Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az egyik barátomnak pánikroham...

Aria :) kérdése:

Az egyik barátomnak pánikrohamai vannak. Hogyan segíthetnék Neki átvészelni ezeket?

Figyelt kérdés
2012. jún. 8. 10:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Alaphangon el kéne menjen pszichológushoz/pszichiáterhez (nem tudom ebben az esetben melyik, bocsi), aki segít felderíteni a probléma okát és kidolgozni egy kezelést a rohamok csökkentésére, gyengítésére.

Te csak annyit tudsz tenni, hogy ha rohama van, ott vagy mellette, nyugtatod, NAGYON türelmes vagy vele. Esetleg pl. mesélj neki szép közös emlékeket vagy vedd rá, hogy képzeljen el egy nyugodt, békés szép helyet és azt írd le neki. Lényeg, hogy elkezdjen megnyugodni és valami másra gondolni.

2012. jún. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Olvass utána a neten.

Ha rátör a roham, akkor kényszerítsd egyenletes légzésre.

Levegő be, majd lassan kifúj.

Fontos, hogy te ne ijedj meg ezért tájékozódj alaposan.

2012. jún. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 mosolyogj! ***** válasza:
ijeszd meg XD
2012. jún. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
nos én magam is szenvedek ebben a betegségben, amellett hogy epilepsziás beteg is vagyok. a segigtség nyujtás: fontos hogy legyen levegő és gyakoroltasd vele a légzés technikát. számoljatok együtt négyig, mialatt vesz mély levegöt, majd négyig bentartja, és négyre kifujja, ha van ventillátor azt beis kapcsolhatod neki mert a pánik légszomjjal is jár. a csuklóját tarkoját hideg vizes borogatással lásd el, mert az lecsönkenti a légzéstechnika mellet a vérnyomást és a pulzus számot ami ilyenkor igen magas. ha van vérnyomás mérötök azt használjátok. ha nincs szerezzetek be mert fontos.lényeges egy orvossal szakemberrel is beszélni mert ő tud megfelelö gyógyszert is felirni erre. nekem 0,5.-ös frontint irnak erre egyet ilyenkor vegyen be belöle mármint amit az orvos ha ezt irja fel.ha kisebb a roham elég a fele. aztán probáljon meg aludni egyet, hogy kipihenje a roham által okozott fáradságot.különben mindenképpen lássa orvos a beteget. lehet vele együtt élni. én 15 éve vagyok ebben, most 45. éves vagyok.
2012. jún. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
csatlakozom az elsö hozzá szólohoz, menjetek el orvoshoz, pszihiáterhez, nem szégyen.mint irtam 15 éve élek együtt vele teljes életet. és az is fontos amit irt az elöttem szóló, hogy maradj mellette és szép dolgokkak terelgesd a figyelmét még nevetni is nevethettek igy el terelődik a figyelme.pussz kata
2012. jún. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Úgy, ha türelmet és nyugalmat mutatsz felé.Ha biztatod és igyekszel valamivel elterelni a figyelmét, lehetőleg valami olyan témával ami érdekli, vagy valami vidámsággal.

Az nem jó, mikor egy pánikosnak azt mondják, hogy á, nincs is bajod, csak bebeszéled magadnak!Az sem, ha a másik emberen rémületet látnak a rosszullétük miatt, mert ez csak erősíti bennük, hogy tényleg nagy a baj.De ha látják, hogy egy erős és biztató háttér van mögöttük, az nagyon jó.Erősíteni kellene az önbizalmát is, nem szabad hogy rászokjon, hogy kísérgetik.Ha félne esetleg a rosszullétek miatt kimozdulni, akkor beszéljétek meg, hogy bármikor felhívhat, ha baj van és olyankor ha nincs más megoldás, érte mész.

Tapasztalatból mondom ezeket, mert voltam pánik beteg.a napokban sikerült visszanyernem a szabadságomat.Mondjuk, nálam ez úgy történt, hogy jól lecseszett a családom és akkor tudomásul vettem, hogy a rosszulléteimnél ezerszer rosszabb lenne, ha őket cserbenhagynám a félelmeim miatt és ha nem szedem össze magam, még a jelenleginél is rosszabb helyzetre számíthatok, mert nem lesz soha munkám, pénzem, életem.És akkor egyszerűen fogtam magam és évek óta először elmentem a városba egyedül, elég messzire.Volt nekem minden bajom, fél óráig imádkoztam a bolt előtt, mire végre be mertem menni, de úgy voltam vele, ha megdöglök is végig csinálom, mert nincs más választás, hogy rendbe jöjjön az életem.Miközben ott bénáztam, jót mosolyogtam magamon, próbáltam viccesen felfogni és ez megnyugtatott.Talán a barátodnak is segítene, ha hasonlóan tudná átvészelni.

2012. jún. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hozzátenném, nálunk is úgy volt, hogy családtagjaimmal megbeszéltem, rövid távú kimozdulásoknál is, hogy viszem a mobilt és ha gond van, hívok valakit, aki elém jön.Ez megnyugtatott, de szerencsére nem volt szükség hogy hívjam őket.Maga a tudat, hogy nálam van a telefon eléggé megnyugtatott, hogy lesz segítség, ha rosszul lennék valahol.
2012. jún. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
10:45-te értek teljesen egyet én ugyan így szoktam csinálni, én is ebben szenvedek! Olyankor bekapok gyorsan egy xanaxot, hogy nyugtasson le és egy betalockot, hogy csökkentse a szívdobogásom, vizes ruha légzéstechnika és valaki, aki mellettem van, amíg ez elmúlik!15-20 perc
2012. jún. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6-os válaszoló vagyok.Én is jártam pszichiáternél, pszichológusnál, semmit nem értek.A gyógyszer sem ért semmit, kivéve a concor tablettát, ami a vérnyomásomat és a szapora szívverésemet helyrehozta, na meg a sok citromfű tea, ami valamicskét segített, de az igazi változásnak lelki szinten kell megtörténnie.És ha az életvitelben van probléma, akkor azon változtatni kell, vagy ha nem lehet, akkor kiegyezni azzal, ami van.A pánikbetegség arra figyelmeztet, hogy át kell formálnunk magunkat és az életünket vagy legalább az egyiket a kettő közül.a türelem, biztatás is fontos , de az is kell, hogy a beteg is akarja a változást és keresse a lehetőségeket, amiből erőt meríthet magának.Engem megrémített, hogy egyedül vagyok a lányomnak hogy annyi mindenben nincs külső segítségem, sok mindent egyedül kell megoldanom, azt hiszem ettől lettem beteg, idő kellett, hogy ezt átértékeljem és sikerült.Akkor pedig fordult a kocka és most az ad bátorságot, amitől eddig féltem.Az emberi lélek nagyon érdekes.
2012. jún. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :) igazán sokat segítettetek!
2012. jún. 8. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!