Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19 évesen egy teher vagyok? .

19 évesen egy teher vagyok? .

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok, a helyzet az, hogy van két öcsém, akiknek megadnak mindent, jó számítógép, jogsi... Ellenben nekem, aki programozást tanul, egy dual core-os laptopom van, ami 10 percenként kifagy..


Informatikát, programozást tamulok, épp ezért nap, mint nap csak azon gondolkozok bő 3 éve, hogy miért kell engem ekkora hátrányban részesíteni?... Egy jogosítvány minden álmom gyerekkorom óta, de én "nem vagyok hozzá elég érett". Heti 4-5x hallom a testvéremiet együtt játszani valamilyen játékkal, hallom, ahogy együtt nevetnek, én pedig nézhetem a 480p-s videót youtube-on, mert a 720p-re sem futja...


Mondanom sem kell, barátnőm sosem volt (és ahogy elnézem, sosem lesz)...


Mióta elmúltam 18, egyre inkább rászoktam a piára, mert egy szerencsétlen nyomorultnak tartom magam józanul, aki bár ne született volna meg... Beszéltem erről a szüleimmel is, el volt intézve azzal az egész, hogy "nem vagy nyomorék".


Azóta heti 2-3x iszok, alkalmanként 8-12 sört a 60 kilommal. Tudom, hogy ezzel nincs elintézve semmi, de józanul nem bírok ki 3 napot lelkileg.


Teljesen szét vagyok csúszva, a szüleim lesz*rják, ha az idősebbik testvérem elmegy a barátaihoz inni, ha én itthonra veszek sört, akkor az el van szedve tőlem, mert én az első sör után beszélni sem bírok...


Egy felesleges, bármikor eldobható teher vagyok és nem tudom, hogy tudnék ezen változtatni. Többször elgondolkodtam az öngyilkosságon, de azzal csak a "szeretett" családnak ártanék. Sokszor elgondolkoztam azon is, hogy vajon hiányoznék-e, vagy csak a temetés költsége fájna-e igazán nekik?...


Nem tudom, mit tehetnék...



2019. jan. 9. 21:43
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
71%

Elég gáz ahol anyuci 19 éven át érezteti h teher vagy de tesok valagát kinyalja,de itt mindenki minden jött ment nem kivántat tartson meg mert cuna abortusz, nem kell,el hehet időbe hajtani,ezért kelll megtartani h roncsá tegye? Annyi ilyet látok.. Én is ilyen voltam,18 évesen kaptam két zsákot és menjek ahova akarok... Le is köpöm a szüleimet érte őket is max a szomszéd fogja etetni..

36N

2019. jan. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
23%
Önsajnálat helyett inkább tedd le a sört és menj el egy pszichológushoz. A sör nem fog megoldani semmit. Azt a pénzt inkább szánd arra, hogy önálló életet tudj kezdeni. Akár kereshetnél valami részmunkaidős állást is, akkor még több pénzed lenne, hogy lelépj otthonról és bebizonyíthasd, hogy nem vagy felesleges teher. Tudom, hogy okoskodni könnyű, de csak akkor fogsz kijutni a gödörből, ha teszel valamit érte. Barátnőd ilyen mentalitással tényleg nem lesz, tedd magad minden szempontból helyre és előbb-utóbb minden összejön. Ha valóban igaz, amit a családodról írtál, akkor bebizonyíthatod nekik, hogy igenis érsz valamit. Remélem nem csak kamu a kérdés és sikerrel jársz.
2019. jan. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
33%
Ennyi idősen az első diákmunkás fizetésemből vettem magamnak laptopot, pedig nekem egy még szarabb asztali gépem volt ami kb. be se indult..Sose vártam el szüleimtől, hogy vegyenek nekem ilyen drága holmikat. Elég nagy vagy már, hogy a tesóidra irigykedj ilyenek miatt. Tedd le a piát, mert nagyon leépít agyilag és testileg is. Anyagilag meg főleg. Írd össze mennyit költesz rá, már simán kijött volna egy középkategóriás laptop. Keress értelmes hobbit pl. valami sportot, illetve egy jó szakembert akiknek ezeket el tudod mondani. A legfontosabb pedig, hogy költözz el amilyen gyorsan csak tudsz. Ha nem látod napi szinten a szüleid és a tesóid gyorsabban fog menni.
2019. jan. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
51%

Nem derül ki, hogy egyetemre jársz, vagy szakképzettséged van programozásból, de mindkét esetben igaz, hogy pillanatok alatt többet tudhatsz keresni akár, mint a szüleid (ha átlagos fizetésük van). Ebből laptopot venni simán lehet (tapasztalat).


Ez persze nem fog menni, ha nem kapod rendesen össze magad, és állandóan iszol. Viszont ha elkezded csinálni, akkor függetlenedhetsz egy idő után tőlük, és megmutathatod, hogy mennyire életképes vagy.

2019. jan. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
64%

Egy kétrdés... piára honnan van zsé? Arra adnak a szüleid? Én nem tudom, mennyi a jogsi, de ha nem iszod el azt a pénzt... folytassam?

Szánalmas amit csinálsz.

Gondolom a kajádat nem te állod. Be sem gizetez az otthoniakbs hmm?

Jó tanács, fejezd be az önsajnáltatást, és vedd meg MAGADNAK a laptopot meg a jogsit.

2019. jan. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim válasza:
26%

Helló mindenkinek!

Akkor már én is írok ide valamit, én is 19 éves srác vagyok.


Én az első laptopomat apám testvérétől kaptam még 2012 előtt bőven, tehát már nem most volt. Aztán tönkre is ment, majd pár évig egy SITI nevezetű helyre jártunk haverokkal gépezni, ahol meg volt szabva, hogy mennyit lehet. Tesómnak volt gépe, nekem nem és a laptop tönkre mente után kénytelen voltam az előbb említett dolgot csinálni. Aztán 2013 karácsonyára kaptam egy gépet, vitt sok minden menő dolgot, stb. De tesómnak kellett, így cseréltünk, a jót a szarra. Majd a gép már az évek múltán megadta magát. Folyton kikapcsolt a monitor meg minden, folytonos újraindítgatások meg egy videót sem tudtam megnézni vagy játszani a gépen, mert mindig bekrepált. Aztán már be sem indult. Hónapok után egyszer csak beindult, habár a hibák megmaradtak. Majd azt hiszem 18. születésnapomra a tesóm vett nekem egy gépet 30 ezerért, de nem visz nagyon dolgokat, max. csgo meg ilyenek. De a videó nézegetést imádom, szóval tulajdonképpen nekem megfelel, csak hát én olyan ember vagyok, aki a gépet inkább használja játékra. Talán furcsának tűnik ez a story, hiszen itt komoly dolgokról is van szó, majd mindjárt kitérek azokra is. Csak ezt el kellett neked mondanom, hiszen nekem sem a szüleim vettek gépet, hanem egyszer a mamám, aztán a tesóm. Mindig panaszkodtam, de semmit nem értem el vele. Oké. A témának a gépes részét most felejtsük el.


19 éves vagy, te vagy a legidősebb gyerekük, persze, hogy a 2 öcsédnek megveszik ezeket, hiszen ők még fiatalabbak. Azt nem értem, hogy miért nem büszkék rád inkább.

Jogosítványról én nem is beszélhetek, hiszen nekünk a családban sosem volt és nem is lesz autó, másrészt még enni is alig kapok. Teljesen megértelek téged, tudom milyen rossz, ha valamit szeretnél, de nem kapod meg. A barátnős dologhoz én is így állok hozzá, de ez nem igaz, csak te hiszed ezt. 19 éves vagy és én is. Káromkodást nem lehet írni, úgyhogy képzelj ide párat. 19 évesen ahogyan mondják, előtted az élet. Ez a fránya alkohol..... :S nem old meg semmit sem. Én megtudom számolni a két kezemen, hogy előző évben mennyiszer ittam ilyeneket. 60 kg, kit érdekel? Én 5 kg-mal kevesebb vagyok mint te. Szét vagy csúszva, a szüleidet nem érdekli és a sört is megvonják tőled. Ezután már nem is nagyon olvasnám tovább. Ember!!! Ne sajnáltasd magadat. Ha az élet citromot ad, csinálj limonádét. Az a baj, hogy lenézed magadat. Nálam sem király az élet cimbora. Sőt, rosszabb is, hidd el. Öngyilkosság??! Minek? A legbutább dolog a világon. Az élet ezt adta neked, majd megszerzed magadnak ami kell a jövőben. Légy optimista. Saját ház, vagyon és persze barátnő, meg minden. Szerezd meg magadnak a dolgokat. Jobb érzés is, hiszen nem kell a szüleidre hagyatkozni.


Már nem igazán tudom, hogy mit írjak. Remélem nem rontottam el semmit sem az üzenetemben. A többi kommentet nem nagyon olvastam, de ez nem is nekik szólna.

2019. jan. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim válasza:
37%
Az előző komment írója vagyok. Még annyit fűznék hozzá, hogy nehéz más életébe beleszólnia egy kívülálló embernek. Rám sem kell hallgatni, egyidős vagyok veled, maximum ennyi bennünk a közös. Sajnos valakinek nem adatik meg az, ami a másiknak. Ebben nem kell beletörődni, hanem inkább gondolkozz a jövőben és légy optimista. Leír rólad a pesszimizmus, ezen sürgősen változtass és állj a sarkadra. Képes vagy rá és azt amit szeretnéd, azt el fogod érni az életben, HA TESZEL IS ÉRTE. Ne hagyatkozz sosem a másikra, ez egy jó tanács. Én még a középiskolát is otthagytam 3 év után, képzelheted, hogy milyen lehet az otthoni helyzetem. Na cimbora ha még van valami, akkor nyugodtan beszélgethetünk.
2019. jan. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
76%
Jogosítvány az álmod? Szedd össze rá a pénzt. Jobb gépet akarsz? Az sem megoldhatatlan ha nem arra vársz hogy más fizesse. Piálás helyett menj melózni, és meglesz minden amire vágysz. Persze egyszerűbb azt várni hogy majd más kifizeti... És ne vedd rossznéven, de az önsajnálatod nevetséges. Vegyél erőt magadon, ne másoktól várd a sült galambot...Anyuciék több pénzt adnak a tesódnak? Talán ő nem alkoholista, látnak benne lehetőségeket.
2019. jan. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
75%
3 teso van,kettőnek ki lett nyalva a feneke.. 3. nak nak miért nincs ,másik mi jogon kap jogsit gépet ingyen? ha másik semmit sőt szeretet végképp nem..
2019. jan. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
60%
Talán a másik két tesó okkal kapja meg azokat, és a kérdező okkel nem.. Én sem pénzelnék egy alkesz senkiházit, jogsira pláne nem kapna.
2019. jan. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!