Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tönkreteszi magát a fiam de...

Tönkreteszi magát a fiam de nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 16éves fiam aki 2éve csak dolgozik kemény fizikai munkát. Ez az egész 8adikas korában kezdődött amikor lett egy nála 2ével idősebb barátja akiknek egy nagy tanyályuk van. Nos a fiam töbször ellátogatott hozzá és neki nagyon megtetszett ez a tanyasi élet és így szép apránként elkezdett ő is dolgoztatni öreg ambereknél fát vágni füvet nyírni stb hogy legyen pénze egy tanyára ezt én és a férjem az elején nagyon is támogattuk és ez így is ment 8adik év végéig. Aztán nyáriszünetben nadjábol reggel 6tol este 8ig dolgozott vagy festők kel vagy traktoros okkal aminek én már nem nagyon örültem. Aztán ez ahogy elkezdődött az iskola ugyanígy fojtatodott suli után munka így aztán a jegyei is elkezdtek romlani igyhát gimnáziumból átment szakközép iskolába ahol azóta is festőnek tanul és mindig dolgozik. Viszont egy hete bejelentette hogy az össze spórolt pénzéből megszerezné venni egy telket amire két fólia sátrat tenne és abból szeretne pénzt keresni valamint hogy a szakmunkás vizsga után abba fogja hagyni a sulit és elkezd dolgozni hogy legyen pénze. A gond az hogy a 16éves fiam lassan úgy néz ki mint egy 50éves ember és hogyha abba hagyja a sulit akkor még többet fog dolgozni amibe bele fog rokani. Ti mit tennének a helyemben egyszerűen teljese tanácstalan vagyok? 37N

2019. jan. 8. 20:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
46%

Biztos nem hagynám, hogy tönkre tegye az életét. Ott van az agrármérnök szak, mezőgazdasági annyi féle van agrár területen. Ne hagyd hogy semmibe vesszen a fiad. 16 évesen megy tönkre.

Ahhoz, hogy kertészkedjen, termeljen kell ám végzettség, tudás is. Festőként ezt nem szerzi meg. Még nincs késő, hogy visszemenjen gimibe és tanuljon.

2019. jan. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Igy is sok a diplomás büfés.. :)
2019. jan. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Én büszke lennék rá, mert több akarat és munkamorál szorult ebbe a gyerekbe, mint egy fél városnyiba. Nem álomvilágban él, ismeri a lehetőségeit, tudja, hogy hogyan lehet elkezdeni dolgokat, és látja, hogy azok mivé nőhetik ki magukat. Ellenzés helyett támogatnám, mert csak akkor tudod megértetni vele, hogy munkából a túl sok ugyanolyan ártalmas, mint a túl kevés, ha érzi, hogy nem kell mindent egyedül megoldania. A tanulás az már egy másik probléma, ugyanakkor ha esze ágában sincs továbbtanulni, senki nem fogja kérdezni, hányasra érettségizett, csak azt, megvan-e neki, senkit nem fog érdekelni, hogy a szakvizsgát milyen eredménnyel tette le, csak azt, van-e neki, komoly baj akkor lenne, ha bukdácsolna, de a leírásod alapján megvan a gyereknek annyi magához való esze, hogy legalább átmenjen mindenből.
2019. jan. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is támogatnám.

Nem kell mindenkinek diploma.

Sok huszonéves otthon ül anyu nyakán diplomával mert büdös neki a munka.


Tanulni még tanulhat később is.Ha ezzel akar foglalkozni mondjátok el neki milyen végzettségre lehet szüksége, esetleg érettségi után olyan szakra menjen ami előrébb viszi ezen a területen.

Én örülnék neki ha szorgalmasabb lenne a fiam.

2019. jan. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
85%

Mondjuk segíthetnétek, támogathatnátok anyagilag. Nyilván azért dolgozik ennyire keményen, mert szüksége van a pénzre. Miért nem szálltok be annak a teleknek az árába, hogy hamarabb összegyűljön a pénze rá? Lehet hogy akkor nem kellenje agyonhajszolnia magát.

Nagyon fiatalon tönkre fog menni az egészsége. Most hiába elszánt, és ambiciózus, ha 30-40 éves korára rokkant nyugdíjas lesz, mert tönkremennek az ízületei, csontjai a sok fizikai munkától.

Valamint nem ártana tényleg arról is beszélgetni vele, hogy foglalkozzon inkább a tanulással, hogy és tanuljon ki egy jó szakmát, amit a gazdálkodásban is hasznosíthat. Ameddig tanul, támogassátok, hogy ne kelljen dolgoznia, és az iskolára koncentráljon.

2019. jan. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Festő szakmával jól kereshet, ha szereti csinálni, a hasznavehetelen diplomákkal meg már Dunát lehet rekeszteni. Én inkább becsülendőnek tartom az elszántságát és kitartását és támogatnám, ahogy tudom. És odafigyelnék a minőségi táplálkozására, a fizikai munkához az kell.
2019. jan. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Miért menne tönkre a munkába? Én csak olyanokról hallottam, hogy aki ennyire céltudatos, az mindig eléri a célját. Örülhetnél neki hogy ilyen fiad van , én megadnék neki minden segítsèget hogy elérje a célját. Tudod mennyi fiatal van, aki csak hever egész nap, videójátékozik és vakarja a tökét? Hát nekem van egy ilyenem, senkinek nem kívánom. :(
2019. jan. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
58%

Kérdezz meg másokat is, hátha csak Te ítéled meg úgy, hogy tönkremegy a munkában!

az én nagymamám pl. mindent megpróbált, hogy ne táncoljak, mondogatta, hogy kikészülök, elfáradok, és kárt teszek a testemben, stb., de ez egyáltalán nem közelítette meg a valóságot.

Ha más, pl. gyerekorvos szerint is túlterheli magát (vérképet fog nézetni), akkor ez munkamánia, akkor addiktológushoz kell irányítani.

2019. febr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
79%

eloszor is gratulalni szeretnek a fiadnak.

en mikor 16 eves voltam, kb az ivás es bulin kivul nem tul sok mindent csinaltak az osztslytarsaim.

És azóta még rosszabb lett a világ.

Tehát ha O erre vagyik, tamogasd! Es ha erot vennel es kifizetned azt a nyamvadt telket? Onnan tudna dolgozgatni.

Sokszor a szimpla munkat vegzo emberek boldogabbak es nem elbizottak.

A flausi eletnel.egeszsegesebb pedig nincs is.


Egy varosban elo dolgozó adózó.

2019. febr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
58%

Jó Napot!


Van ennek néhány pozitív oldala is. Minden sikeres ember korán kel, szinte egész életében hogy dolgozzon. Most lehet nagyon keményen meghuzza. De később mikor maga ura lessz, szerintem minden rendben lessz. Igazán becsülendő hogy a fiad maga talpán áll, ilyen fiatalon ennyi fizikai munkát elvegez. Arról nem is beszélve hogy rengeteg öreg arról számol be hogy fiatalon mennyit dolgoztak stb... És makk egészségesek. Megertem hogy ezt nehéz lehet végig nézni mert 16 éves, azt sem merem állítani hogy minden képp jót tesz neki. De talán nem biztos hogy jó ötlet lenne a munkajatol távol tartani. Próbálják meg támogatni hogy ezeken túl legyen. Abban biztos vagyok hogy ha már most van esze, akkor később is lessz, és nem fog élete végéig füvet nyírni, meg mi egyéb munkát végezni. El tudom képzelni azt is, hogy ez egy a fele rangletta amit szemmel láthatóan szelsebesen mászik meg. Én nem tudom mit csinálnék a helyében de büszke lennék rá. Erre nem is tudom van e közép út. Ha valaki ilyesmire érez hivatast azt csak úgy lehet csinálni ha minden nap dolgozik, egy életen át.

2019. ápr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!