Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan akadok ki, ha anyukám...

Jogosan akadok ki, ha anyukám a virágjait és az árujait a szobámba pakolja?

Figyelt kérdés
1,5 éve kaptam külön szobát, végre nem kell a szüleimmel egy szobában aludni. Először akkor akadtam ki, mikor tavaly télen a fagyok előtt rengeteg szobanövényt bepakolt a szobámba. Nagyon kiakadtam, mert akkor hordta be, amikor nem voltam épp itthon. Oké, 1-2 szobanövény az kell is és jól mutat, de 7 nagy cserepet behordott, ami sok helyett elvett, nem illett be a szobámba, és hiába fejeztem ki a nemtetszésem, csak tavasszal hordta ki őket. Idén szintén ez történt, hogy rendezgettem a szobámat, hogy nagyobb legyen a tér, hazaértem, és hopp, már megint egy nagy dzsungel van a szobámba..A szoba sarka tele volt, komódom tetejét is telerakta. Most, hogy jönnek a pravoszláv ünnepek, buzát ültetett, mivel a piacon árul, és ekkor jött az, amire nem számítottam. Szintén akkor pakolászott, mikor egy barátnőmnél voltam, és telepakolta az íróasztalom, a számítógép asztalát, a cipőtartómat, a ruhás szekrényem előtti részt (ajtót,fiókot sem birom kinyitni rajta),szoba közepét, kályha tetejét. Minden létező helyre nagy buzás dobozokat rakott. Nagyon-nagyon kiakadtam, mert úgy vagyok vele, hogy az én szobám nem egy raktár, és ha ezelőtti években is megoldotta a helyet nekik, akkor most is megoldhatná... de nem, legkönnyebb mindent az én szobámba tárolni.. Mutattam a barátnőjeimnek, mindegyik csak azt mondta, hogy ők már rég kihajították volna őket, de én persze nem csinálhatom ezt, mert jön a szokásos duma anyumtól, hogy " én építettem, azt rakok be, amit én akarok"... Egyszerűen nem tehetek semmit ellene, mindig az van, amit ő akar. Ti mit tennétek, ha ilyen helyzetben lennétek? 18/L
2019. jan. 2. 19:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
4%
jelentsd fel a rendőrségen, főleg, hogy megver és terrorizál.
2019. jan. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Metionin ***** válasza:
84%
Én anno kihordtam a cuccokat. Szintén 17 éves korom körül kaptam "külön szobát", azaz az egyébként sosem használt, fűtéssel és ajtóval nem rendelkező hajdani főzőfülkébe berakhattam egy ágyat meg egy íróasztalt. Addig velük aludtam egy szobában, sőt, 12 éves koromig anyámmal egy ágyban mert akkor vergődtem ki magamnak egy felfújós matracot a földre. Szóval megkaptam a "szobát" és amíg iskolában voltam, szépen odapakoltak mindent ami épp nem kellett, horgászfelszerelést, festékes vödröt, vödör krumplit. Kétszer szóltam, harmadjára basztam ki mindent oda ahol eleve is tartották. Ment egy ideig az ordibálás meg az "én házamban laksz" de tájékoztattam őket hogy máshol az ovisnak is van szobája, ez egy gyerek alapvető joga és ha ez nem tetszik akkor nem kellett volna a semmire leszülni. Abbahagyták.
2019. jan. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
42%

Te ismered miylenek a szuleid es valojaban miylen ez a szobad, elotte volt e mas helye a virgoknak, aruknak vagy sem?

Ha uj szoba es emiatt ez lett az uj helye a novenyeknek telire, akkor a fele mennyiseget bekernem anyamekhoz mondvan onnan kikoltoztem ott is van akkor hely egy adag novenynek. Igy igazsagosnak ereznem.

Ha volt eddig nekik mashol hely, akkor oda atpakolnam.

Ha talalnek mas helyet akkor szinten atpakolnam egy jo reszet.

A te ismered a szuleid itt jon kepbe, mert ha szo nelkul kipakolod es abbol.patalia lesz, akkor hagynam a francba maximum szepen elmondanam tobbsor hogy zavar es legalabb arra vegye anyam a faradsagot, hogy elobb megkerdez vagy tajekoztat es utana pakol be. Es hagynam csak "nevelnem", hgy vegyen mar emberszamba es kerdezzen meg elotte.

Ha ertenek a hisztibol akkor igen akkor durvan kipakolnek. Ahogy irtak sokan:-).

2019. jan. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
66%
Kint megfagynak a növények, az senkinek sem jó. Folyosó, vagy olyan hely, ami olyan"senki földje" van a házban? Azt ha ügyes vagy, talán le tudod beszélni, hogy ott legyenek, vagy legalább egy részük, hogy mozogni legalább tudjál a szobádban, vagy mondjuk ablakpárkányokra szétpakolni, ami ott is elfér. Gondolom, nappaliba sehova sem engedne átvinni pár nagyobbat, de függönyök mögé csak-csak. Sarkokba, ami elmegy dísznövénynek. Csak van máshol is hely, ami feláldozható.
2019. jan. 3. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
75%
Jogosan.
2019. jan. 3. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk a férjemmel van hasonló "harc". Én a rendet és a teret szeretem, ő halmozó és birtokló típus. Ennek következtében ha én valahol pakolászással, szortírozással felszabadítok egy kis helyet, ő azonnal odatesz valamit.

De nálunk az összes tér közös. Te megmondhatod, hogy a szobád attól a szobád, hogy te rendezed. Ha be akar rakni valamit, legyen szíves szólni előtte.

2019. jan. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Én már 10 éve nem lakom otthon, de így is ki tudok akadni.


Anyám öcsémmel él egy 2+2 szobás, tetőteres, pincés-garázsos házban. Mégis mindig minden tele van mindennel. Az én szobámat is raktárként használják, oda pakoltak be minden szart. Aztán ha mentem haza akkor alhattam a kanapén meg felfújhatós matracon.


Vagy a virágok nálunk a fürdőbe voltak bepakolva valamiért, mintha nem lenne 100 másik helyiség ahol elférnek.


Aztán persze csodálkoznak, miért nem járok haza.

2019. jan. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
66%

Én megmondanám, hogy szerintem rossz hatással vagyok a növényekre, ezért jobb lenne, nem az én szobámban tartani. Ha nem viszi ki így se, akkor meg este, mikor már mindenki lefeküdt aludni, akkor sósavat fecskendezel az egyik növény földjébe.

"Ó jajj, hát látod anyu, hogy kiszárad a negatív kisugárzásom miatt? Mindegyikkel ez lesz."

2019. jan. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
82%

Ha ilyen állat anyád van, én is kárt tennék a gazaiban. Valami olyan cuccal amire nem gyanakodhat.

Írom ezt 2 gyerek anyjaként és szobanövény tartóként.

2019. jan. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!