Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Sokszor lelkiismeretfurdalásom...

Sokszor lelkiismeretfurdalásom van mert nem töltök elég időt a szüleimmel. (? )

Figyelt kérdés

Röviden fogok fogalmazni. A szüleim mindent megtesznek értem, rengeteget dolgoznak, hogy megadjanak nekem mindent amit csak tudnak és próbálnak a kedvemben járni. Nincsennek nagy igényeim de átlagosan annyit beszélek velük, hogy elmesélem milyen napom volt és este minimum de átlagosan 1 órát leülök hozzájuk a kanapéra és megnézzük a barátokköztöt :D Az a fő problémám, hogy vihetnék mondjuk nekik kávét a munkahelyükre vagy hasonló dolgok de nem teszem mert ezt az időt a saját elfoglaltságomra szánom és félek, hogy nem töltök velük elég időt és később ezt megfogom bánni. Ti éreztetek már ilyet? :/


16F


2019. jan. 21. 22:10
 1/5 anonim válasza:
100%
Én is most azt erzem foleg hogy a szuleim már idosek nem 40 korul hanem idosebbek .en is ezen gondolkoztam hogy minel tobb idot kene veluk toltenem mielott keso lenne...:(( 14L
2019. jan. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Te tudod, én alig beszélek velük 5 percet naponta. Bár bánom és próbálok nyitni feléjük, de nem tudom hogyan. Pedig szeretem őket, csak nem tudom miről beszéljünk


Az az 1 óra nem is olyan kevés! Olvastam pár hete hogy egy átlagos magyar szülő 7 percet foglalkozik a gyerekével egy nap.

2019. jan. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Én személy szerint sosem figyeltem arra hogy mennyi időt töltsek a szüleimmel. Szerintem tölts annyi időt a társaságukban, amennyi jól esik neked. Hidd el tudod majd még viszonozni az odaadásukat, ha majd önellátó felnőtt leszel, főleg ha majd öregszenek és vinni kell őket ide oda stb.
2019. jan. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
85%
Most vn ugye felveteli meg minden es annyira szar hogy nem tudok rajuk szakitani idot,elhataroztam hogy szobeli utan a hetvegeket veluk fogom tolteni mindenfele helyre elviszem oket sztm te is tedd ezt :)
2019. jan. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nagyon aranyos gondolatok.

Ez a felnőtté válás egyik velejárója. A szülőkkel töltött idő csökken.

Én 36 éves vagyok. Hetente, egy, max két alkalommal találkozom édesanyámmal.


Normális, ha nem őket helyezed előtérbe. Ők sem fognak megbántódni.

A lányom 10 éves, most kezd neki fontosabb lenni, hogy előrébb van egy barátnős program, mint hogy velem eljöjjön bárhová. Ha ütközés van, a barátnőt választja.

Nagyon furcsa volt nekem is, de elfogadtam, hogy kezd felnőni :)

2019. jan. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!