Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az alábbi esetben elfogadnál...

Az alábbi esetben elfogadnál pénzt a felnőtt gyerekedtől?

Figyelt kérdés

Ha neked évi 2-3 millió Ft-ba kerülne a gyereked iskoláztatása, konkrétan az egyetemi évekre gondolok. 5 éves az egyetem, tehát 10 milliót alsóhangon elköltöttél. A gyereked végzett az egyetemmel, van egy jól fizető állása, ezért szeretne a szüleinek/nektek adni egy pár milliót, viszont nem vagytok rászorulva.

Elfogadnád a pénzt?


2018. dec. 27. 22:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
57%
Előjött a probléma; MIT ÉR A PÉNZ HA NINCS KIVEL MEGOSZTANI?
2018. dec. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
93%
Én annak örülnék, ha nem pénzt, hanem mondjuk egy közös élményt adna. Gondolok itt egy közös utazásra, élményekre. Pénzt nem fogadnék el, a szülőknek az a legnagyobb ajándék, ha a gyerekükkel lehetnek.
2018. dec. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Max úgy hogy elteszem neki és amikor pl csaladot alapít és nagyobb lakásba költözne akkor odaadom hogy többől gazdálkodjon
2018. dec. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogadnám el semmiképp. A gyerekemet én akartam, hogy létezzen, amikor vállaltam őt, tudtam, hogy nem kevés pénzbe fog kerülni. Pl pelenka, gyógyszerek, tanulás. Így, már születése óta havi szinten raktunk félre neki egy kisebb összeget továbbtanulásra. Az 18 év alatt több millió lett. Iskolára, autóra, lakásra költheti, minimális szórakozás belefér. Nagyon örülök, hogy ha majd jól fog keresni (már másoddiplomás lesz idén) és szeretettel gondol ránk és az összegyűjtött pénzére, egy forintot nem fogunk kérni tőle, sem elfogadni. Dolgozik érte, magának, a jövőjének. Én és a férjem gondoskodunk magunkról. Nyilván ha úgy alakul, befizet minket egy hétvégére de abszolút nem várjuk el! Szeretnénk, ha a jó kapcsolatunk megmaradna. A pénz nem számít, bizonyos értelemben nem érték. Ha neki állnék felhozni, hogy mennyibe került születése óta az elmúlt huszon pár év szerintem nem esne jól neki.

Azok, akik kérnének pénzt a gyereküktől, azzal az indokkal, hogy felnevelték, ők miért vállalták a gyereküket? Hogy később, ha gazdag lesz eltartsa őket? Nem értem ezt a felfogást.

2019. jan. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!