Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa-fia sport probléma, mit...

Apa-fia sport probléma, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

19 éves fiú és 67 éves apukáról lenne szó. Én 120 kg vagyok, apa kb 180 kg. Elterveztük, hogy innentől kicsit eljárunk sportolni, hogy jobb legyen a közérzetünk és hogy egészségesebben éljük le együtt a hátralévő időt, amíg apa még él velünk. Meg egy sima közös programnak is jó a sport. Viszont probléma, hogy mindketten mást szeretnénk úgymond.

Apa konditerembe szeretne velem menni, mert azt mondja, hogy az mindent átmozgat, minden egy helyen van, amihez épp kedved van, futópaddal lehet futni és izmokat lehet növelni a súlyzókkal, meg hogy nagyon modern hely elvileg. Ez mind szép és jó de én sosem éreztem magam jól edzőtermekben. Mindig úgy éreztem hogy kinéznek, és mivel tudom hogy sok ismerősöm jár oda ezért nem akarok senkivel sem találkozni ott. Nem tudom, valamiért elijesztenek az ilyen helyek, és nem szívesen vagyok ott.

Én pedig teniszezni szeretnék menni vagy hasonló. Elvileg egy hónapja amikor kezdtük ezeket tervezni, akkor igazából teniszt beszéltünk meg, hogy arra megyünk, viszont eddig nem volt nagyon időnk elmenni sportolni, most meg hogy ma mennénk el, kitalálta, hogy inkább legyen edzőterem. Mert hogy az gazdaságosabb pénzügyileg is, mint a teniszpálya kibérlése egy órára. Viszont amikor kb utoljára együtt sportoltunk kb 5 éve akkor nagyon jól élveztük a teniszezést. Csak mivel nem voltunk sportemberek meg még most sem vagyunk azok, életünkben sosem sportoltunk magunktól, ezért nyilván nem mentünk többet, mert lusták voltunk akkor többet menni, de egyszeri alkalomra jó volt akkor.

Mit ajánlotok, melyik lenne jobb számunkra?



2019. jan. 21. 13:32
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
180kgs ember ízületeinek a tenisz végzetes lehet, egy rossz lépés és szétugrik a térde. Kezdésnek kéne belőle fogyni vagy 50 kg-t, aztán lehet az ugrálással próbálkozni.
2019. jan. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Menjetek olyan terembe, ami kicsit tavolabb van a lakhelyetektol. Es nem bantasbol, de 120 kilosan te sem lehetsz egy Federer a palyan :D elobb egy kis fogyas, aztan a tenisz.
2019. jan. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Ekkora túlsúllyal kezdésnek fél/1 órás sétát/gyaloglást esetleg úszást javasolnék. A többi túl megterhelő lehet a szívnek, ízületeknek. A séta ráadásul ingyen van és szinte bárhol bármikor végezhető.
2019. jan. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Sétálgatni azért nincs sok kedvünk :D Akkor elmegyünk edzőterembe és körbenézünk, maximum nem tetszik és valami lightosabb sportot nézünk :D
2019. jan. 21. 14:55
 15/26 anonim ***** válasza:
93%
Tudod Kérdező a sikeres emberek megoldásokat keresnek. A sikertelenek kifogásokat.
2019. jan. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
80%

Nem lesz ebből sport! Egyszerűbb nektek otthon pihenni, pedig nem kis súlyfelesleg van mindkettútöknél.

Az ilyen tervek jellemzően csak tervek is maradnak.

2019. jan. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
90%
Fallabda. De ne egymás ellen, hanem egymásnak "passzolgatva" játszatok. 1próbát megér. 180kilósan futkosna a hóhér.
2019. jan. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
88%

Tényleg próbáljátok ki az edzőtermet. Tévhit, hogy csak tökéletes testű emberek járnak oda és majd kinéznek titeket, vagy kiröhögnek. Hatalmas erő és kitartás kell a lefogyáshoz, ha valaki ezt nem becsüli, hanem mosolyog rajta, akkor ki a sz@rt érdekel a véleménye?


Tök jó dolog bemenni az edzőterembe, közben dumálhattok is, új embereket ismerhettek meg, akár segítenek is majd nektek. Viszont az étrend is számít, le kéne állni az eddigi kajákkal és egészségesebbre váltani. Tényleg ne félj tőle, élvezni fogod, csak engedd el magad. Gondolj a célodra, az álomsúly/álomtest lebegjen a szemed előtt!

2019. jan. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%
Milyen bunkó emberek vannak... Kérdező ezekkel ne foglalkozz, csak a rosszindulat süt belőlük. Szerintem tökre tisztelendő, hogy az idős apáddal akarsz sportolni. Én azt mondom próbáljátok ki mindkettőt, nem zárják ki egymást. De csak óvatosan, nehogy bajotok legyen. Ne foglalkozz senkivel mert nem éri meg, csak lehúznak. A konditeremben se érdekeljenek az emberek, te oda azért mész mert fontos az egészséged! Ha a mekibe látnak zabálni akkor még esetleg van okuk lenézni de egy edzőteremben semmiképp! Értelmes emberek inkább felnéznek rád! A rosszmájú bunkók pedig gondolják egy kicsit magukat a te helyzetetbe!!!
2019. jan. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Edzőterem. Én is 100 kiló felett voltam a 165 centimmel, mikor elkezdtem. Féltem tőle, de muszáj volt. Alaptalan volt a félelmem, mindenki jó fej volt és segítőkész. A végére nagyon jól néztem ki (30 kg zsír le, 10kg izom fel) , szociális fóbia megszünt, önbizalom az egekben. Sajnos aztán jött az egyetem, 0 szabadidő, vissza is híztam. Ismét 100 fölött vagyok de fizetéskor most már veszem is a bérletet.

Súlyzós edzéssel sokkal gyorsabban lehet fogyni, mint a futással, illetve túlsúllyal tilos futni, mert szét fog menni a térded és a bokád. Felejtsd el a teniszt, hosszú távon nem tenne jót. Próbáld ki nyugodtan a kondit, nincs mitől félni. Ha esetleg nem tudjátok mit/hogy kell, akkor ismerős tud segíteni. Hova valósi vagy? Ha a közelbe, szívesen segítek a gyakorlatokban.

2019. jan. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!