzá, ahogy ideális esetben kellene (itt bántalmazott, illetve kiskorúként elhagyott gyerekekre gondolok).

Sajnos nekem is rossz gyerekkorom volt, és ha fiatal felnőttként (18-20) nem is éreztem annyira a hátrányát, vagyis, inkább nem érzelmi téren éreztem (korán kellett önállósodnom), most így közelebb lassan a 30-hoz mint a 20-hoz, már érzem.

Valahogy hiányzik, hogy engem sosem szerettek igazán (nemhogy feltétel nélkül, hanem sehogy), és fiatalabb koromban (sőt, szégyen, de néha most is), hibát hibára halmoztam, annyira szerettem volna, ha szeret valaki.

Illetve fáj, hogy nem tudok azonosulni bizonyos dolgokkal.

Például (és amiről a kérdés is eszembe jutott) egy általam nagyon kedvel zene pontosan egy hasonló kapcsolatról (apa és kislánya), szeretetről szól, és látom, hogy mások mennyire tudnak azonosulni vele (kommentek), milyen emlékeket idéznek fel, én pedig nem tudok.

De lehetne szó bármiről, ami család (akár maga a karácsony, gyerekvállalás, akár egy film, könyv vagy zene, bármi), valahogy nem tudom úgy átérezni, mint azok, akik tudnak kire/kikre asszociálni. Maximum nagyon szomorú leszek, hogy nekem ilyen emlékek nem jutottak.


2018. dec. 18. 21:08
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
31%
Én továbbra is úgy gondolom, hogy ezt nem kellene ilyen végzetszerűnek és definitívnek beállítani, hogy akinek rossz szülői ház jutott, az keresztet vethet előre az egész életére. A saját tapasztalatom az, hogy addig voltak képesek érdemben mérgezni az életem, amíg volt köztünk valamiféle kapcsolat, amikor ezt felszámoltam, utána simán meg lehetett haladni a "negatív örökség" jelentős részét, és túl lehetett lépni rajta.
2018. dec. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
87%
tudod utolsó, nagyon nem mindegy milyen mértékű volt az a bántalmazás, és milyen személyiség az adott gyerek...
2018. dec. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
11# senki nem azt mondta hogy vége mindennek és keresztet vethet, de alapvetően fogja meghatározni a mindennapjait, az életét, es mondhat barki barmit, teljesen "helyrejönni" sosem fog.
2018. dec. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!