Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19 évesen egy teher vagyok? .

19 évesen egy teher vagyok? .

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok, a helyzet az, hogy van két öcsém, akiknek megadnak mindent, jó számítógép, jogsi... Ellenben nekem, aki programozást tanul, egy dual core-os laptopom van, ami 10 percenként kifagy..


Informatikát, programozást tamulok, épp ezért nap, mint nap csak azon gondolkozok bő 3 éve, hogy miért kell engem ekkora hátrányban részesíteni?... Egy jogosítvány minden álmom gyerekkorom óta, de én "nem vagyok hozzá elég érett". Heti 4-5x hallom a testvéremiet együtt játszani valamilyen játékkal, hallom, ahogy együtt nevetnek, én pedig nézhetem a 480p-s videót youtube-on, mert a 720p-re sem futja...


Mondanom sem kell, barátnőm sosem volt (és ahogy elnézem, sosem lesz)...


Mióta elmúltam 18, egyre inkább rászoktam a piára, mert egy szerencsétlen nyomorultnak tartom magam józanul, aki bár ne született volna meg... Beszéltem erről a szüleimmel is, el volt intézve azzal az egész, hogy "nem vagy nyomorék".


Azóta heti 2-3x iszok, alkalmanként 8-12 sört a 60 kilommal. Tudom, hogy ezzel nincs elintézve semmi, de józanul nem bírok ki 3 napot lelkileg.


Teljesen szét vagyok csúszva, a szüleim lesz*rják, ha az idősebbik testvérem elmegy a barátaihoz inni, ha én itthonra veszek sört, akkor az el van szedve tőlem, mert én az első sör után beszélni sem bírok...


Egy felesleges, bármikor eldobható teher vagyok és nem tudom, hogy tudnék ezen változtatni. Többször elgondolkodtam az öngyilkosságon, de azzal csak a "szeretett" családnak ártanék. Sokszor elgondolkoztam azon is, hogy vajon hiányoznék-e, vagy csak a temetés költsége fájna-e igazán nekik?...


Nem tudom, mit tehetnék...



2019. jan. 9. 21:43
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
94%
Sürgősen keress fel szakembert..
2019. jan. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
96%

Támogatom az első hozzászólót: nagyon sok TB alapján ingyenesen praktizáló szakember van, akivel átbeszélheted a problémád.

Az alkohol sosem megoldás, ellenben elgondolkodtató, hogy jogsira, új laptopra nem futja, de sörre igen.

2019. jan. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
94%
Számold ki tényleg, mennyibe kerülnek ezek a piálások havi szinten. :) Én is az önsajnáltatást rendszeresen piába fojtottam, aztán egyszer kiszámoltam, mennyi is az annyi. Hát megdöbbentő összeg jött ki.
2019. jan. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
96%

Heti 3 alkalom, 12 sör, darabja 300 Ft az 10800Ft-ra jön ki, havonta 43200. Hát ennyit iszol el.


Pszichológus.

2019. jan. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
88%
pia helyett már ki is fizethetted volna a jogsi árát.
2019. jan. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
88%
HA ennyit iszol akkor jogos, hogy a szüleid nem fizetik ki a jogsit. Egy kezdődő alkoholistának nincs rá szüksége.
2019. jan. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
82%

Ugyan az vagy mint a batyam egy onsajnaltatos elettelen szardarab! Ez az igazsag.

O kockul egesz nap a gep elott es vedeli a sort ami nala szinten 10-12 sor, es sir a szaja hogy el akarja kezdeni felujitani a sajat hazat de inkabb elissza az arat es a kisujjat nem mozditja soha semmiert. Nincs elet celja nincsenek baratai mert be van fasulva es csak iszik. Egy sor utan mer kimaszni a szobajabol mert akkor mar el ered a nyelve es csak akkor mer beszelni amugy egy tutyimutyi. En 18 evesen a sajat labamra kellett hogy alljak o 24 es nincs semmi elet celja a szamitogepen es az ivason kivul.

2019. jan. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
37%

Ezért nem kell megtartani a nem kivánt gyereket lehet lenullázni de amit nem kivánsz nem tudod szeretni,a kérdező 19 éve ezt kapja valószinű, ok és okozat,igaz én nem piálnék hanem elhúznék dolgozni és rájuk se néznék többet pelenkázza majd őket a két tesó v a szomszéd vénségükre..

36N

2019. jan. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
83%
Amennyit elpiálsz abból a pénzből vehetnék laptopot vagy csinálhatnad a jogsit de amíg sajnálatod magad úgy se fogsz előre haladni
2019. jan. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
66%

ma 22:12-nek


Ez itt a gyakori kérdések. Nem ért megkérdezni a másik felet is. Itt most a 19 éves önsajnálkozó srác a saját verzióját mondja. Nem árt a szülők verzióját is meghallgatni. Ahogy írod. ok-okozat összefüggés.. Nem tudjuk mi az igazság. Egy biztos. Ha a fiam ennyit inna, és meg is tiltanám, hogy autóba üljön, és vezessen (ha lenne jogsija) Mivel nincs nem is támogatnám. Ne akarjon másokat is tönkre tenni.

2019. jan. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!