Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen konzervatívak a...

Miért ilyen konzervatívak a szüleim?

Figyelt kérdés

14 éves leszek 2 hónap múlva, de anyám azt mondja, hogy még "kis takony" vagyok...

Most arról van szó, hogy őzbarna hajamat szeretném szőkíteni. Nem leszivatással, hanem egyszer, vagy kétszer melíroztatni fodrásszal, hogy kíméljem a hajam. Tudom, hogy részben az is roncsolja, de otthon kondicionálnám. Erre azt mondja, hogy nem nekem való... Rengeteg velem egykorú festeti RENDSZERESEN a haját, és én is kipróbálnám. Én nem szeretnék mindig járni, úgy kéne megoldani, hogy a lenőtt hajtövem ombrévé nőljön le. Amint apu megtudta, hogy a hajfesték vegyszer, azóta nem engedi. Akárcsak anyu (bár ő előtte is tudta).

Tudom, hogy óvni akarnak, de akkor is.. Ha tényleg jót akarnak nekem, megengedik, hogy élvezzem az életemet. És még csak egyességre sem lehet velük jutni. Mit tegyek?



2015. aug. 4. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Nekem engedték volna azt is hogy zöld legen az alja de sőt anyum hozta fel.De nekem egy vöri tincs jobban tetszett.aztán kikopott igy szoke eltt.12/l
2015. aug. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Azert azt leír hatnad h fiu vagy vagy lány
2015. aug. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Remélem nem haragszol meg, ha ezt mondom, de én sem engedném a melírt vagy a festéket ilyen korban.


Ha nagyon szeretnéd, esetleg a hajszínezőt, ami kijön ugye egy hónap alatt.


Ezt az "ombre" dolgot pedig semmiképpen nem engedném, mert nagyon igénytelenül néz ki.


Nem vagy kis takony, de még a felnőttől is messze állsz. Attól, hogy vannak a korosztályodban olyanok, akik festethetik a hajukat hidd el nem ez a követendő példa. Ilyen korban tényleg drasztikusan tönkre tudja ez tenni a hajadat.


Várj még 2-3 évet, akkor biztos megengedik majd. Nem maradsz le semmiről, még nagyon fiatal vagy.

2015. aug. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
82%
Nekem a sminket nem engedtek sokaig a szuleim. Ismeros helyzet. En akkor is festettem magam es sokat veszekedtem anyuval. Utolag nagyon megbantam es nem igy viselkednek. Szerintem mond el nekik hogy fontos neked es nagyon szeretned. Koss kompromisszumot. Kitakaritod a szobad minden heten,elmosogatsz minden nap stb. Hidd el nem eri meg veszekedni! Beszelj apuddal,altalaban az apak engedekenyebbek ilyen teren. Remelem tudtam segiteni. Kitartas! :) 17/L
2015. aug. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Nekem sem engedték soha, bár tini koromban én is nagyon akartam. :) Mindig az volt a válasz, hogy: ,,majd ha 18 elmúltál..." Úgyhogy sose volt festve a hajam, és hogy őszinte legyek nem is bánom (most már), 23 évesen egészséges, gyönyörű hajam van :)
2015. aug. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:) Lány vagyok:DD

Sajnos velük nem igazán lehet kompromisszumot kötni, ha eldöntik, hogy ők ezt nem engedik, akkor sajnos nem is fogják.. Bár amikor már nagyon-nagyon sokat felhozom a témát, könyörgök, hisztizek, akkor azt mondják, hogy jólvan csinálj, amit akarsz. Így volt ez a körömlakkozásnál is (másfél éve). Eleinte amikor nem engedték, mindig titokban úgy mentem suliba, hogy ki volt lakkozva a körmöm, akkor belefáradtak, és megengedték. Viszont a hajfestéssel más a helyzet, az jóval feltűnőbb, és azt mondta anyu, hogyha úgy jövök haza, akkor elköltözhetek.

2015. aug. 5. 13:19
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!Szerintem hallgass a szüleidre. Saját tapasztalat. Nekem fenékig érő hajam volt,kb ilyen idős lehettem,mint te,amikor belém ütött a benga,hogy én levágatom vállig érőre! Anyum először vonakodott,majd belement! 1 hónap múlva a barna hajam szerettem volna szőkére festeni,na,azt már nem engedte meg.

Így 18 évesen hálát adok az Istennek (és anyámnak),hogy nem engedte meg,hogy szőkére festessem a hajam,így idősebb fejjel belátom,hogy 100%-ig igaza volt! Bár azt se engedte volna meg,hogy levágassam!

2015. aug. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!