Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális dolog, ha egy apa...

Normális dolog, ha egy apa csak úgy "poénból" fogdossa, csapkodja a felnőtt lánya fenekét?

Figyelt kérdés

Akárhányszor elmegy mögöttem, szinte mindig ráüt vagy megfogja. Ha látja rajtam, hogy idegesít, akkor kinevet. 29 éves nő vagyok, kiskorom óta ezt csinálja.


"Költözz el" kommenteket nem kérek, nem egy háztartásban élünk. Csak néha hazajövök meglátogatni a családot.


2019. jan. 7. 13:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
67%
Mennyi beteg szülő! Hogy egy apa a saját (de ha nevelt lánya, mint az én apámnak a nővérem akkor is) lányát fogdossa, vagy csak maga a tény, hogy nőként tekintsen rá, már ez is undorító!!
2019. jan. 8. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
22%
Nekem anyukám szokta néha ezt csinálni, engem nem zavar. De biztos ő is perverz.... :D
2019. jan. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális és nem is tűrném.
2019. jan. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem az alkoholisták sajátossága ez. Ez valószínűleg eleve bennük van, az alkohol csak oldja a gátlásokat, és alkohol hatása alatt bátrabban megteszik ezt. Kíváncsi vagyok, hogy józanon is tesznek-e ilyet, és ha igen, ugyanolyan gyakran-e, vagy ritkábban.

De akárhogy is nézzük, ez beteges dolog, mert nem a saját gyerekeként, hanem nőként kezeli a saját lányát. Ennek gátat kell szabni valamilyen módon. Egyrészt mert lehet, hogy ez valaminek az előszele, és ki tudja, milyen messzire megy el (és azt felejtsük el, hogy "az én apám sose tenne olyat", ezt milliószor hallottuk már, hogy "az én apám, az én anyám, a fiam, a lányom nem tenne olyat, ő nem olyan..." senkinek se látunk a fejébe és a lelkébe), másrészt pedig ez bennetek olyan lelki mechanizmusokat indíthat el, ami a későbbi életetekre rányomhatja a bélyegét, pl. párkapcsolatban, önértékelés, satöbbi. Például ha X év múlva a párotok a feneketekre csap, vagy megfogja a feneketeket, akár csak úgy, akár aktus közben, akkor lehet, hogy rosszul reagáltok majd, ami akár odáig is fajulhat, hogy ha bármilyen módon közeledik hozzátok a párotok, elutasítás lesz belőle, ami a párkapcsolatotokba is kerülhet. De akár az is lehet, hogy ha a párotok rácsap a feneketekre, konkrétan beugrik majd a részeg apátok emléke, ahogy a feneketekre csap, és az szintén problémák forrása lehet.

Érdemes mindenesetre erre odafigyelni a jövőben, hogy hogyan reagáltok majd az ilyenekre, és ha ez problémát okoz a párkapcsolatotokban, azt megfelelően kell kezelni.

dec. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!