Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti támogatnátok a lányotokat...

Ti támogatnátok a lányotokat anyagilag ha kollégiumból albérletbe költözne a barátjával, illetve más lakótárs is ott élne?

Figyelt kérdés
Már 2 éve kollégista vagyok a barátom is. Én 18 éves vagyok, ő 20. Anya a menzát fizette eddig igazából, de a saját költségeimet, tankönyv, szórakozás, azt magamnak álltam diákmunkából. Már 2 éve együtt vagyunk a barátommal és nagyon gondolkozunk hogy albérletbe menjünk egy szobában lakni, nyilván minél többen lakunk annál kevesebb a költség. Én eddig is dolgoztam suli mellett, és bírom a tempót, ezért ez a része nem lenne probléma, viszont nem biztos hogy elég lenne az a pénz amit szerzünk együtt, igazából ha nagyon akarnánk kijönnénk belőle, de még is bármi közbejöhet. Arra gondoltam hogy azt a pénzt amit a a kollégiumban fizetne menzának, azt a pénzt ugyanúgy odaadná csak ugye albérletben élnék. Ez az összeg kb 10 és 15 ezer forint között lenne. Már nyaraltunk együtt saját pénzből, illetve volt hogy huzamosabb ideig nálunk lakott pl egész nyáron és teljesen kijövünk egymással. Koleszban is mindig együtt vagyunk. Szóval ti belemennétek mint szülők ebbe, vagy ha már albérlet akkor oldjak meg mindent magam? Ritkán megyek a szüleimhez haza, kb kéthetente vagy 3, de van hogy akkor sem.

2017. okt. 25. 17:27
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
85%
Ha eddig sem támogatta a lakhatásod, lehet, hogy azt mondja, hogy ezután se fogja. Gondolhatja azt is, hogy ha olyan felnőttek vagytok a barátoddal, hogy együtt akartok élni, akkor oldjátok is meg. De ha anyagilag kényelmesen belefér anyukádnak, hogy jobban támogasson, lehet, hogy igent mond. Ez egyéni dolog, engem soha nem támogattak volna ilyen módon, de nem is volt rá soha keret. A párommal teljesen önerőből költöztünk össze, de csak az egyetem után, addig nem volt elég pénzünk rá. De ismerek olyat is, akinek vettek egy lakást 18 évesen / amikor elkezdte az egyetemet, és oda aztán beköltöztette a párját is. Szóval sokféle út létezik, és teljesen egyéni, hogy anyukád mit hogyan fog csinálni. Beszélj vele, vesd fel a dolgot neki!
2017. okt. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
98%
Ha belefér a keretbe, persze. Azért gondold át, nem tudjátok megoldani kollégiumon belül, hogy ketten legyetek egy szobában? Mi ezt csináltuk, kevésbé rizikós, mint az albi. Ha egy-két lakótárs kiesik, nagyon húzós lehet a díj, plusz ott van a rezsi is. 10-15 ezer forint nem sokat segít, ha kaja helyett lakhatásra költöd, enni azért kell.
2017. okt. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
A lakhatásomat igazából félig állta, a másik felét meg én. Szóval a kolesz ingyenes, kivéve ugye a kaja, meg kajával mindig támogatott a menzán kívűl is de pl a tankönyveimet, meg a saját szórakozásaimat, azt meg én vettem a saját pénzemből. Nem látok nagy különbséget egyébként a kollégium és albérlet között, főleg ha nagyrészét én állom, hiszen eddig is külön éltem, és ott is lesznek lakótársaim a barátomon kívűl is, csak másik szobában.
2017. okt. 25. 17:41
 4/34 A kérdező kommentje:
Ez nem egyetemi kolesz, szóval még a fiúk folyósójára sem lehet bemenni :D
2017. okt. 25. 17:42
 5/34 anonim ***** válasza:
31%
Nem. Ha felnőttet akár játszani a barátjával, akkor oldja meg az anyagiakat is.
2017. okt. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
98%

Ha sok pénzem lenne, akkor támogatnálak mint szülő.

De ha nem telne rá, akkor nem támogatnálak erőn felül, mivel nem létszükséglet, hogy összeköltözzetek.

A 10-15 ezer Ft meg nagyon kevés, a menzára lehet, hogy elég, de ha saját magatoknak kellene főznöd vagy kaját venned, az többe fog kerülni.

2017. okt. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
91%

Ahogy az első írta, beszéld meg vele. Hogy mi mit tennénk, az nem sokat segít neked :)


Szerintem a lényeg az, hogy ne úgy add elő, mintha elvárnád tőle, hogy támogassa ezt az ötleteteket. Mindenképp az ő döntése legyen, ne érezze úgy, hogy kész tények elé állítod. Jogos érv lehet ugyanis, hogy ha a "házasodáshoz" elég nagyok vagytok, akkor legyetek elég nagyok ahhoz is, hogy a pénzt előteremtsétek rá. Vagy ha egyelőre nem megy, akkor várjatok / gyűjtsetek.


Aztán meg ha így is támogatna, annál jobb.

2017. okt. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
98%

Elég sok választ kaptál már, de 1-2 dologról még nem esett szó, ami igaz, hogy nincs a kérdésben, bár ahhoz tartozik:


1.- meddig lakhattok a kollégiumban? Ha nem egyetemi kollégium, akkor hogyhogy a barátod 20 évesen még ott lakhat? Ezt azért kérdezem, mert ha tanév végén úgyis el kellene hagynotok a kollégiumot, akkor felesleges most sietni az albérlettel.

2.- Azt ugye tudod, hogy ha elmentek albérletbe, akkor ott általában 2 havi kauciót szoktak kérni? Tehát 1 havi lakbérrel és 2 havi kaucióval ez össz 3 hónap, azaz még ha vidéken vagytok és nagyon olcsó az albérlet, akkor is ez 150 ezer ft. (ez megvan pénzben?)

3.- és azt ugye tudod, hogy az albérletben - nem úgy, mint a koleszban - még az albérleti díjon felül rezsit is kell fizetni, ami pluszban 20-30 ezer ft körül lehet?

Ezekkel az anyagi kiadásokkal számoltál??


Végezetül, ha elköltöztök és mégsem sikerül megélnetek, fenntartani az albérletet, utána aligha költözhetnétek vissza a koleszba, mert ott gondolom azonnal betöltik a helyeteket, amint kiteszitek a lábatokat.


Mérlegeld a fentieket, s aztán döntsetek.

És hogy válaszoljak is - én nem támogatnám, mert anyagilag nem engedhetem meg magamnak, ráadásul 18 évesen még korainak gondolom.

2017. okt. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

"Ez nem egyetemi kolesz, szóval még a fiúk folyósójára sem lehet bemenni :D"


Ja, az más.:-) Annyiban van különbség a koli meg az albérlet között, hogy a koliból nem tesznek ki csak úgy, ha nem adsz rá nyomós okot, albérletből igen, benne van a pakliban. A fiam egy hónapig csövezett egy kollégájánál, mert a tulaj eladta a lakást, volt 2 hete, hogy keressen másik albit, de nem talált hirtelen megfelelőt. A rezsiről nem tudom, mennyi fogalmad van, szerintem kérdezd meg anyádat, mit fizet a villanyra, gázra, közös költségre, vízre, netre, szemétszállításra, lakásbiztosításra, utána kezdj el kalkulálni. Lehet, hogy meg fogsz lepődni.

2017. okt. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
85%
Ha nem okoz gondot anyagilag akkor logikus hogy támogasson.
2017. okt. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!