Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarom, hogy pénzeljenek...

Nem akarom, hogy pénzeljenek a szüleim. Ez tényleg olyan nagy baj?

Figyelt kérdés
Főleg olyan szülők vélemére lennék kíváncsi , akiknek felnőtt korú gyereke van. A szüleimmel állandóan a pénz miatt vitázunk. Ha megemlítem nekik h pl szeretnék venni egy hűtőt máris borítékkal állítanak be. 19 évesen már teljesen önálló voltam. Magamnak fizettem az albérletet meg minden egyebet. Szertek önerőből elérni dolgokat. A szüleim végtelenül jó emberek és mindig segíteni akarnak, de eljutottunk odáig hogy nem mondhatok már nekik semmit az esetleges nehézségekről, mert rögtön borítékkal állítanak be. Tudom, sokan le fognak hurrogni, hogy örüljek neki, de nekem ez nem jó. Én szeretem az önállóságot. A problémákat kihívásként kezelem, nem pedig tragédiaként. Tudom, hogy nekik is lenne hova tenni, hogy nem vesznek meg dolgokat és tudom hogy nincs komolyabb megtakarításuk. Ha egyikük leesne a lábáról komoly bajba kerülnének. Ezért is nem akarom elfogadni a pénzüket. De hiába kérem őket szépen, hogy ne adjanak pénzt, nem azért mesélek nekik a "gondjaimról". Nekem ez ciki hogy harminckét évesen hozzák itt a borítékot. Tisztelem, becsülöm őket, de hogy érttessem meg velük hogy nekem ez nagyon kellemetlen. Mondtam már szépen és kevésbé szépe is sajnos de a vége mindig az hogy én vagyok a szar és megsértődnek. Tényleg ekkora gond hogy önálló vagyok???

2019. jan. 19. 23:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
14%
32 éves vagy,és eddig nem zavart a boriték.. :)
2019. jan. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%
Összeszámolod, visszaadod. Probléma megoldva. Hogy ez eddig nem jutott eszedbe, mi?
2019. jan. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
#2 te nem ismered az ilyen szülőket, pont úgy meg lennének bántva, ha te visszaadnál valakinek egy doboz bonbont vagy csokor virágot azzal, hogy nem kell.
2019. jan. 20. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Nemtom, én egyrészt örülnék neki, mert inkább én kapjak pénzt mint más, másrészt meg lehet, hogy nem tudják máshogy kimutatni a szeretetüket, és úgy érzik, hogy valóban megsértetted őket.

Miért nem fogadod el és teszed félre, hogy ha nekik kell egyszer, akkor tudjál adni?

Ez a "szeretek önerőből elérni dolgokat" dolog meg szerintem egy eléggé avítt, szockós szemlélet, a mai világban már nem nagyon van létjogosultsága, amikor nulla senki, semmihez se értő embereket raknak extrém jól fizető pozíciókba. Attól, hogy nem dolgoztál meg érte, még ugyanúgy lehet a tied, másrészt meg az, hogy keményen dolgozol, még nem garancia arra, hogy azt egyébként bárki érdeme szerint megbecsüli.

Ettől függetlenül nem baj szerintem ha próbálsz törekedni a saját teljesítményre, ez különösen akkor jöhet jól, ha ők már nem lesznek, de kár megideologizálni a dolgot ilyen elvekkel.

2019. jan. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
8%
Fogadd el, és add egy állatmenhelynek. Nekik szükségük van rá.
2019. jan. 20. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem érted a problémát utolsó. A szülőknek is kellene az a pénz, de ők inkább a kérdezőnek adják-akit ezzel valahol harmincon túl is gyereknek kezelnek.
2019. jan. 20. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

#1

De, zavart a boríték mindig is. Épp erről szól a kérdés. Csak már nem tudom hogy kezeljem a helyzetet.

2019. jan. 20. 05:12
 8/21 A kérdező kommentje:

2#

Nyilvánvalóan nem fogadnák el, ha vissza szeretném adni. Abból csak mégnagyobb sértődés lenne. Szóval, de eszembe jutott.

2019. jan. 20. 05:15
 9/21 A kérdező kommentje:
Most valóban az a terv, hogy félreteszem egy külön számlára és ha nekik lesz szükségük segítségre megpróbálom visszaadni. (Még mielőtt bárki félreértené: a megpróbálom arra vonatkozik, hogy ha hajlandók lesznek elfogadni)
2019. jan. 20. 05:20
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
elfogadod és elteszed a pénzt és ha kell nekik akkor szépen vissza adod az öszeset.
2019. jan. 20. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!