Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem bírom a nevelőapám. Mit...

Nem bírom a nevelőapám. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Szóval kezdem az elején. Anyukám, tesvérem és én éltünk együtt szuper jól addig amíg anyukámnak nem jött képbe egy pasi (akinek egyébként van egy fia is akit szeretek, imádok és nagyon jól kijövünk) szóval találkoztak, egymásba szerettek, összeköltöztek. Ez az elején tök jól működött. Aztán nemrég feltűnt, hogy amikor anya dolgozik (tehát nincs itthon) akkor nem úgy viselkedik, mint amikor itt van. Ezalatt azt értem, hogy amikor itt van akkor viccelődik, táncol, énekel, jól érzi magát. Viszont amikor anya nincs itt akkor mintha egy más ember lenne: mostoha testvéremmel kiabál akármit csinál, komor és alig szól hozzánk.


Nagyon sok minden függ attól, hogy milyen a kedve és mivel ezt nem lehet tudni ránézésre ezért mostanába inkább kerülöm, megpróbálok a lehető legkevesebbszer beszélnivele vagy összefutni vele a házba ( van olyan is, hogy akkor megyek gyorsan ki valamiért a konyhába, amikor ő cigizik)


Szóval írtam, hogy mostohatesómmal jól kijövünk és ezt az egészet el is mondtam neki, és ő azt mondta, hogy azért emeli fel a hangját mert ilyen a személyisége és ez ellen semmit nem lehet csinálni. Én ezt értem, de nálunk az volt a megszokott, hogy szépen, nyugodt körülmények között megbeszélünk mindent és nekem ez ezért furcsa.


Anyának csak annyit mondtam, hogy fura, hogy kiabál de nem csináltunk ebből nagy témát. Viszont erre szerettem volna kitérni:


Elmondjam neki? Ha igen, hogyan? Mit mondjak?


És még zárójelben hozzá teszem, hogy szeretek itt lakni szeretek mindenkit rajta kívül szóval ezzel nincs bajom és nem szeretnék máshova menni, csak kellemetlen olyan körülmények közt élni, ahol nem lehetek telje


2018. dec. 29. 22:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen ráérősen nyugodt körülmények között beszéld meg anyuddal. Aztán ha úgy alakul akár te és anyud is üljetek le navelőfaterral megbeszélni.
2018. dec. 30. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Mindenképp szòlj anyukádnak hogy nem stimmel vele valami.
2018. dec. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nálunk is hasonló volt, de nem szóltam anyukámnak. Meg is bántam. Született még egy gyerek és összeköltöztünk és akkor kezdte anyukám is látni mi van. Jelenleg nem tudunk elköltözni mert nincs elég pénzünk szóval csak tűrjük...
2019. jan. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!