Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem akarom, hogy pénzeljenek...

Nem akarom, hogy pénzeljenek a szüleim. Ez tényleg olyan nagy baj?

Figyelt kérdés
Főleg olyan szülők vélemére lennék kíváncsi , akiknek felnőtt korú gyereke van. A szüleimmel állandóan a pénz miatt vitázunk. Ha megemlítem nekik h pl szeretnék venni egy hűtőt máris borítékkal állítanak be. 19 évesen már teljesen önálló voltam. Magamnak fizettem az albérletet meg minden egyebet. Szertek önerőből elérni dolgokat. A szüleim végtelenül jó emberek és mindig segíteni akarnak, de eljutottunk odáig hogy nem mondhatok már nekik semmit az esetleges nehézségekről, mert rögtön borítékkal állítanak be. Tudom, sokan le fognak hurrogni, hogy örüljek neki, de nekem ez nem jó. Én szeretem az önállóságot. A problémákat kihívásként kezelem, nem pedig tragédiaként. Tudom, hogy nekik is lenne hova tenni, hogy nem vesznek meg dolgokat és tudom hogy nincs komolyabb megtakarításuk. Ha egyikük leesne a lábáról komoly bajba kerülnének. Ezért is nem akarom elfogadni a pénzüket. De hiába kérem őket szépen, hogy ne adjanak pénzt, nem azért mesélek nekik a "gondjaimról". Nekem ez ciki hogy harminckét évesen hozzák itt a borítékot. Tisztelem, becsülöm őket, de hogy érttessem meg velük hogy nekem ez nagyon kellemetlen. Mondtam már szépen és kevésbé szépe is sajnos de a vége mindig az hogy én vagyok a szar és megsértődnek. Tényleg ekkora gond hogy önálló vagyok???

2019. jan. 19. 23:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
És ha egyáltalán nem beszélnél az efféle bajaidról?
2019. jan. 20. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Nyilván nem azt mondom én se, hogy állíts be egy pakli lóvéval egy kedélyes záporesős napon, de látom szerencsére sikerült kifundálni közben, hogy nem is kell.
2019. jan. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
80%

Amint megkaptad a borítékot, menj a bankba rakd a számládra majd utald át nekem.


Mindenki boldog lesz :) Te, a szüleid és én is

2019. jan. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
36%
Ki kényszerit hogy elvedd a boritékot? Ha rád erőltetik, másnap elmész hozzájuk, lerakod az asztalra és megmondod hogy köszönöd, nem kell!
2019. jan. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy akihez ennyi idősen is így állnak a szülei, azok egész életében így fognak és nem biztos, hogy jó vége lesz. Nem tudom, hogy milyen anyagiak között élsz, albérletben élsz-e vagy hiteled van, milyen munkád van. Lehet képezned kellene magad, vagy jól fizetőbb állásra váltani, ha tudsz, stb. Mivel gondolom azért pénzelnek, mivel anyagilag nem vagy túl jól eleresztve. Nem negatívumként írom utóbbit, ne értsd félre.

Mondok egy példát: van egy testvérpár. Mindkettőt elindították az életében a szülei (1-1 ház, aminek "csak" a fele hitel). Végzettségük hasonló, egy városban is élnek. Az egyik néhány év alatt kifizette a hitelt, mert szorgalmas volt és sokra vitte. A másik elkezdte ugyanazt a munkát, amit a testvére. De ő lustább volt, nem volt hajlandó keményen dolgozni, inkább alkalmi munkákból élt, és végül elkótyavetyélte a házát, egész életében pénzelték a szülei, mára elvált és nincs saját lakása, háza. Édesanyjánál is lakott egy ideig, most egy nő házában él, akivel párkapcsolatban élnek.

2019. jan. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

15#

A testvérpár közül azt hiszem az első vagyok. Van munkám, 2 csodás gyerekem, férjem és emellett egyetemre járok, hogy a későbbiekben több lehetőségem legyen. Ezt nem is teherként fogom fel, inkább kihívásként. Anyagilag elvagyunk. Persze meg kell néznem mire költök, de kinek nem. Csodásak a szüleim és tudom hogy csak segíteni akarnak,de azt nem értik meg hogy én meg épp az ő jövőjükért aggódok.

De mostmár megvan a megoldás. Köszi a válaszokat!

2019. jan. 20. 10:05
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Túlbonyolított az ügy. Aki nem akar pénzt elfogadni, arra soha az életben nem lehet rátukmálni. Nem veszed el a borítékot, visszautalod, nem közlöd velük, ha valamire kellene. Nem tudok olyan élethelyzetet, ahol ezt ne lehetne így megoldani. Már azzal le lehet szerelni, hogy őszinte vagy és elmondod nekik, hogy felnőtt emberként sértőnek tartod, hogy a szüleid segítsenek pénzzel. Megoldod magad.

A boríték elfogadásával táplálod az egészet. Anyád táskájába teszed, visszaviszed legközelebb, odaadod apádnak. Puffognak? És? Ha nem érnek célt ezzel, majd abbahagyják.

2019. jan. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Az én apám is ilyen. Miután elköltöztem otthonról, egy ideig mindig mondtam hogy ne adjon pénzt megvagyok. De hiába.

Így ráálltam arra hogy szó nélkül elfogadom, és elteszem, szép kis összeg gyűlt össze

Nekem is vagy a családnak is jó lehet vésztartaléknak ha valami történik.

2019. jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

S ha egyáltalán nem beszélnél az efféle bajaidról?

Na az milyen család ahol nem lehet beszélni magunkrol,de sajnos az lesz a minta,albérlő családok ahol azt se tudja a gyerek v a szülő h a másikkal mi van,aztán jön a sokk ha vmi történik,kiderül h full idegenek szülő gyerek,tesók... Sajnos ez a magyar minta otthon. :(

2019. jan. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én önként vállalom, hogy pénzeljenek a szüleid. Szívesen.
2019. jan. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!