Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Semmire sem vagyok jó a...

Semmire sem vagyok jó a családban?

Figyelt kérdés
19 éves csávó vagyok, idén érettségizek. Két fiútestvérem van, az egyik 17, a másik 14 éves. Bármiről van szó, legyen, még 200 km-re innen is örömmel viszik mindkettejüket pl. nyíltnapra, ellenben én "minek menjek, ráérek, ha meglesz a pontszámom..." címen el vagyok um. intézve. Teljesen kétségbe vagyok esve, nem tudom, hova tudok menni továbbtanuli. Ma apukám kocsonyát főzött, mikor dermedni kellett kirakni, egyből el lettem paterolva, mert a végén még szerencsétlenségemben kilöttyintem... Nincs semmi életkedvem, a családom semminek tekint, rendszeresen lenéz. Pénzem alig (30.000 Ft), amivel semmire sem megyek, max 1 hónapig bírnám... Teljesen megtörtnek érzem magam, nem tudom, hogy mit tehetnék...

2019. jan. 22. 20:57
 1/3 anonim válasza:
68%

Kezdj el dolgozni!

Keress valami egyszerűbb munkát, amit szívesen csinálnál vagy legalább tudnád csinálni, abból kereshetett valamennyit.


Próbálj meg leülni velük és megbeszélni a dolgokat. Mondd el mikor hogy érzed magad, és te szeretnél ezen változtatni.


Ha gondolod írj privátot. Kitartást! Minden jót!

2019. jan. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Picit hasonló helyzetben voltam. Vettem egy felvételi tájékoztatót, megnéztem az egyik legtávolabbi legalacsonyabb ponthatárú szakot,ami egy picit is érdekelt és leléptem. Nem volt egy megalapozott döntés, de végül jól jöttem ki belőle. Ha nem tudod mit akarsz kezdeni magaddal még ez is jobb lehetőség, mint hogy otthon sajnáld magad, de ennyi idősen talán már illene tudni egyedül szakot választani/tömegközlekedni nyílt napra vagy kihagyni azt és az egyetem honlapján érdeklődni, neten utánanézni stb..
2019. jan. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Biztosan sok mindenre képes és alkalmas vagy, (olyan nincs, hogy semmire se vagy jó!!) csak nem ebben a családban!


Tudom, hogy nehéz, de engedd el a füled mellett ezeket a megjegyzéseket és lassan, apránként kezdj önállósodni. Tűzz ki magad elé először csak kisebb, aztán mindig egyre nagyobb célokat és valahogy valósítsd is meg. Az önbizalmad gyorsan helyre fog rázódni, aztán te is talpra állsz majd!


A családodat meg egyáltalán nem értem, hiszen egy öt fős családban minden segítség jól jön(ne)!!


Kitartást és sok sikert kívánok neked!

2019. jan. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!