Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire fogadod el ha a...

Mennyire fogadod el ha a szüleid anyagilag támogatnak?

Figyelt kérdés
Vissza adod nekik amint lesz nálad vagy nem?
2019. jan. 17. 02:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem támogatnak. Inkább lehúznának, de nem hagyom.
2019. jan. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Semennyire de nincs is rá szükségem. Nekem általában mindig több van mint édesanyámnak, szóval én szoktam őt segíteni anyagilag inkább. 26 éves vagyok, szerintem ez így a természetes. Akkor se vegyen nekem semmit, ha nekem éppen nem telik rá. Megoldom máshogy. Nem hiányzik, hogy nézegessem az új hűtőt amit anyám vett nekem és mindig eszembe jusson, hogy hogyan kéne neki visszaadnom ezt.
2019. jan. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Nálam az a helyzet, hogy a szüleim így nyugdíjas korukra, mivel már sem engem, sem a tesómat nem kell támogatniuk, eléggé jó módban élnek. Na nem luxus életre kell itt gondolni, meg dolgoztak, spóroltak érte épp eleget,de értelmes keretek között megvan mindenük bőven, tartalékuk is van. Ezt csak azért írtam, hogy érthető legyen, ha adnak(nem túl sűrűn persze), akkor azt azért adják, mert van miből, sose kérik vissza. Az ajándék. Tehát nem kölcsön, azt sosem kértem tőlük. De elfogadom, és többnyire megy a megtakarításba. Semmiféle rossz érzésem nincs amiatt, hogy néha (ritkán) kapok tőlük valamennyi pénzt.


De ha úgy lenne, hogy kölcsön kellene kérnem, amit egyébként nagyon nem szeretnék, és nekik is szükségük volna arra, amit kölcsön adnak, akkor visszaadnám természetesen, ez alap.

2019. jan. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Metionin ***** válasza:
100%
Nem támogatnak de nem is fogadnám el. Az ok az, hogy amíg kvázi kötelező volt támogatniuk, addig is hánytorgatták hogy ők vették nekem a pelenkát meg a ruhát meg a tankönyveket. Mégis ki vette volna egy iskolás gyereknek? Mit gondoltak amikor bevállaltak, hogy 3 évesen majd elmegyek dolgozni és a keresetemből veszek váltócipőt az oviba? Ha pénzre lenne szükségem, hamarabb kérnék a barátaimtól kölcsönbe, amint tudnám, megadnám és tőlük biztosan nem hallgatnám a következő 10 évben hogy ők adtak nekem x összeget kölcsön, legyek életre szólóan lekötelezve nekik...
2019. jan. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én támogatom őket
2019. jan. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A nagyszüleim karácsonyra anyának pl autót vettek. :D Pedig jól élnek ők is, megengedhették volna maguknak.


Engem is támogattak egészen addig, amíg dolgozni nem kezdtem. Vagyis nem támogattak, konkrétan még egy háztartást tartottak fent (külön élek 18 éves korom óta). Tőlük kaptam a lakást, mindkét autómat, de sosem éreztem magam miatta rosszul. Nem azt mondom, hogy természetesnek vettem, hogy nekem ezek járnak, de szerencsére úgy nőttem fel, hogy a családom mindig itt volt mellettem és tudtam, hogy bármi gond van, hozzájuk fordulhatok. Ezért is szörnyű, mikor olvasom itt a gyk-n, hogy valaki már a 16-17 évest gimnázium mellett, évközben dolgozni küldi, vagy hogy 18 évesen menjen, ahova akar, stb. Nekem is van már gyerekem, igaz, hogy még pici, de el sem tudok képzelni, hogy mi kell ahhoz, hogy valaki egy szinte még kamasznak azt mondja, hogy menjen az otthonából, vagy fizessen azért, hogy ott él továbbra is.

2019. jan. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#16: Azért a te eseted elég egyedi. Nem sok olyan fiatal van, akinek a szülei lakást és két kocsit tudnak venni!

Én sokáig a szüleimmel laktam, közben gyűjtöttem a pénzt és sok év után tudtam külön költözni. Igaz, mi hárman vagyunk testvérek, aki egyke, ott nyilván több juthat.

2019. jan. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!