Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámnak miért nem mindegy,...

Anyámnak miért nem mindegy, hogy mire költöm a pénzem?

Figyelt kérdés

Van egy hörcsögöm, és neki akarok egy nagyobb terráriumot venni, 10000 forintba kerül + 1500 a szállítás. A saját pénzemből fogom kifizetni, mert nyáron és néha évközben dolgozok. De nem, ő nem engedi meg, mert hogy minek annak az állatnak másik hely (kb.2* akkora lesz, mint a mostani), meg hogy fél év múlva megint másikat veszünk stb...


Szerintetek mennyire lenne pofátlanság, hogyha megvenném, elutalnám a pénzt, és futárral házhoz szállítatnám?


2017. júl. 26. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Anyádnak gondolom "csak egy hörcsög", szóval aligha fogod tudni meggyőzni, rendeld meg, igazából ennél jóval nagyobb hülyeségekre is költhetnéd a pénzed, nem értem mi a baja ezzel.
2017. júl. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Inkább örülne neki, hogy állatkáját felelősségteljesen tartó gyereke van!
2017. júl. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos sokat kellett nélkülöznie fiatalon, és inkább megfogja a pénzt. A te pénzed, arra költöd, amire akarod.
2017. júl. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
83%

Nálunk is hasonló a helyzet, annyi különbséggel, hogy apa nem enged kb semmit. Ha akarok venni magamnak valami a saját pénzemből ahhoz is engedélyt kell kérnem, aminek az eredménye sokszor az, hogy nem engedi.

Nálam mindig azzal érvel, hogy ha majd saját házam le akkor nem verhetem el a pénzem "hülyeségekre".Ezzel én is tisztában vagyok, de most minek tegyek félre rengeteg pénzt ha vannak dolgok amiket szeretnék megvenni magamnak és van rá pénzem? Nyilván mindig van valamennyi megtakarított pénzem.

Szerintem a vedd meg a terráriumot, a te pénzed és ez legalább egy értelmes dolog.

2017. júl. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyukádat nem ismerem, így ehhez érdemben nem tudok hozzászólni.

De: Ennyit ki ne adj egy terráriumra! Menj el egy közeli üvegeshez, sokkal olcsóbban megcsinálja neked!

2017. júl. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Amit néztem, kb.70-100 ft közötti a liter ára. Ez a terra 231 literes, szóval bőven 10000 ft felett lenne újonnan.


Egyébként köszönöm a válaszokat!

Nem igazán szoktam ellenkezni Anyummal, meg igazából ha nem is lát valamit jónak, akkor is úgy van vele, hogy elmondja a véleményét, és én azt vagy megfogadom, vagy nem (inkább az elöbbi szokott lenni :D ) viszont most ezt kifejezetten tiltja, pedig nem egy olyan nagy összeg, plusz marad még így is pénzem (kb.40000 ft)

2017. júl. 26. 15:36
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Használtról van szó? Lehet attól is fél, hogy átcsesznek a neten.
2017. júl. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Dzseri ***** válasza:
100%

A polgári törvénykönyv így rendelkezik a 14 és 18 év közöttiek pénzéről:

(2) A korlátozottan cselekvőképes kiskorú a törvényes képviselőjének közreműködése nélkül

a) tehet olyan személyes jellegű jognyilatkozatot, amelyre jogszabály feljogosítja;

b) megkötheti a mindennapi élet szokásos szükségleteinek fedezése körébe tartozó kisebb jelentőségű szerződéseket;

c) rendelkezhet munkával szerzett jövedelmével, annak erejéig kötelezettséget vállalhat;

d) köthet olyan szerződéseket, amelyekkel kizárólag előnyt szerez; és

e) ajándékozhat a szokásos mértékben


jogod van a munkával szerzett pénzedet elkölteni!

2017. júl. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"jogod van a munkával szerzett pénzedet elkölteni!"


Lehet, hogy jogilag joga van.

De kérdés, jó-e és érdemes-e az Édesanyjával emiatt összeveszni.

Óriási kincs, ha valaki a szüleivel normális kapcsolatban van; ha ez nekem megadatott volna gyerekkoromban biztos nem kockáztattam volna egy terrárium miatt.


Kedves Kérdező!

Szerintem kérdezd meg Édesanyádat: miért tiltja ennyire?


Ha ezt tudjuk, talán előbbre tudunk lépni, bölcsebb tanácsot tudunk adni.

2017. júl. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az egyetlen ok, az az, hogy előzőleg is ez volt, hogy vettem plusz egy ketrecet, így össze volt kötve a kettő. És aztán még hozzá egy dobozt, szóval 2 ketrec + doboz volt összekötve. És szerinte miután megveszem ezt, pár hónap múlva még nagyobbat szeretnék (ami nem lehetséges, mert ez a maximum, ami még kényelmesen elfér a szobámban, egyébként 120*55-ös).

Igazából ez az egyetlen indoka.

2017. júl. 26. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!