Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el otthon hogy...

Hogy mondjam el otthon hogy abba akarom hagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés
Jelenleg ez az első szemeszterem építészeti egyetemen de egyáltalán nem olyan mint ahogy elképzeltem. Szó szerint semmi semmit sem szeretek benne és ez meg is látszik a jegyeimen. Középiskolán jeles tanuló voltam de itt viszont a sor végén kullogok és valahogy nem is zavar mivel nem érdekel. Ha ott is hagynám van már szakmai végzettségem papírral és mellé érettségim is úgyhogy nem lennék teljesen elveszve. A gondom csak az hogy hogyan tudnám tálalni ezt otthon. Az apámat már előre látom hogyan reagálna... "Akkor minek dobtunk ki ennyi pénzt feleslegesen stb, stb". Azon gondolkozok hogy amit kiadtak rám, (laptop hogy tudjam az AtoCAD-et használni és a szállás) azt visszafizetem nekik a félretett pénzemből és elmegyek dolgozni a szakmámban. Egyszerűen nem látom lényegét folytatni úgy hogy éppen hogy határidőre adom le a leadandókat és nem is készülök egyik órára sem mert nem bírom rávenni magam. Szerintem csak feleslegesen vesztegetnék még 3,5 évet.

2019. jan. 1. 01:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

1-es vok: ja, ha ráderőlítették... Akkor nem sok jövőt jósolok Neked az egyetemen. Lám, a történelem ismétli önmagát, még a határon túl is...

A szüleid a végeredményt látják a szemük előtt, illetve azt is, hogy biztos Te is örökölted apukád szakmájának a szeretetét.

2019. jan. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Én is ugyanilyen helyzetben vagyok mint te. Van egy szakmám...csak már másfél éve tolom az egyetemet mindig épp átcsusszanva és nem tudom meddig húzom így ki.


Igazából tetszik amit tanulok, mint hobbi, de ahová el tudnék vele helyezkedni, oda nagyon nem akarok menni. És ez csak ennyi idő után esett le (én hülye).

Idő és pénzkidobás volt az egész. (A bulikat leszámítva :D)


Szóval ja, már az elhatározás megvan, hogy abbahagyom, csak a továbbiak nem. Most mi a tökömet fogok csinálni és hová menjek?

2019. jan. 5. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!