Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos hogy bele szól, hogy...

Jogos hogy bele szól, hogy mire költöm a fizetésem?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, jelenleg szüleimmel élek még és 2 évig még kb így tervezem. Iskolába járok de dolgozok is mellette egy könnyebb munkát (szabadidőmben gyerekekre vigyázok) ezért is ugye pénzt kapok, iskola mellett még pár hónapig, a szüleim bele egyezésével lett ez a munka, mikor nyáron befejezem az iskolát keresek rendes munkát.

Adok le pénzt, nyilván nem tudok annyit mint egy rendes munka mellett, de tisztálkodószereket, és mindenfélét én veszek magamnak természetesen.

Karácsonyra kaptam rokonoktól pénzt, most volt a napokban a névnapom is. Rendeltem magamnak a pénzből egy fogfehérítőt, és anyukám ki van akadva minden egyes vásárlásomkor (akármit is veszek) hogy miért vásárlok már megint. Minden alkalommal elmondja és bűntudatot akar kelteni bennem a kis beszédjével hogy spóroljak.


Jogos hogy még egy ilyen “ajándéknak” szánt pénzt sem költhetek el arra amire szeretnék, mert ő mindig azt hangoztatja, hogy én is spóroljak?


Tudom hogy ez rám nem tartozik de ő is mindent megvesz, de ő az a fajta aki hiába vesz meg valamit akkor sem használja és csak ott áll a szekrényben.

Egyébként nyugdíjasok már a szüleim. Van egy idősebb testvérem. Ő 30 éves koráig élt itthon



2019. jan. 18. 23:22
 1/8 anonim ***** válasza:
15%
attól függ mire elég az amti leadsz
2019. jan. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

nálunk nagyanyám sopánkodik mindenre. hazahoztam az új télikabátomat Angliából, mutogatom a családnak, megkérdezi mennyi volt, mondom kb 25ezer. jaaaj jaaaj ennyi pénzt kiadni, olcsóbban is lehetett volna. ami igaz, csak az olcsóbb nem takarná a seggemet, nem lenne víz és szélálló és nem lenne benne semmi vatta. de eddig ő nem gondolkodik. ma már nem próbál konkrétan beleszólni, csak néha sopánkodik így.

szomszéd nagyanyja durvább, előle minden nagyobb kiadást titkoltak.


kérdező, szerintem azért szól bele, mert ő abban a korban született és nőtt fel, amikor nem vettek csak úgy dolgokat a fizetésükből. csakis szükségleteket, semmi extrát. sokan ma se járnak nyaralni, mert az luxus, felesleges. nem érti, hogy ma már más világ van, az embereknek más igényeik vannak, másra szánják a pénzt, mint régen.

2019. jan. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
2-nek van igaza. Idosek es naluk meg olyan vilag volt hogy nem koltottek vagy kolthettek semmi fele dologra ami nem letszukseglet volt. Mas korbol jonnek es igy nem is erthetik igazabol. Ok arra lettek nevelve hogy minden fillert el kell rakni sporolni stb raadasul az ok korukban annyi dolog sem volt ami most van. Ra kell hagyni es kesz ne is torodj vele,mond meg neki hogy te sem szolsz bele o miket vasarolgat ossze ugyhogy semmi koze hozzad.ennyi
2019. jan. 19. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Pedig nem hülyeség elrakni havonta x összeget, készült vb jól fog jönni.
2019. jan. 19. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
* később jól fog jönni
2019. jan. 19. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az tenyleg nem hulyeseg ha megtanul sporolni az eletben es el tud tenni penzt de konyorgom! Suli mellett dolgozik annyira meg nem kell alapozni a jovojet es nehogy mar tisztalkodo szert vagy ami megtetszik ne vehetne meg ha mar megdolgozik erte,es a szuleinek is segit. Majd ha normalis munkas ember lesz akkor biztosan fog felre rakni es sporolni.
2019. jan. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem 19 évesen még baromira nem kellene "leadnia" pénzt, semennyit. Én pl. úgy vállaltam gyereket, hogy ha tanul pl. az egyetemen (és nem halasztgat és tologatja), akkor az egyetem idejére, tehát 5 évre alanyi jogon jár neki itthon az ellátás (tehát kb. 24 éves koráig, mert évvesztes).

Kérdező, tudom, milyen idegesítő az anyukád, az enyém ugyanilyen volt. Annyi, hogy 18 évesen már dolgoztam (munka mellett végeztem a fősulit, de ez akkoriban volt), és persze hazaadtam egy összeget rezsire és kajára, de a maradékba is belepofázott, ha vettem egy ruhát, egy cipőt, de bármit, minden baj volt.(Az már csak hab a tortán, hogy erkölcsi alapja sem volt sok, mert nekik apámmal aztán egy fillér félretett pénzük nem volt soha.)

Kérdező, bírd ki, aztán érdemes lenne fontolóra venned, hogy elköltözzél majd, pár éven belül (ne kövesd a tesód példáját otthon lakás terén.)

2019. jan. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nappalin tanul az ember, és mellette dolgozik akkor nem nagyon jogos, hogy megmondják hogy mire költse.

Bár egyes szülők a "gyerek" pénze felett is át akarják venni az uralmat.

Vagy csak nevelő célzattal teszik, hogy ne vegyél meg minden butaságot. (ez a fogfehérítő például az szerintem)

A szüleid lehet hogy nehezebb sorban éltek fiatal korukban, megszokták hogy minden forintnak helye van a családi költségvetésben. El kell költözni ha nagyon terhes ez számodra. Ne szórd a pénzt, tanulj, és menj!

2019. jan. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!