Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segíthetnék a páromnak,...

Hogyan segíthetnék a páromnak, hogy jobb apa lehessen?

Figyelt kérdés
A párom eleinte nagyon jól vette az akadályokat, komolyan azt hittem, hogy jó apa válik belőle. A gyerekek 8, 5, 3 évesek. Mostanra viszont inkább idegesítik a gyerekek. Néha jót játszik velük, utána meg napokig szabályosan menekül előlük, nehogy megint foglalkoznia kelljen velük. Hogyan tudnék neki segíteni, hogy változzon a helyzet és tényleg jó apuka váljon belőle?
2018. febr. 5. 07:34
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Az ő apja soha nem foglalkozott vele, maximum mikor részegen balhézott vagy elvette tőle az ajándékba kapott pénzét...
2018. febr. 5. 07:35
 2/17 anonim ***** válasza:
22%
Lehet, hogy a gyerekeket kellett volna nevelni, hogy ne legyenek idegesítöek!
2018. febr. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
Minden ilyen koru gyermek “ idegesito” meg a szulo szamara is. Tul sok az energiajuk, nehez veluk, na! A ferjedet ne kenyszeritsd, probald ravezetni csak, jatsz egyutt te is veluk, talan ez megoldast hoz.
2018. febr. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
20%
Úgy, hogy a gyerekek NE viselkedjenek idegesítően! Lehessen velük játszani, ne hisztizzenek, ne veszekedjenek egymással és az apjukkal sem. Sőt! Tudjanak egymással is hiszti nélkül játszani!
2018. febr. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
21%

Érdekes, én sosem voltam idegesítő gyerek. Ja, hogy megneveltek a szüleim? Döbbenet...

Amúgy is, minek kell 3 gyerek? Mik vagytok ti, nyulak? Ja, tudom, a csok miatt...Nos, akkor viseld el a férjed teljesen természetes reakcióját.

2018. febr. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

# 2


És ez nyilván kizárólag az anya feladata egy családban, ugye?

2018. febr. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

# 5


Ettől a most már kevésbé vagy boldogtalan és frusztrált?

2018. febr. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
69%

Ezt a kretén bandát... Mert szerintetek 2 óvodás meg egy kisiskolás tök életszerű, hogy egész nap ül az asztalnál, és kirakósozik, hogy apukát ne idegsesítse... -_- Nyilván nincs gyereketek...

Nos nekem pont ugyanilyen korúak vannak, csak egy évvel nagyobbak már. Alapvetően jól nevelt, rendes gyerekek, az intézményekben nincs rájuk panasz. De folyton összevesznek. Mert testvérek, tök normális.

Én magamon vettem észre, hogy egy-egy gyerekmentes nap után nehezebben veszem a hisztijeiket, pedig én vagyok a zannyuk, hát ki más viselje el őket? 3:) Szóval csak annyit tudok javasolni, hogy szoknia kéne a férjednek a terhelést, és minden nap játszani velük.

De az is segít, ha egyesével elviszi őket programra. Nálunk pl. a középső a legtöbb vita kirobbantója. Viszont ha apja elviszi sportolni, istenien szórakoznak mindketten, a maradék 3 meg odahaza elvagyunk nyugiban, és sokkal kevesebb a feszkó. És a férjnek is van "sikerélménye" egy békés, sportos, kezelhető gyerekkel.

2018. febr. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A gyerekek semmivel sem idegesítőbbek mint a korosztályuk. Eddig az apjukon kívül senki részéről nem merült fel velük ez a probléma és nyíltan ezt nem is mondja senkinek, sőt inkább büszkélkedik velük, hogy milyen ügyesek. Szóval villogni szeret velük, csak itthon futamodik meg előlük.

Eddig is mindent megtettem a gyerekek körül és értük, természetesen ez ezután is így lesz, csak nem értem, mi ez a nagy váltás. Azt felnőtt emberként eddig is tudnia kellett, hogy gyereket egy életre vállal az ember és nem csak móka és kacagás lesz velük az élet. Nem értem, amíg kicsik voltak miért nem voltak idegesítőek számára, most meg miért.

Egyébként nem, nem a csok miatt vállaltuk őket, amúgy nem is vagyunk rá jogosultak. Mind a ketten nagy családot szerettünk volna.

2018. febr. 5. 08:12
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A párod családjában van kisgyerek? Értem ezalatt ,hogy hasonló korúakkal volt dolga vagy csak távolról látta ezt a korosztályt ? Nekem elképzelhető az a verzió ,hogy eleinte úgy volt vele bármi jön megbirkózik a dologgal,de ha nem volt a családjában ilyen idős gyerkőc nem is igen szokhatta a gondolatod ,hogy egyszer az ő gyereke is idegesítő lesz ,már nem kötik le azok a dolgok mint eddig stb . Én annyit tennék ,hogy rákérdeznék és olyan játékokat illetve programot terveznék ami tudom ,hogy kicsit össze hozza öket :)
2018. febr. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!