Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem bírom a zajt. Idegesít,...

Nem bírom a zajt. Idegesít, hogy itthon mindenki nevet, kiabál körülöttem főleg a nevelőapám. Nem tudok egyedül lenni, mit tegyek? 18/L

Figyelt kérdés

Egy 2 szobás bérházi lakásban élünk, egyszerűen sose tudok egyedül lenni, úgy érzem megőrülök néha(aludni is csak füldugóval tudok) Szeretek egyedül lenni, gondolkozni, pihegetni, de nem lehet, és emiatt annyira feszült vagyok, hogy ha valaki hozzám szól, kiabálok vele.

Ha lemegyek sétálni, vagy a barátommal, barátaimmal valemerre, akkor jó, de amint hazajövök, rögtön ideges leszek.

Mi a baj velem?


2014. febr. 28. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
Ez, túltelít az állandó ingergazdagság, én is ilyen vagyok. Valahogy,valahol meg kell oldanod az egyedüllétet, mert van, akinek alapjáraton szüksége van rá. Azért kiabálsz valószínűleg másokkal, mert túltelítődött az idegrendszered, és így védekezik a további "stressz" ellen.
2014. febr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nincs semmi bajod, egyszerűen olyan körülményekben élsz, amikhez alkalmazkodnod kell. Ennyi az egész. Ha zajonganak, és te aludni akarsz, arra ott a füldugó. Írtad is hogy használod. Én 5 évig használtam kényszerből, koli miatt. Semmi bajom nem lett tőle. Ha más foglalatosságot végzel, akkor aközben pl. hallgathatsz zenét. A legtöbb modern telefonon van kimenet fülhallgatóhoz. Kell még egy microsd-kártya, amit megpakolsz zenével, és a többiek oktalanságai helyett a kedvenc zenédet hallgathatod halkan, vagy hangosan, ahogy tetszik.


A legfontosabb: maradj optimista. Gondolj bele, hogy előbb-utóbb neked is lesz saját lakásod, ahol a magad ura lehetsz.

2014. febr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos az ilyen szülő a gyerekhez típusú alkalmazkodás sok családban nehezen megy, és gyerek-nevelőszülő kapcsolatban talán még nehezebb.


Nem írtál nevelőapád személyiségéről. Próbáltál vele beszélni, hogy nem tudná-e e halkabbra fogni magát? Az én családomban - bár nagyobb házban is élünk - általában igyekszünk alkalmazkodni egymás ilyesfajta igényeihez. A megbeszéléshez nézz utána az én-üzenet fogalmának. Én-üzenet pl. ez: "Apa, engem eléggé zavar, hogy gyakran elég hangosan beszélsz. Sajnos nehezen tudok így a feladataimra koncentrálni, és gyakran ideges is leszek, én is kiabálni kezdek." Figyeld meg a három részt: a benned levő érzés, hatás kifejezése ("zavar"), a viselkedés pontos leírása ("gyakran elég hangosan beszélsz"), engem érintő következmény leírása (nem tudok koncentrálni, ideges leszek, kiabálni kezdek).


Ha a megbeszélés nem vezet eredményre, akkor megpróbálhatsz más családtagokkal is beszélni a problémádról, hátha rájuk jobban hallgat nevelőapukád.


Ha pedig megoldani nem tudod a problémát, kerülőutat kell keresned: járhatsz gyakrabban könyvtárba stb.

2014. febr. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!