Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak ha a szüleim...

Mit csináljak ha a szüleim nagyon régimódiak, konzervatívak? 19f

Figyelt kérdés
40 év különbség van a szüleim és köztem, késői gyerek vagyok. És hát nem nagyon értjük meg egymást, ők nem értik, hogyan tudok órákig xboxozni, meg azt hiszik hogy az ő egyetlen kicsi fiúk egy szent, és el sem tudnák képzelni, hogy én pl bulizok vagy cigizek. Semmi újdonságot nem szeretnek kipróbálni. Előitéletes, pesszimista gondolkodók. A közeljövőben elköltözök, de akkor is valamilyen kapcsolatot akarok tartani a velük, mégis csak a szüleim.

2019. jan. 19. 15:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%
Mákos gubát. Azt szeretni szokták.
2019. jan. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Semmit, hagyjd rájuk, próbálj nem megbolondulni mellettük. Ja és emlegesd fel nekik, hogy mikor ők voltak fiatalok és köpülték a vajat órákig azzal is milyen jól elvoltak bezzeg, hagyjanak békén.
2019. jan. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Én 30 éves fejjel sem értem, hogy lehet órákig x-boxozni. :) Hasznosabb dolgok is vannak. De nem ez a lényeg, tudom. Sajnos már nem fognak megváltozni. A koruk miatt. Tényleg csak annyit tudsz, hogy meghúzod magad és nyelsz,amíg nem tudsz menni. Utána meg már csak ha átmész megnézni őket,akkor kell a "jófiút" adnod, otthon lehetsz önmagad. Annyit ki lehet bírni szerintem.
2019. jan. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
Lázadj
2019. jan. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%
Ha egyetemre jársz, akkor tanulj jól, melette bulizz, xbox helyett csajozz.
2019. jan. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Szerintem napi 1-2 óra xbox nem vészes, ma már versenyszerűen működik E-Sport és egyre népszerűbb.
2019. jan. 19. 18:25
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

Ennek semmi köze a konzervativizmushoz. Én is jobboldali konzervatív vagyok, 42 éves. Úgy éltem le a tizenéves korom, mint te, csak nem Xbox-szal, hanem Commodore 64-essel és PC-vel. Az én szüleim is állandóan őrjöngtek mindenen, meg gyerekkoromban is folyton javítóintézettel fenyegettek, mert nem az a mosolygós robot lettem, aminek ők elképzeltek, hanem pl. személyiséget merészeltem kifejleszteni. Soha nem ittam vagy dohányoztam, nem jártam iskola mellé, de nekik soha semmi nem volt elég jó, állandóan állt otthon a bál, mindig tomboltak valamiért. Ma már tudom, hogy a saját kicsinyességük és önértékelési problémáik miatt.


Amit te itt leírtál, nem konzervativizmus, hanem begyöpösödöttség. Az ilyen embereknek a szar sem elég keserű. Ha elköltözöl, az a legjobb megoldás. A kapcsolatot nincs miért megszakítani velük, végül is nem rossz emberek, csak hülyék az élethez, és az életkort összetévesztik a tapasztaltsággal.

2019. jan. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
38%
Ezért kell fiatalon szülni h ne nagyszülő legyen a szülőből. :(
2019. jan. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
98%

Kérdező (és #8) ez nem korfüggő... x esetet ismerek, amikor a nagyszülők sokkal normálisabban állnak a világ dolgaihoz, mint a szülők... egyszerűen van, akinek zárt a gondolkodása 30 évesen is és képtelen új gondolatok befogadására, és van, aki a világra nyitottan gondolkodik 90 évesen is.

Azon túl nem sokat tudsz tenni, mint hogy elfogadod olyannak őket, amilyenek... mert minél inkább ki akarod robbantani őket a saját gondolatköreikből, annál inkább vissza fognak húzódni, mert ebben találják meg a biztonságérzetüket.

2019. jan. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Te azt hiszed, ezzel leszel menő, hogy órákig xboxozol, bulizol és cigizel? Mekkora lúzer vagy😂

Ez életcél? Ne ezekkel akarj menőzni, kitünni, tűnj ki sporttal, tegyél valami olyat, ami mögött teljesítmény van, amiért fel lehet rád nézni.

Az nem korüggő, hogy nem díjazzák a cigit, stb.

2019. jan. 20. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!