Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire érdemes próbálkozni...

Mennyire érdemes próbálkozni még a szüleimmel, hátha egyszer jó viszonyunk lesz?

Figyelt kérdés
Nehéz pontosan leírni, milyen is a kapcsolatom a szüleimmel. Próbálom összefoglalni, hogy miylenek is ők valójában. Közvetlen érzelmileg sose voltak közel hozzánk (van egy testvérem is), apánk állandóan dolgozik, olyan maximalista féle, és van benne egyfajta mániákus vágy, hogy mindent megadjon a családjának, mivel ő szegény családból származik. Ezzel nem is lenne gond, de konkrétan nem ismerem őt, nem szokott velünk beszélgetni, nem tudja mit akarunk, és lehet tárgyilag, anyagilag mindent megad, de mint szeretet, azt nagyon nem kaptunk tőle. Enyhén agresszív, nem üt-ver minket, de ha valami nem tetszett neki, előszeretettel dobált szét mindent és üvölt velünk, hogy haszontalan kis senkik vagyunk. (de csak ha dühös, vagy rossz napja volt). Anyám érdekesebb személy. Olyan érzéketlen. Mint anyai teendők mindent megcsinált, de mint anyai szeretet, nem nagyon mutatta ki, ha van is. Nagyon zárkózott, talán tesómmal ez viselt meg minket a legjobban. Nem érdekelte, ha bajunk volt, ha adtunk neki valami ajándékot, nem volt semmilyen kedves és örömteli reakciója irántunk, utálta ha rajta csüngtünk, mindig elküldött bennünket. Mostanában az egyetlen érzelem az, ha beront a szobámba, hogy már megint nem csináltam semmit, vagy elloptam a cuccai közül valami, de ha azt mondodm nem, akkor én hazudozom állandóan. A szomorú ebben az, hogy ha hazajövök (senki nincs itthon szinte), főzök magamnak, apróbb dolgokat megteszek, elmosok, főzök, néha takarítok, de ennyi, mert szinte a barátomnál vagyok állandóan, néha hétköznap hazajövök. Az egész kapcsolatunkban nem voltak olyan durva problémák, hogy most ver az apám stb, de konkrétan nem ismerjük egymást. De tényleg, mintha egy idegent látnék nap mint nap. Egy nővérem van (7 év korkülönbséggel, én 17 vagyok), ő már nem él velünk, de velem napi szinten beszél, mi szeretjük egymást, de ő nem nagyon tarja a szüleinkkel a kapcsolatot, szerinte nem érdemes foglalkozni olyan emberekkel, akik csak tárgyilagosan látják a gyerekeiket, vagy valami ilyesmi, ő régen sokszor veszekedett velük és mindig mondta, hogy ha ennyire leszarnak minket, ne csodálkozzanak ha majd azon kapják magukat, hogy a két gyerek akiket felneveltek, eltűnnek majd az életükből. Tartja magát a szavához, és nem akar velük lenni. Én évek óta próbálkozom, legalább anyámat megismerni, de egyszerűen nem beszélget velem, nem érdekli mit mondok, apám csak hümmög ha beszélek, ha meg idegesíti, akkor csak annyit mond, hagyj már békén. Szerintem egy mondatnál többet nem beszéltünk velük az életben. Ez engem bánt, mert szülő csak egy van az életedben, de képtelen vagyok közeledni, ha egyszerűen ők nem akarják. Tesóm azt mondta hagyjam rá, ő már végleg feladta, mindennel próbálkozott. Őszintén nem tudom mit, tegyek, és ez fáj, és már csak az a kis akarat van meg bennem, hogy a saját szüleimmel nem tudok egy primitív beszélgetést lebonyolítani, de legbelül, annyira már nem érzem, hogy érdekel már, hogy én jóban legyek velük. De kíváncsi vagyok mások véleményére, inkább a megerősítés szempontjából, hogy jó ha küzdök, vagy ha valami nem megy, ne eröltessem?

2018. nov. 27. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minek küzdesz? Látod, hogy nem kíváncsiak rád.
2018. nov. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Albérlő család,és annyi ilyen van.. Le kell szarni éld az életed jelentéktelen emberek ezek nem szülők..
2018. nov. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Annyira átérzem, amit írtál! Hasonló cipőben járok, sajnos kezdek beletörődni, hogy nem lehet változtatni, a múltat pedig képtelen vagyok feldolgozni.

Az anyám egy akaratos és sértődős zsarnok, az apám pedig alkoholista, aki alig volt otthon. Így nőttem fel. Kifelé mindig a szépet mutatták, de otthon pokol volt. Szeretet szinte nulla. Már kisgyerekként ha vitáztak a szüleim, nekem kellett igazságot tenni! 8-10 évesen ha nem anyámnak adtam igazat, akkor egy szemét voltam és bújj az apád se...ébe volt a válasz, majd napokig hozzám se szólt. Apuval nem is nagyon tudtam beszélni, mert mindig kómában volt, ha józan volt, akkor meg agresszív.

Ma már nekem is van családom, három gyönyörű lányom és rádöbbentem, hogy a szüleim mennyit ártottak nekem egész életemben. Nincs nap, hogy ne bújnánk össze a lányokkal, ne szeretgetném meg őket, esténként mindig összeülünk megbeszélni, kivel mi történt. A nagylányom olyan bizalommal van felém, mindent elmond, ami bántja és mindig találunk megoldást a gondjaira. Sokszor sírok esténként, mert tudom, hogy amit én nyújtok a lányoknak, azt hiányoltam egész életemben.

Anyám már idős, 70 elmúlt. Mindhárom terhességem alatt ordibált velem, elvárta, hogy menjek hozzá takarítani, főzzek rá is, ne csak magunkra... mindenért megsértődött. Az ő nagymamasága abban merült ki, 3 havonta meglátogat (15 percre lakik tőlünk) és szülinapokon, karácsonykor ad 5 ezer forintot, hogy vegyek valamit, ő nem tud mit venni. Persze, hogy nem, hiszen nem is ismeri a gyerekeket.

Pont a napokban mondtam neki, hogy nem bánja-e, hogy ennyire kimarad az unokái életéből, erre azt vágta a fejemhez, hogy ő már öreg és nem fog hozzánk jönni, nekem van autóm, én még a wc-re sz...ni is autóval járok (ezt szó szerint így ordította a telefonba)miért nem én viszem hozzá a gyerekeket.

Betelt a pohár. Én tisztelettel beszéltem vele annak ellenére, hogy ilyen volt mindig, de most már kikértem magamnak, hogy ilyen bunkó stílusban üvölt velem. Tudom, hogy fáj neki az igazság, vagy annyira sötét, hogy nem fogja fel, amit mondok, mind a kettő lehetséges.

Én igyekszem most már a saját családomra koncentrálni és nem vele törődni. Olyan szinte kivesz belőlem minden erőt, akárhányszor telefonon beszélünk, a férjem is kivan, mert szinte minden hívás után elsírom magam, annyira fáj, hogy ilyen az anyám.

Soha egyszer nem jött el sem egy óvodai ballagásra, sem az iskolába, egy táncfellépésre, vagy előadásra sem. A gyerekeknek mindig én vettem mindent az ő nevében, ő egy lépést soha nem tett meg. Egyetlen egyszer mondta azt, hogy a nagylányom aludjon nála, de nem akart, alig ismeri a nagyanyját, akkor azt kaptam meg, hogy magamhoz édesgetem a gyerekeket, úgy nevelem őket, hogy csak engem szeressenek!

Most, hogy ezt leírtam, megint sírok és nagyon fáj, nem értem az okát. Én soha nem tudnék egyik gyerekemmel sem ilyen ocsmány módon beszélni, én szívből szeretem őket és amíg élek, mindig azon leszek, hogy őket segítsem, támogassam és minden téren mellettük álljak.

2018. nov. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom kérdező, szerintem engedd el, amint tudsz, kezdj önálló életet élni, mert a kommunikáció itt nem megoldás.

Hármas, biztos vagyok benne, hogy egy csodálatos anya vagy, sajnálom, hogy így alakult a kapcsolatod édesanyukáddal.

2018. nov. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik!

Sajnálom ami veled történt, és szerintem csodálatos anyuka lehetsz. A válaszod eszembe jutatta amit olyan 2 éve mondott nekem a nővérem, hogy ha a szüleink nem is adtak semmi jót az életünkben, egy valamit megtanultunk, és az az, hogy mi hogyan NE viselkedjünk a gyermekeinkkel soha. Akkor még talán nem fogtam fel, de most rádöbbentem igazából, hogy majd én is teljes szívemmel szeretni fogom a gyermekeimet mint te. Nekem van egy csodás nővérem is, szóval úgy gondolom ő jelenlge a családom, és legalább ketten együtt leszünk mindig. De amit írtam, hogy azért próbálkoztam, mert egy életem van, és ebben csak egy anyát, és apát kapok és ezt szerettem volna érezni, hogy van családom. Talán ezért voltam kitartó. Akinek van családja és szeretik egymást, becsülje meg :(

2018. nov. 27. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!