Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudom kikerülni, hogy...

Hogyan tudom kikerülni, hogy szülőtartást kelljen fizetnem majd?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok. 11 éves koromban az anyám intézetbe adott, ott nőttem fel, 18 éves koromban kezdtem el a saját életem. Azóta egy éves munkaviszonyopm van, mellette még tanulok.

Anyám évek óta nem dolgozik, inni nagyon szeret. A TB-t nem fizeti, adót sem, a kapcsolatunk nem fényes. Attól tartok, ha nagyon megbetegszik, nekem kell fizetnem a kezelési költségeit. Nem jártam utána, hogy amikor 11 évesen otthonba kerültem, akkor lemondott e rólam, talán nem. Elvettek tőle közös megegyezéssel a gyámhivatallal.


Jelenleg az élettársával él, aki egy elmebajos alak, feljelentett engem könnyű testisértésért, amikor a nagyanyám házában jogatalanul tartózkodva elkezdett videóra venni. Én megpróbáltam kiverni a kezéből a telefont, amikor ő a falnak ment háttal és a földrecsúszott. Semmi baja nem lett, de a rendősrésgen feljelentett, mondván, hogy 3 hétre munkaképtelenné tettem. Mindkettő beteg, az anyám és a párja is, mentálisan. Egy éves ez a sztori, már az ügyészségen van az ügy. Megsértették a becsületemet, meghurcoltak és szégyenbe hoztak a munkahelyemen meg az iskolában is. Jövőhéten megyek ügyvédhez, megbeszélésre. Szerintetek is érdemes ügyvédet fogadnom?


Köszi a normális válaszokat.



2019. jan. 10. 19:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Sima ügyed lesz. Egyrészt önhibájából nincs pénze, és még aktív korú, ha jól sejtem.

Másrészt érdemtelen, hisz 11 éves korod óta nem gondoskodik rólad.

2019. jan. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Remélem az ügyvéd is hasonlóan bíztató szavakkal lát el majd!
2019. jan. 10. 20:06
 3/15 A kérdező kommentje:
Aktív, 45 éves.
2019. jan. 10. 20:07
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
miért kéne neked fizetned a kezelését? ő egy önálló felnőtt ember, és te is az vagy, egyikőtök se tartozik felelősséggel a másikért.
2019. jan. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem olyan hogy a fejedben húzzák.


Az első az, hogy megvizsgálják jogosan követel-e. A történeted alapján úgy fogja elutasítani őt a bíró ahogy van

Másodszor azt nézik hogy megengedheted-e magadnak az anyagi kiesést, és ha igen mennyit


ne aggódj, nem fogsz fizetni

2019. jan. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ami azt illeti, fizetek, most ügyvédet pl. Aztán ha sikerülne megnyernem a pert, akkor az ügyvédem költségét az élettársa állja, aki feljelentett engem könnyű testisértésért. Aztán nekem egy éve emiatt kell szégyenkeznem, meghurcoltak és megsértették a jóhíremet.
2019. jan. 10. 20:14
 7/15 A kérdező kommentje:
#4! Azért kéne fizetnem, mert van egy törvény erre, szülőtartásnak hívják.
2019. jan. 10. 20:15
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szülőtartást is érdemtelenségre hivatkozva elutasíthatják. A szülőtartás nem aktív korú szülőkre vonatkozik.
2019. jan. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#7

Olvasd el a törvényt!

Magáról gondoskodni nem tudó, idős, beteg, munkára már nem képes (nyugdíjas korú, tehát 65 feletti) szülőnek ítélik meg, HA nem érdemtelen, és HA a saját létfenntartásod és a saját gyerekeid ellátását ez nem veszélyezteti. A rokontartás (Ez is az) havi 10-15 ezer.


Az nem úgy néz ki, hogy kipottyant egy gyereket, carik a fejére, aztán ha betölti a 18-at, akkor tartja a márkát, hogy tartsd el te egyedül. Szép is lenne...


Röviden: ne aggódj. Anyádnak kereken nulla esélye van szülőtartásra.

2019. jan. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Próbálok megnyugodni, de amennyi bántást és fájdalmat okozott nekem, már nem merek belegondolni, mire képes. Itt ez a könnyű testisértési ügy, és karbatett kézzel tűri, ahogy a gyerekét tönkreteszi az élettrása, aki elvileg szereti őt. Elvette a legszebb éveimet, a kamszéveimet, és még most is belém rúg, mert fáj neki, hogy 18 évesen sikeresebb vagyok, mint ő. Szerinte jól tudok ,,nyalni", ezért vagyok most üzletvezető helyettes, magyarul fáj neki, hogy vezető lehetek, ő pedig sosem volt sikeres semmiben... Ti megtennétek a gyereketekkel ezt?
2019. jan. 10. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!