Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem akarnak támogatni a...

Miért nem akarnak támogatni a szüleim a legnagyobb álmom megvalósításában?

Figyelt kérdés
Gyógyszerészeti egyetemre szeretnék menni, ösztöndíjjal végezném, de a szüleim nem akarnak támogatni. Nem értem őket és nagyon elszomorít ez a dolog. Kérlek válaszoljatok! Lány vagyok, 22 éves.
2019. jan. 10. 20:18
1 2 3
 21/28 piroska és a farkas ***** válasza:
34%
Az tök jó, akkor màr egész komoly alaptudàsod lesz a témàban, mire kezdesz. Én tovàbbra is egy év külföldet javaslok, a live in care- re van ràlàtàsom , én azt csinàltam. Egy hetes tanfolyammal indul,én anno pénteken végeztem, hétfőn màr kezdtem, mert tudtàk, h nincs hosszútàvú szàllàsom. Westminster homecare egyébként.
2019. jan. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
39%
Ha nem fizetik, akkor nem fizetik. Itt 5 év a gyógyszerészeti, az azért elég sok, főleg, hogy már 22 vagy, szóval ha elkezdted volna középsuli után, már lassan végeznél. Ne legyél telhetetlen, meddig finanszírozzák anyádék a tanulmányaidat, a mostani alatt dolgoztál, vagy akkor is eltartottak? Mondjuk, tök mindegy itt ki, mit mond, ha nekik már teher, nem tudsz vele mit csinálni. Nekem sok évfolyamtársam volt, aki az egész nyarat külföldön töltötte kulimunkával, hogy abból évközben finanszírozhassa a tanulmányait, úgyhogy aki a külföldet javasolja, az nem mond hülyeséget. Hozzásegítettek már egy végzettséghez, em mondhatod, hogy nem támogattak.
2019. jan. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
60%
Egyetem mellett dolgoztam végig diákmunkásként. Több gyógyszerész és orvostanhallgató kollégám volt. (Én vegyész lettem.) Sikerülni fog az, csak menni kell. Engem sem támogattak. Sok sikert!
2019. jan. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
23%
Nekem is ilyen álmaim voltak egyetemre szerettem volna menni de a szüleim nem támogattak, felvettek de egyetem mellett dolgoznom is kellett amit nem bírtam, aztán a sok sikertelen zh után inkább kimentem külföldre vendéglátásban dolgozni hogy gyűjtsek pénzt. Nagyon keveset tudtam csak félretenni mert drága volt a lakbér. Most prostituált vagyok külföldön.
2019. jan. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
42%
Lehet hogy túl nagy vágynak tartják vagy másnak képzelek el
2019. jan. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:

Szia, jelentkezz ès ha felvesznek, van szociális támogatás ès

diákmunkát vègezni tudsz mellette, èn is ùgy végeztem el...

Egyetem alatt kis pènzből kell kuporgatni, de utànna boldogulsz.

2019. jan. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

"Nekem is ilyen álmaim voltak egyetemre szerettem volna menni de a szüleim nem támogattak, felvettek de egyetem mellett dolgoznom is kellett amit nem bírtam, aztán a sok sikertelen zh után inkább kimentem külföldre vendéglátásban dolgozni hogy gyűjtsek pénzt. Nagyon keveset tudtam csak félretenni mert drága volt a lakbér. Most prostituált vagyok külföldön."


Oooookééé... Nem teljesen értem mit szerettél volna mondani. A külföldi munka ellen gondoltad ezt felhozni? Külföldi barátaim ha nem tudnak bérelni egyedül egy lakást akkor béreltek szobát. Ha nem volt olcsó szállás a munka közelében akkor utaztak akár órákat.Ha szobát bérelve nadrágszíjat meghúzva sem tudtál még csak rövid ideig sem megélni kint amíg lesz jobb melód, akkor nem tudom mit csináltál.


Én is javaslom külföldi munka vállalását, első két félévet halasztva. Ha van nálatok diákhitel, akkor azt is "érdemes" lehet felvenni. Én most fizettem ki az enyém 5 év után pedig nem kevés volt. Sokan szidják de ennél jobb hitelt a piacon nem kapsz mint magánember. Emellett ha van időd én dolgoznék is a helyedben. Szerintem így kivitelezhető a dolog, sok új dolgod nem lesz, lehet hogy pár könyvet használtan kell majd venni. Én így csináltam, nekem bejött.

2019. jan. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Eddig mit csináltál?
2019. jan. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!