Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apa-fia sport probléma, mit...

Apa-fia sport probléma, mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

19 éves fiú és 67 éves apukáról lenne szó. Én 120 kg vagyok, apa kb 180 kg. Elterveztük, hogy innentől kicsit eljárunk sportolni, hogy jobb legyen a közérzetünk és hogy egészségesebben éljük le együtt a hátralévő időt, amíg apa még él velünk. Meg egy sima közös programnak is jó a sport. Viszont probléma, hogy mindketten mást szeretnénk úgymond.

Apa konditerembe szeretne velem menni, mert azt mondja, hogy az mindent átmozgat, minden egy helyen van, amihez épp kedved van, futópaddal lehet futni és izmokat lehet növelni a súlyzókkal, meg hogy nagyon modern hely elvileg. Ez mind szép és jó de én sosem éreztem magam jól edzőtermekben. Mindig úgy éreztem hogy kinéznek, és mivel tudom hogy sok ismerősöm jár oda ezért nem akarok senkivel sem találkozni ott. Nem tudom, valamiért elijesztenek az ilyen helyek, és nem szívesen vagyok ott.

Én pedig teniszezni szeretnék menni vagy hasonló. Elvileg egy hónapja amikor kezdtük ezeket tervezni, akkor igazából teniszt beszéltünk meg, hogy arra megyünk, viszont eddig nem volt nagyon időnk elmenni sportolni, most meg hogy ma mennénk el, kitalálta, hogy inkább legyen edzőterem. Mert hogy az gazdaságosabb pénzügyileg is, mint a teniszpálya kibérlése egy órára. Viszont amikor kb utoljára együtt sportoltunk kb 5 éve akkor nagyon jól élveztük a teniszezést. Csak mivel nem voltunk sportemberek meg még most sem vagyunk azok, életünkben sosem sportoltunk magunktól, ezért nyilván nem mentünk többet, mert lusták voltunk akkor többet menni, de egyszeri alkalomra jó volt akkor.

Mit ajánlotok, melyik lenne jobb számunkra?



2019. jan. 21. 13:32
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem edzőt keressetek.

Ha bementek a kondiba és csak lötyögtök és azt se tudjátok mit hogyan kell használni, akkor tényleg kinéznek. Ha látják, hogy van mögötte szervezettség, akkor támogatni fognak.

2019. jan. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 kovpet ***** válasza:
81%

Milyen magasak vagytok ehhez a súlyhoz?

Nem vagyok személyi edző, de első legyen egy konzultáció dietetikussal. A sport jó dolog, én magam egész életemben sportoltam és most is sportolok, de 120 meg 180 kiló, hacsak nem vagytok mindketten 2 méter felett, akkor nagyon korlátozza a lehetőségeket és emeli s sérülésveszélyt.


Ha megvan az étrend, akkor menjetek edzőterembe, ha akartok, jó az, de ami fontosabb lenne: sétálni, kb 130-as pulzus mellett napi háromnegyed órát az elején és 1-2 hónap múlva egyet. Az 130-as pulzus az annyi, ahol még épp nem lihegtek beszélgetés közben.

Ja és csak úgy random tényleg ne kezdjetek súlyzós edzésbe, mindenképp kérjétek ki személyi edző tanácsát!

2019. jan. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
Holnap el is megyünk akkor az edzőterembe, mert ma már késő van :D Aztán majd meglátom, milyen.
2019. jan. 21. 16:40
 24/26 anonim ***** válasza:
34%
Nem tudom melyik világban élsz, de ekkora súllyal nem szabad sportolni egyikőtöknek sem, mert tönkremegy az ízületetek, arról nem is beszélve, hogy az idős, súlyosan kövér apád nem is bírna kb. semmilyen sportot pár percnél tovább. Menjetek kirándulni, vagy sétálni az utcában, kezdetnek az is bőven elég. Amúgy pedig a táplálkozáson van a fő hangsúly. Fogyásnál 20%-80% a sport-diéta jelentősége.
2019. jan. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Nekem 90 kilós koromban, 20-on éves lányként biciklizést és úszást ajánlott a reumatológus.


Az asszisztense beleszólt, hogy sétálni is menjek, és a doki visszaszólt, hogy azt nem ajánlja.

2019. jan. 22. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

Apukádnak, ekkora súllyal, és a betegségeivel szerintem az edzőterem sem ajánlott.

Nehogy csak úgy elkezdjétek. Mindenképpen kérdezze meg az orvosát. És ha szabad, akkor is csak edző felügyeletével.

2019. jan. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!