Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti feltétel nélkül szeretitek...

Ti feltétel nélkül szeretitek a gyereketek?

Figyelt kérdés

Nektek mennyire mély az anya-lánya kapcsolatotok? Feltétel nélkül szeretitek egymást?

28 éves vagyok, de mindig kételkedik bennem, mert én semmire nem viszem, holott mindig jó tanuló voltam, csendes, udvarias - az aki a sarokban gubbaszt és mindenki eltapossa. De ő még a mai napig nem biztos abban hogy én becsületes vagyok meg jó ember, meg hogy semmire nem viszem, pedig jó munkám van.

Mindig is irigyeltem azokat akikért az anyjuk tűzön vízen át kiáll és mellette állnak - még ha nem is volt igazuk. Az anyám szerint ők hülyék, mert mi lesz így a gyerekből, azt hiszi királylány. Mégis egyszer azt mondta hogy bárcsak egy ilyen anyának a gyereke lenne az ő gyereke, mert talpraesett, magabiztos, stb.

Megkérdeztem tőle, hogy ha elmondanám neki, hogy pl véletlenül megöltem vagy elütöttem valakit, feladna-e? Mert ismerősömet pl még ilyenkor is inkább segítené az anyja. Az én anyám meg azt mondta, hogy igen, feladna a rendőrségen mert ez így helyes.

Ezek miatt azt érzem hogy nem is szeret - de persze engem hibáztat, hogy nincs köztünk olyan kapcsolat, mert csak magammal törődik.

Nektek mi a véleményetek erről?


2018. dec. 27. 10:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%
Félig meddig anyukádnak adok igazat. Mert nem jó ha az ember mindig minden körülmények között támogatja a gyerekét- szar húzás mindentől megvédeni, szar húzás akkor is mellé állni ha nem neki van igaza- ez komoly bajokat okozhat- az meg a csúcs ha súlyos bűntényt követ el valaki, és akkor is fedezik a seggét. Szándékos károkozás, életellenes, erőszakos dolgok- az fix hogy én magam mennék a rendőrségre hogy ha már annyira se tudtam ember nevelni a gyerekemből hogy süllyedjen ilyen szintre. Az nem szeretet hogy olyan ember nevel valaki, akibe beleveri hogy bármit megtehet következmények nélkül-mert ami neked tetszik, az ezt jelenti.
2018. dec. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%

1: Igen, Anyukám több számomra mint egy szülő, ő a mindenem. Senki nincs a világon, akit úgy szeretnék mint őt, soha nem is lesz. Nagyon jó kapcsolatunk van, tényleg több mint egy sima anya-lánya kapcsolat, mindig mindent meg tudok vele beszélni és ő is velem, ő is így van a nagymamámmal.

2: Úgy látom anyukád csak fájdalmat okoz neked, szóval én a helyedben már nem foglalkoznék vele. Fiatal nő vagy, előtted az életed, ne hagyd, hogy emiatt tönkre menjen. Próbáld elfogadni, hogy sosem leszel neki elég jó, nem érdemled meg, hogy emiatt szenvedj. Igazságszerint, ha így áll hozzád, nem is érdemel meg téged. Hanyagold őt, egyszer majd talán rájön mit vesztett el.

2018. dec. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
39%

Engem Anyukám feltétel nélkül szeret. Ha azt mondanám megöltem valakit, azt kérdezné, hozzon e ásót...


El vagyok kényeztetve, igen. Ezzel azt érték el a szüleim, hogy bárhova megyek, tudom, hogy nem lesz baj. Ha engem valaki bánt, Anyukám öt perc alatt leveri, Apukám éjjel négykor is eljönne értem a világ végére. Ezek nem olyan dolgok, amik valaha is bekövetkeznének, de olyan biztonság érzetet ad, ami ad némi önbizalmat.


Ha megölnék valakit, nyilván feladnán magam.


Szóval, én is feltétel nélkül szeretem a kislányom. Királylány lett belőle, igen. Magabiztos, akaratos, jószívű királylány, nem féltem.

2018. dec. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
33%
Kicsiként feltétel nélkül szerettem. Ahogy nőtt, nő és egyre inkább változik a személyisége, már nehezebb. Csinál olyan dolgokat, amiket nem kellene, nagyon nem és akkor bizony nem megy a feltétel nélküliség. Kiállni sem fogok érte soha, ha nincs igaza. Ha megölne valakit, vagy balesetet okozna, igen, feljelenteném. Ennek mondjuk semmi de semminkoze nincs a szeretethez
2018. dec. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Az a baj a "királylányokkal" Marhára nem jószívűek, ugyanis beléjük van nevelve hogy ők szarjanak mindenkire, mindenki más meg dögöljön meg ha nem azt csinálják amit a királylány akar.
2018. dec. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
37%

Én is feltétel nélkül szeretem a lányom. Vannak helyzetek, mikor nehezebb vele, de alapvetően egy rész belőlem, nehéz lenne nem szeretni.


Nem minden gyilkosságot értek meg(manapság egyre jobban megértem azokat, akik a szüleiket ölik meg, mert azok érzelmi terrorban nevelték őket és x év után már nem bírják), de el tudom képzelni, hogy lenne olyan, hogy falaznék a gyermekemnek, ha törvényt sértene.


Mellesleg bízom benne, hogy a legtöbb esetben feladná magát és megpróbálná segítséggel(az enyémmel is) megbocsátani magának és megbánni őszintén, amit tett.


Ugyan még kicsi, de sok olyat tesz, amivel nem értek egyet, viszont értem, hogy mit miért tesz, így könnyű nem haragudni rá, pl ha megüt valakit az oviban, holott én elítélem az erőszakot. Ez nagyon ritkán fordul elő.


Én csendes, elnyomott, szorongó gyerek voltam, kívülről jó gyerek, belülről terrorizált, de ezt senki sem akarta vagy nem tudta észrevenni. A lányom magabiztos, jólelkű, eleven, könnyen barátkozó, hangos, szófogadó, csintalan, szeretetteljes. Szerintem ilyen egy lelkileg egészséges kisgyerek, még az introvertáltaknál is.


Az én anyám a mai napig mocskolódik és aláz engem. Ha ellopják a táskám, az én hibám, mert szerencsétlen áldozattípus vagyok. Ha kiabálnak velem ügyintézésnél, vagy lecsesznek, mert nem vittem valamit időben, vagy akármilyen szinten megaláznak, és elmesélem, mindig minden az én hibám. Hálistennek mióta pszichiáterhez járok, tudom, hogy nem az én hibám. Ajánlom neked is, elmondd mindent, amit a szüleidnek kellett volna mondania számodra. Nevel helyettük is utólag türelemmel.


Régen nem foglalkoztam annyit ezzel, mióta gyerekem van jöttem rá, hogy a szüleim sosem szerettek és nem voltam/vagyok elég jó nekik, mindent rajtam vezettek le, ezért mennek/mentek nekem nehezebben dolgok, mint másoknak. Sajnos a dühön és bánaton nem segít, hogy tudom, hogy erről nem én tehetek, pedig már 28 vagyok..

2018. dec. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%

Feltétel nélkül szeretni nem azt jelenti szerintem, hogy falazunk egy gyilkosnak. Nem mindig azzal szeretünk, ha elmismásoljuk a felelősségét, sőt. Felelősségvállalásra nevelem, mert szeretem. Nem adnám fel, de azt a tanácsot adnám, és abban támogatnám feltétel nélkül, hogy ő maga vállalja a következményét a tettéért.


Szerintem azért sem jó a kapcsolatotok az anyukáddal, mert igazából nem a feltétel nélküli szeretetre vágysz tőle, hanem arra, hogy ne kelljen felnőttként viselkedned, hanem ő oldja meg a problémáidat, amire már - valószínűleg nagyon helyesen - nem hajlandó.

2018. dec. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Nekem is nagyon jó a kapcsolatom az anyukámmal és soha senkit nem fogok úgy szeretni mint őt. Persze egyáltalán nem zökkenő mentes a kapcsolatunk de imádjuk egymást. Olyanok vagyunk mint a barátnők, mindig mindent megbeszéltünk és mindenben segítjük egymást. Én nem voltam elkényeztetve, igaz sokszor megkaptam amit akartam kicsikét, de ahogy egyre nőttem egyre jobban meg kellett dolgoznom a dolgokért és ez így van rendjén. És ha megölnék valakit nem hiszem hogy anyukám feladna, hanem inkább megbeszélnénk a dolgot és azt mondaná hogy vállaljam a következményeket és adjam fel magam, mert így a helyes. De bármilyen helyzetben ha nem nekem van igazam akkor nem feltétlenül engem pártol de mivel a lánya vagyok mindig ki fog állni értem és mindig itt lesz mellettem. Ugyanígy van apával. Akárhogyis van tűzön vízen át harcolnának értem ugyanúgy ahogy a tesómért is. Eddig minden döntésem elmondtam nekik és próbálnak terelgetni de nem szólnak bele az életembe és támogatnak mindenben ami engem boldoggá tehet.

Az egyik barátnőmnek is ilyesmi az anyukája mint neked és ő is sokat szenved miatta de attól még szerintem meg van a szeretet úgy ahogy nálad is csak a ti anyukátok teljesen más. Ő nem az az anya tigris fajta hanem inkább ilyen racionális vagy nem is tudom. De télen ne engedd hogy ez hatással legyen rád vagy ha nagyon bábt inkább anyukáddal beszélj erről.

2018. dec. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. dec. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Metionin ***** válasza:

Feltétel nélküli szeretet emberek között nincs, ezt tanuld meg. Semmilyen kapcsolatban. A szülő-gyerek kapcsolat az egyik leginkább adok-kapok kapcsolat az összes közül.


Egyébként én is ismerek nem egy ilyen szülőt. Nálunk pl. az eredményeim alapján voltam mindig is "szeretve", csak a jegyeim számítottak, később a nyelvvizsgák, versenyek, diplomák, munkahely. Sohasem én, csak a papírjaim. Nekem így kellett "meghálálnom", hogy ők létrehoztak. Kva nagy feltétlen szeretet, mondhatom.

2018. dec. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!