Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kapok szemrehányást,...

Miért kapok szemrehányást, hogy milyen rossz anya vagyok, amikor ő édesgette magához a gyereket? A költözés a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

A lányom apjával szétmentünk még a terhességem alatt, sosem volt jelen a gyerek életében rendesen. Én terhesen hazaköltöztem, az emeleti rész meg lett csinálva teljesen nekem /nekünk (van külön nappali, 2 hálószoba külön fürdő, mosdó). Viszont mivel az anyám nem dolgozik, ezért folyton itthon van velünk... Az elején még örültem a segítségének, de egyre rosszabb lett minden. Ő akart fürdetni, etetni, altatni. Merthogy én nem jól tartom, túl meleg vizet engedek, velem nem alszik el olyan hamar, mint vele. Kb sosem voltam kettesben a babával, ha éjjel sírt, akkoris azonnal jött fel, és vette ki a kezemből a babát, hogy "én rosszul csinálom". Tudom, hogy ott kellett volna megállj-t parancsolnom, de padlón voltam még a szakítás miatt is, az első 2 hónapban sokat sírt a lányom is, és nagyon bénának éreztem magam, 1-1 hangosabb szón elsírtam volna magam legszívesebben, nem volt erőm veszekedni is.


Most a lányom 5 éves, odavan az anyámért. Vele alszik, csak az a finom, amit ő főz, az oviban úgy köszön el, hogy délután már mama menjen érte, stb. Ezek nekem nagyon rosszul esnek. Közben az anyám szemrehányást tesz, hogy minek szültem gyereket, amikor ő neveli fel és ha tőlem függne, éhen is halna, mert semmit nem eszik meg, amit főzök neki. Ma este nagyon összevesztünk, és mondtam, hogy az ünnepek után elkezdek lakást nézni, és mindegy hová, de költözünk. Erre hogy csodálatos anya vagyok, hogy inkább megyek putriba a gyerekkel, minthogy elnézzem, hogy ők mennyire szeretik egymást, és hogy beismerjem, megbuktam anyaként. A "mindegy hova" nem putrit jelent, mert nekem is vannak igényeim. Anyám erre elkezdte mondani a gyereknek is, hogy nézd meg anyádat, képes elszakítani az otthonodtól és tőlünk, ki tudja mikor láthatunk legközelebb majd. A gyerek erre elkezdett sírni, hogy ő nem akar menni sehová, itt akar maradni... Nem tudom, mit kéne tennem.


Az anyám változni nem fog, ez világos. A lányom szereti, ez tény, de közben velem sokszor elviselhetetlenül viselkedik emiatt. Félek, hogyha elköltöznénk, akkor ez rosszabb lenne...



(Segítséget és tanácsot szeretnék, nem kioktatást, lenézést, "élősködő vagy" típusú kommenteket.)


2018. dec. 18. 23:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Anyukád sulyos mentális beteg lehet aki a lányod is felhasználta.. Ebben dolgozom láttam dolgokat. Menekülj,hátha még a gyereked menthető. Oda se kelett volna menned..

58N

2018. dec. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Betegnek nem gondolnám, régen velem is ilyen volt. Úgy nőttem fel, hogy mindent megkaptam, folyton olyan programokra mentünk, amiket kitaláltam, mindig velem volt. Most úgy érzem, mintha a lányommal ezt az időszakot élné újra. Mindig programozna vele, pl. az is úgy jött, hogy vele alszik, hogy szerinte én túl hamar szoktattam át a nagy ágyba, külön szobával. Most pedig én vagyok ezért a sz.r anya, mert mi az, hogy a gyerek vele alszik.
2018. dec. 18. 23:15
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Téged akar bállítani szar anyának ehhez használja a gyerekedet fel,biztos h nem egészséges lelkületű nő.

58N

2018. dec. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Próbáltál már erről beszélgetni vele? Esetleg elmondhatnád, hogy örülsz, hogy nagymamaként helytáll, viszont te továbbra is a lánya vagy, és téged csak bánt, azaz anyaként ő is hatalmas bukta.
2018. dec. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Persze, már rengetegszer. Olyankor van, hogy változik és 2-3 hétig nincs semmi gond, néha pedig neki áll feljebb, hogy miért reagálom ezt így túl, és ő csak segíteni szeretne, én látom mindenben a rosszat.
2018. dec. 18. 23:30
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

Ő nem az anyja, hanem a nagymamája. Az anyja te vagy. Nem bukhatsz meg anyaként, mert te vagy az anyja, ez képtelenség, amit mond.

Egy pszichiáter véleményét kérném ki, mert tényleg nagyon durva, amit csinál.

2018. dec. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
71%

Nekem Münchausen proxy szindróma ugrott be vmiért..

Pszichológust javaslom én is, hogy mielőbb vonjátok be mert a gyerek további sérülését elkerülendő tenni kell vmit. Mert igy ő fog sérülni.

58N

2018. dec. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
87%
Koltizz el. 5 eves fyereknek mar reg egyedul kene aludnia. Ket napot nagymamanal lehet, addig te is pihensz es egyutt is vannak. Hogy sir s gyerek, hisztizik? Sajnalom. Te vagy s felnott, az anyja, o meg a gyereked.
2018. dec. 19. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

Valas utan az apuka hogyan edesgeti magahoz es hogy a gyerek szavai mennyire fajnak van tapasztalatom (meg a versengesben, amit az exem "folytat a ki csinalja jobban" versenyben).


Tanacsaim:

- igen még most se keso elkoltoznod es minel hamarabb tedd meg. Ne kapkodd el azaz nyugodtan keress olyan alberletet, ahol a lanyodnak lesz kulon kis szobaja es neked is (netan ha majd lesz baratod ujra) es kozos nappali es megfizetheto es jo helen van ovihoz/leendo sulihoz anyadhoz kepest (nem baj, ha tole olyanntavolsagra kerulsz, hogy ne napi etzser akarjon atugrani hozzad, de azert tudjon segiteni, ha kell).

- ne beszelj az elkoltozesrol csak, amikor mar biztos!!!

- a kislanyodnak a koltozes koruli idoben azt vetitsd elore, hogy lesz SAJAT szobaja, o valaszthat oda ezt vagy azt, o talalhatja ki

- anyukad receptjeit, mit hogy csinal, amit a lanyod igazan szeret azt tanuld el, ird le magadnak - igy te is meg tudod neki fozni kulon es raadasul akar kettesbenis fozocskezhettek az uj helyen

- ott biztos neked kell elaltatni, furdetni, etetni, vinni es hozni igy jobban og hozzad kotodni

- a gyerek altal mondott bantasokat ne vedd a szivedre, de ne is hagyd szo nelkul kezeld intelligensen es probald kikerdezni miert jo, ha amama megy erte? Mit szoktak akkor csinalni stb.

- a kisgyerekek a szokasok rabjai ezek biztonsagot jelentenek nekik.


Ha maradnal:

- az esti rutint, de minimum az altatast egyszeruen vedd at anyadtol! Megmondod erre szukseged van es a kislanyod majd megszokja. Nem kell ugy csinalnod ahigy az anyad (de tudd azert a titkat) es minden nap ragaszkodj hozza.

- legyen csak anya-lanya rendszeres program! (Hetvegen menjetek el mindig csak kettesben anyad nelkul jatszoter, muzeum, fagyizo, allatkert, vadaspark, cukraszda, jatszohaz vagy kinezel gyerekprogramot...nagyon jo ha ovistarst meglatogattok - igy egy csomo szamara nagyon mozgalmas programot hozzad fog kotni es rajongani fog erte

- az oviba vitel elhozas reggelizes stb rutinokba is vezess be valamit, ami csak te vagy es rendszeresitsd es eleve rendje legyen te melyik nap viszed es hozod. Igy ha a gyerek nyafog is, hogy o epp nemmveled akar menni mondhatod de ma a te napod van. A sak te vagy pl. vicces fogmosas vagy mindig te teszed ele a reggeli kakaot. Persze anyad ha probal belezavarni szolj ra (sose a gyerek elott).


Es en mar keserves evek tapasztalata alapjan tudom, ne aggodj a gyerek nem hulye, biztos nem csak neked, hanem a mamanak is mondja, hogy de anya jojjon ertem, ha olyanja van. Csak ezt anyukad nem fogja az orrodra kotni:-).

Kitartast...

2018. dec. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
Igen, elrontottad, méghozzá nagyon, de most azzal foglalkozz, hogyan hozható helyre ezt a nagy hibát. Amiben az első lépés az el költözés, jól látod a helyzetet. A gyerek nem tehet semmiről, ez természetes reakció, ahhoz ragaszkodik, aki többet törődik vele. Még csak 5 éves, nehéz lesz, de el kell neki magyarázni normálisan, hogy mi történik, mi miért lesz, gyereknyelven. Anyád ne hibáztasd, tudom, ő is hibás, de sosem fogja beismerni. Most az a lényeg, hogy te beismerd, hogy hibáztál, mert már akkor kellett volna megálljt parancsolni, mikor kivette a kezedből a gyereked. Én bármennyi lre is padlón vagyok, ezt nem hagytam volna, hogy feljön, becsörtet és kitépi a gyereket a kezemből. Már akkor ideges lettem, mikor olvastam. Szép volt, jó volt, hogy segített, de inkább uralkodni akart rajtad és sikerült is neki.
2018. dec. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!