Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha ezt már nagyon...

Mit tegyek ha ezt már nagyon unom hogy a szüleim nem engednek el bulizni?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok és a szüleim nem engednek meg semmit de szószerint SEMMIT.

A mostani szilvesztert is itthon kellet töltsem és nem a haverokkal mert: AHA PERSZE MAJD TALÁLKOZTOK PETÁRDÁS BARMOKKAL ÉS VOLT EGY KEZED.

Ha elmennénk egyet bulizni szünetben: MAJD JÓL BELEKEVERNEK VALAMIT AZ ITALODBA ÉS SOHA TÖBBÉ NEM LÁTTUNK VAGY ÚGY LEITATNAK HOGY MAJD AZ ÚTSZÉLÉRÖL SZEDÜNK ÖSSZE VAGY MIT TUDOM ÉN.

Ha csak meg egy szerencsétlen házibuliba mennék amit mondjuk egy haverom szervez egy kisebb helyen azt se lehet mert nem bíznak abban aki szervezi mert majd biztos kínálgatnak droggal.

Már nagyon szeretnék egy jót bulizni a haverokkal. Úgy csinálnak a szüleim mintha ez egy megbocsájthatlan bün lenne. Mintha nem tudnám tartani a mértéket pedig ez nem igaz. Tisztában vagyok az ilyen helyek veszélyeivel és hogy hogyan lehet tenni ellene.

De amúgy sztem ilyen alapon sztem ki se lehetne menni a házból mert a szomszéd biztos kihívott ránk egy bérgyilkost és már biztos lesben áll a házunk elött. -.-

Bocsánat a helyesírási hibákért. Telón nehéz plussz az auto-correct is hozza a formáját.


2019. jan. 14. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Hát húzz el az engedélyük nélkül...:D
2019. jan. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%
költözz el.
2019. jan. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
12%

"Mintha nem tudnám tartani a mértéket pedig ez nem igaz. Tisztában vagyok az ilyen helyek veszélyeivel és hogy hogyan lehet tenni ellene."


Honnan tudod, hogy tudnád tartani, ha még sosem buliztál?

Honnan tudod, hogy tisztában vagy mindennel, ha még sosem éled át, mert sosem engedtek el?


Amúgy van még 1 éved, dolgozni csak elengednek. Dolgozz minél többet, gyűjts pénzt, és a 18. szülinapodon költözz el. Onnantól annyit bulizol, amennyit csak akarsz.

2019. jan. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#3, azért egyetlen gyerek se tehet róla, hogy ilyen korlátoltak a szülei...

Kérdező, ne "kéredzkedj", szólj, és menj el. Ennyi.

2019. jan. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
Tulféltenek, mást nem lehet erre írni, mint az előttem szólók, 1 év múlva nagykorú vagy, onnantól azt csinálsz, amit akarsz, főleg ha elköltözöl külön háztartásba.
2019. jan. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg túlzás. Ennyi idősen azért a saját korosztályával, osztálytársaival simán bulizhat egy gyerek. Sajnos mi nem tudjuk megváltoztatni a szüleid korlátolt gondolkodásmódját.

Kicsit legyél határozottabb, muszáj elkezdeni "lázadni", különben majd még 25 évesen is ők mondják meg, hogy mit csinálhatsz.

2019. jan. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Igen túlféltenek. Próbálj beszélni velük. Nem lehet kalitkába zárni senkit. Egyke vagy? (Egyébként a nagyobbik lányommal én is így viselkedtem. A kissebbiknél már nem.)

Fontos hogy megbizható legyél mindig tudják kivel mikor és merre vagy és mikor jösz haza. Legalábbis szerintem.

2019. jan. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Tudjuk, tudjuk, itt mindenki elköltözött 18évesen, meg saját házat vett 20évesen.

Azért annyira nem súlyos a helyzet, amennyire annak látod.

A szüleid ismerik a barátaidat? Ha legalább az egyiküket ismernék, akiről jó véleménnyel is volnának, mondhatnád, hogy ő is ott lesz a buliban, így esetleg jobban elengednének.

Vagy köss velük egyéb kompromisszumot. Pl beszéld meg velük, hogy éjfélre hazaérsz, vagy hogy felhìvod őket mielőtt hazaindulsz, vagy ha odaérsz, stb.

Az én szüleim is túlféltőek, de azért 16évesen elengedtek szórakozni, igaz, hogy óránként hívogatott anyukám, ami akkoriban nagyon zavart, de elengedtek. Sőt, 20 éves vagyok, de mai napig ha megyek valahova bulizni, anyukám felhív, mielőtt indulnék haza a megbeszéltek szerint, hogy a busznál vagyok-e már. Szerintem ez a normális, szeretnek a szüleid, örülj neki, ülj le velük szépen beszélni, és talán ők is engedékenyebbek lesznek

2019. jan. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nem nagyon bíznak bennük mert folyamatosan ilyeneket hallgatnak rádióban meg interneten hogy a gyerek a serdülö korban ba.szódik el és ,hogy én nem leszek elb.aszott gyerek. De amikor erre azt mondom hogy ilyen alapon ne legyenek akkor barátaim akkor erre azt mondják hogy azokra ilyen korba nincsen szükség mert csak bele visznek minden rosszba. Majd akkor legyenek amikor bizonyította az életben hogy ö nem ba.szta el akkor amikor nagyon sokan elcseszték.
2019. jan. 14. 13:15
 10/11 anonim ***** válasza:
16%

"nem nagyon bíznak bennük mert folyamatosan ilyeneket hallgatnak rádióban meg interneten"

Pardon, egy szóra!

Mióta elhagytad a "gyerekkort" (9÷10 éves korod óta) mindig megbízható voltál? - hihettek szavadnak szüleid?

Ne nekem, magadnak válaszolj kérdésemre (magadat csak-csak nem akarod úgy átverni, mint engem...) és máris közelebb kerülsz a válaszhoz, miért ilyenek szüleid.

2019. jan. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!