Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 19 évesen egy teher vagyok? .

19 évesen egy teher vagyok? .

Figyelt kérdés

19 éves srác vagyok, a helyzet az, hogy van két öcsém, akiknek megadnak mindent, jó számítógép, jogsi... Ellenben nekem, aki programozást tanul, egy dual core-os laptopom van, ami 10 percenként kifagy..


Informatikát, programozást tamulok, épp ezért nap, mint nap csak azon gondolkozok bő 3 éve, hogy miért kell engem ekkora hátrányban részesíteni?... Egy jogosítvány minden álmom gyerekkorom óta, de én "nem vagyok hozzá elég érett". Heti 4-5x hallom a testvéremiet együtt játszani valamilyen játékkal, hallom, ahogy együtt nevetnek, én pedig nézhetem a 480p-s videót youtube-on, mert a 720p-re sem futja...


Mondanom sem kell, barátnőm sosem volt (és ahogy elnézem, sosem lesz)...


Mióta elmúltam 18, egyre inkább rászoktam a piára, mert egy szerencsétlen nyomorultnak tartom magam józanul, aki bár ne született volna meg... Beszéltem erről a szüleimmel is, el volt intézve azzal az egész, hogy "nem vagy nyomorék".


Azóta heti 2-3x iszok, alkalmanként 8-12 sört a 60 kilommal. Tudom, hogy ezzel nincs elintézve semmi, de józanul nem bírok ki 3 napot lelkileg.


Teljesen szét vagyok csúszva, a szüleim lesz*rják, ha az idősebbik testvérem elmegy a barátaihoz inni, ha én itthonra veszek sört, akkor az el van szedve tőlem, mert én az első sör után beszélni sem bírok...


Egy felesleges, bármikor eldobható teher vagyok és nem tudom, hogy tudnék ezen változtatni. Többször elgondolkodtam az öngyilkosságon, de azzal csak a "szeretett" családnak ártanék. Sokszor elgondolkoztam azon is, hogy vajon hiányoznék-e, vagy csak a temetés költsége fájna-e igazán nekik?...


Nem tudom, mit tehetnék...



2019. jan. 9. 21:43
1 2 3 4
 31/33 anonim válasza:

Átgondoltam tegnap óta ezt az egészet és a következőkre jutottam (amúgy #16-#17-es kommnet író vagyok):


A kérdezőnek szimplán csak annyi baja van, hogy nem adták meg azt, amit a 2 testvérének. Ez egyszerű dolog, de mégsem értem, hogy egy szülő miért csinál ilyet és mitől kivétel az egyik gyereke.


Szerintem itt nem arról van szó, hogy nem szeretnek téged, hanem arról, hogy tényleg gyerekesen, komolytalanul viselkedhetsz, ha iszol is, stb. Ember, ki adna ilyennek jogsit?! Másnap sürgősségin kötnél ki mi? Először szerintem fel kéne nőne agyilag, ezt nem rosszból vagy sértésből mondom, hanem tényleg így van. Amúgy meg a szülő b.a.s.s.z.a meg, ha nem segít a gyerekének. Engem is múltkor anyám kiakart dobni a lakásból, konkrétan rám támadt, hirtelen felindulásból. Szerinted az ilyen mennyire esik jól egy 19 évesnek? Én is sokszor éreztem már, hogy biztos csak egy teher vagyok. De ez nem így van, ezt csak fel kell fogni. Te jobb vagy ennél, csak még nem látod, mert még nem nőtt be a fejed lágya. Elhiszem, hogy rossz, hogy veled kivételt tettek ilyen téren. Oly sok ember van a világon, oly sok probléma van a világon. Szerintem igenis, kell egy szülőnek segíteni-e a gyerekét 18 év feletti korban, ezt nem úgy értem, hogy a gyerek semmit nem csinál és megkap mindent. Milyen ember az olyan, aki 18 év felett nem is veszi tudomásba a gyerekét, annak igényeit és nem segít neki. Persze tudom, hogy más ezzel nem ért egyet. Na mindegy...

2019. jan. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Egy 3-4 éves használt laptop (valószínűleg Németországból), garanciával, core i5 procival, 4gb rammal, valami hdd-vel 50-60 ezer forint. Programozóként szerintem valamennyire ismered a gépeket/infos piacot.


Az önsajnáltatás és az alkoholizmus sohasem megoldás.


Ha más nem jut eszedbe, menj ki mindennap sétálni, azzal mozogsz is, és a felgyülemlett feszültséget is segít levezetni.

2019. jan. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim válasza:

Ezzel egyetértek!


Én a konditermet ajánlom a feszültség levezetésére. Tapasztalatból mondom! Volt olyan is, amikor a távozás után tudtam gyönyörködni hazafele sétálás közben azon, hogy milyen szép az idő :P Legjobb feszültség levezető módszer és másrészt erősödsz is és ez mentálisan nagyon jót fog neked tenni. De persze általában ez havi 5000 ft, szóval VAGY PIA VAGY GÉP VAGY KI TUDJA? :P

2019. jan. 13. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!