Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segithetnek ocsemnek...

Hogyan segithetnek ocsemnek atveszelni ezt az egeszet?

Figyelt kérdés

Anyum es nevelofaterom augusztusban szakitottak, de azota is egy fedel alatt laknak, csak kulon szobaban. Mindkettojuknek van mas az eleteben. Elotte is semmilyen kapcsolatuk volt, soha egy olelest, egy puszit nem lattunk toluk. Nevelofaterom van otthon tobbet ocsemmel, amikor beteg, es ugy vesszuk eszre, hogy anyu ellen hangolja. Egymast sem tisztelik, ezt latja ocsem is, ha kell ordit anyummal az utcan, hogy nem vele akar hazamenni ovibol, mert az apja minden egyes nap ovi utan bemegy vele a boltba es vesz neki egy kisautot, csak hogy ne hisztizzen. Elotte is el volt kenyesztetve, de ez mar durva. Korulbelul miota szetmentek azota van gond ocsemmel, kethetente beteg, nem megjatsza, tenyleg beteg, hany, lazas, mikor mi. Napokig szorulasa van, mostanaban meg ordit anyummal. Eljutottak ma arra a szintre, hogy az ovono behivatta mindkettojuket fogado orara. Olyanokat mondtak ocsemnek anyuek, hogy "attol, hogy anya es apa nem szeretik egymast, attol teged meg szeretunk". Nem tudom, ezt o a kis fejevel, hogy fogja fel, miket mondhat az oviban. Megvaltozott, nem mondja, de latszik, hogy megviseli ez a helyzet. Tehetetlen vagyok en is es mamam is, en mar nem lakok otthon, mamam meg nem nevelheti fel ocsemet is, ahogy engem anno. Nem tudom, hogyan segithetnek neki, baromira sajnalom szegenyt. Ha elmennek vele kozos programokra az segithet? Egyaltalan ebbol a dacos "autotakarok" hisztis allapotbol hogyan lehet kizokkenteni?

En 21 eves vagyok, ocsem pedig 4 lesz tavasszal.

21/L


2019. jan. 17. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Te sehogy, amíg köztük nincs béke, vagy így, vagy úgy. Sajnos nincs mit rajta ragozni, egyetlen dolog kell az öcsédnek: nyugalom.
2019. jan. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koztuk mar nem lesz beke, nevelofaterom kijelentette, hogy neki nem hogy anyu, de no se kell, ot csak a gyerek erdekli. De anyu nem akar elkoltozni onnan, normalis fix munkaja sincs. De allandoan megy a csendes terror, nincs mindennapos orditas. Csak engem bant ez az egesz, es ocsemet sajnalom. Persze nem vallalhatom at a bajaikat, csak segiteni akarok ha tudok.
2019. jan. 17. 13:49
 3/3 Karena26 ***** válasza:

Kedves kérdező!

Őszintén sajnálom a családodban uralkodó faramuci helyzetet, és főleg a kisöcsédet, mert mindig a gyerekek az elszenvedői a szülő közötti konfiktusoknak.

Szerintem megoldani a helyzetet nem tudod, de nagyon sokat segíthetsz a kicsinek, ha minél nagyobb mértékben részt tudnál venni az életében. Ha biztos pontként mellette állnál, érzelmileg támogatnád a szereteteddel, úgy, hogy lehetőség szerint részt veszel az életében, igyekszel minél több időre kiemelni őt az otthoni feszült légkörből. Pl elvinnéd magadhoz, játszanátok, lennének közös programjaitok.

Sztem az is fontos lenne a kicsinek, ha veled megbeszélhetné, veled biztonságban kiadhatná magából a negatív dolgokat, amik felgyűlnek benne: játékkal, rajzolással, beszélgetéssel, stb...


Hiába kicsi még, nagyon sokat jelentenél neki biztos pontként, szeretet-kapcsolatként az életében, s később, ha felnő, biztos nagyon hálás lenne neked ezért!

2019. jan. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!