Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vegyem rá a szüleimet,...

Hogyan vegyem rá a szüleimet, hogy albérletbe költözhessek?

Figyelt kérdés

Egy másik városban tanulok, a bejárás nem megoldható a távolság miatt, így mindenképpen ott kell laknom. Jelenleg kollégista vagyok és gyűlölöm. A körülmények olyanok, amilyenek...gondolok itt pl. a kicsi szobára, a gyenge fűtésre vagy a szegényes felszerelésre. Ezeknek sem örülök és ezeket sem könnyű megszoknom, viszont talán mégis ez zavar a legkevésbé. Ami viszont nagyon zavar az az, hogy nincsen saját terem, nincsen saját szobám és nem tudok egyedül lenni. Normális a szobatársam, tényleg nincsen vele semmi probléma (pl. nem igénytelen, nem rumlis, nem lop stb.), viszont nem tudok vele kényelmesen együttélni. Nincs is bennünk semmi közös, nem tudunk beszélgetni egymással. Az is zavaró, ha pl. hangosan járkál, horkol, csörömpöl vagy telefonál, de már a puszta jelenléte is zavar. Reggeltől estig emberek között vagyok az egyetemen, egymás nyakában ülünk, állandó sutyorgás-nevetgélés-kiabálás van a fülemben és mikor hazaérek, akkor sem tudok egyedül lenni. Elegem van belőle, hogy mindig mindenben alkalmazkodni kell a másikhoz és 0-24 ott van valaki a nyakamban. Pluszban még ugye a szomszédos szobákból, a folyosóról is állandóan jön a zaj. Nem tudok normálisan tanulni, nem tudom kialudni magamat és amióta ott lakom szinte mindig van valami bajom... folyton meg vagyok fázva, émelygek, hányingerem van és már többször el is ájultam.


Úgyhogy egyre inkább azt érzem, hogy én ezt így nem bírom és ott akarom hagyni a kolit. Viszont a szüleim ennek annyira nem örülnek, mert a koli nagyon olcsó (10.000 forint) és mások is kibírják, akkor csak nem lehet olyan rossz stb.


2018. dec. 26. 15:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/81 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos ha anyagilag te nem tudod finanszírozni az albérletet,akkor marad a koli.

Egy albérlet egyetemvárosban szerintem legalább 100-120 havonta+ kaució.

Az egyetemisták is úgy szoktak albiban lenni,hogy osztoznak a szobákon.Sokan 5-6-an laknak egy albiban, nincs privát szféra úgy sem.

De egyedül fent tartani meg szerintem legalább 200 ezer havonta(Albérlet+rezsi+kaja). Nyilván a legtöbb család ezt nem tudja kiperkálni,bármennyire is szeretné.

Úgyhogy szerintem próbálj megbékélni a kolival, havi 10 ezer tényleg semmi.Albérletben csak a víz+gáz lenne ennyi havonta. Vagy még több.

2018. dec. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/81 anonim ***** válasza:
96%
De mi a gond? Ha albérletbe akarsz menni, feltételezem, hogy ott is egyedül akarsz élni, szobatársak nélkül (hiszen ez a gondod) akkor keres egy albérletet, fizesd ki a kauciót, és utána a havi bérleti díjat is. Megteheted. A szüleid nem gátolhatnak a felnőtt egyetemistát, hogy önállóan döntsön, és albérletbe menjen. Igaz fizetni sem kötelesek, szóval ha tudod fedezni a költségeidet akkor menj nyugodtan.
2018. dec. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/81 anonim ***** válasza:
94%
Lehet azért mert egy albi 10x drágább... Csak gondolom én..
2018. dec. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/81 anonim ***** válasza:
26%

Ezért szeretem ezt az országot se színvonal se pénz és a gyerek vágjon jópofát.

Én is kolis voltam egy lerobbant fertő volt ..

Meg ha kelet zsebpénz akkor proli diákmunka.

És akkor ezekért még hálával is tartozok anyámnak meg az államnak.

Ezen az országon két dolog segít már csak benzin meg gyufa de inkább napalm.

2018. dec. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/81 anonim ***** válasza:
90%

Időpont ma 16:10

Miért szerinted külföldön nem így van?

Angliában is nyolcadmagukkal költöznek össze a diákok, mert sokan koliba sem jutnak be. Fiam bekerült a koliba, de olyan állapotok voltak, hogy inkább hatodmagával bérelnek lakást. Kint sem jobb...

2018. dec. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/81 anonim ***** válasza:
35%
Menjetek 2-en egy kétszobás albiba, az simán kijön fejenként 90-100ezerből mindennel együtt. Én a szüleid helyében kifizetném minden költséged ha telne rá, ha nem, akkor meg egy vállalható komprumisszum lenne, hogy fele-fele arányban fizetssük az albit + kaját, meg egyebeket, amik 1 hónapban szükségesek.
2018. dec. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/81 anonim válasza:
95%
Teljesen megértelek,kolis éveim alatt ugyanilyen rossz volt nekem is. Szerintem ez jó amit leírtál ide, mondd el a szüleidnek. Próbalj velük egyezkedni, azért saját szobát lehet találni jó áron, lényeg hogy privát szférád legyen. Egy szoba nem kerül átlagban 100 ezekben, lehet találni olcsóbban is, nyilván többen egy lakásban de külön szobákban. Suli mellett tudnál valamennyit dolgozni, akkor neked és szüleidnek sem lenne túl költséges kifizetni. Szerintem ez nagyon fontos, sokan nem bírják ha többen egy helyiségben vannak, és ez a mentális egészségre kihat, mindenképp beszélj a szüleiddel.
2018. dec. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/81 anonim ***** válasza:
46%
Annyival nem drágább egy albi sem. én 6 évig laktam egyetemisraként albérletben Szegeden, most költöztem el 3 hónapja, de 30ezernél sosem fizettem többet 1 külön szobért havonta, rezsivel együtt. És nem a világvégén laktam, hanem egyszerű panel lakásokban.
2018. dec. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/81 anonim ***** válasza:
47%
Első pofon az élettől, vége a mamahotelnek.
2018. dec. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/81 anonim ***** válasza:
16%
Sehogy. Nyilván nagykorú vagy, önálló kereseted van, amiből fenn tudod tartani magad és ag albérletet. Nincs szükség az engedélyükre hozza
2018. dec. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!