Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés
Szóval édesanyámmal borzalmas kapcsolatunk van, én 17 éves vagyok. Nem vagyok az, aki valaha is panaszkodott volna, hogy nem kapja meg a legújabb iPhone-t, nem kaphat márkás ruhákat. Édesanyám és édesapám elváltak, nem nagyon tartjuk a kapcsolatot apukámmal. Édesanyámról azt kell tudni, hogy mindenben a rosszat látja, sokat ütött engem, és nem egyszer feltételezte rólam azt, hogy biztos drogozok. Mindig próbálom értelmes ember módjára kezelni a konfliktusokat, vitákban próbálok témánál maradni, de ő az az ember, aki kiabál, rêgebbi dolgokra tér vissza, felhány mindent. Nem vagyok a legjobb tanuló, de semmiképp nem vagyok rossz, de azt, hogy drogozom tényleg nem lehet rám mondani. Rengetegszer megkaptam azt is, hogy ha tudta volna, hogy ilyen leszek, nem akar gyereket, hogy öljem meg magam, stb. Ennek ellenére nem vagyok sem depressziós, sem érzékeny, rengeteg barátom van. Próbáltam már segítségért fordulni, de soha senki nem hitt nekem. Nem volt még olyan ember, aki 1 napot ki tudott volna vele bírni veszekedés nélkül. A lehető legkisebb dolgok miatt is képes órákig hisztizni, nagyon nehéz ilyen családban lenni. Próbáltam már, hogy mindig hallgatok, és mindent megcsinálok, amit mond, ráadásul emellett egész nap tanultam, de ilyenkor is ugyanez volt a helyzet. Nagyon elszívja az energiát, mintha az lenne a célja, hogy vegye el az önbizalmát, és az önértékelését mindenkinek. Mindenkit kibeszél, senkivel nem mondja szembe a véleményét. Ha egyszer valamit meg is vesz nekem, legalább 10* felhozza, hogy az neki milyen sok pénzbe került, én nem érek annyit, és hogy senki nem lesz belőlem. Szeretem az iskolát, addig legalább nem kell otthon lennem. Engem hibáztat a saját létezésemért. Valahányszor hazajövök iskolából, mindig csak veszekszik velem, nem tudok tanulni, ha pedig megkérem, hogy kicsit később veszekedjen legalább, mert tanulni szeretnék, azzal jön, hogy máskor bezzeg nem vagyok képes tanulni. 1 év és nagykorú leszek, nem tudom hogyan, de megpróbálok elköltözni itthonról. Nem vagyok sem hálátlan, nem szoktam "pofázni". Nem tudok mit csinálni, bármit teszek, nem jó, tökéletlen idióta vagyok. Valaki haosnló helyzetben? Tudnátok segíteni, hogy mit kéne tegyek?

2019. jan. 24. 10:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs más megoldás a költözésen kívül, ezt kell majd megtervezned és kivitelezned. Ő nem fog megváltozni, neked kell hátrébb lépned.
2019. jan. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nincs esetleg egy nagyszülőd vagy rokonod akivel komolyan tudnál beszélgetni édesanyádról? Egyébként anyukádnak nem hiszem, hogy veled lenne baja, hanem úgy mindennel az életben. Én anyukámmal is hasonló volt a helyzet, el is költöztem 18 évesen és azóta ezerszer jobb a viszonyunk. Gondolom nem tudsz rá ilyen hatással lenni, de érdemes lenne szakemberhez fordulnia, mert ezek elég komoly lelki problémákra utal. Milyen volt a gyermekkora? Vannak igaz barátai, vagy munkatársai akikkel tud beszélni a problémáiról?

Biztos próbáltad már, de érdemes lenne vele egyik délután komolyan leülni vele beszélni, mondd neki, hogy hallgasson végig és próbálja megérteni a helyzetét, cserébe te is így fogsz tenni amikor Ő beszél. Mondd el neki, hogy nem szeretnél ilyen viszonyban lenni, mert szereted, hisz Ő az édesanyád. Mondd el neki, hogy ez tényleg fontos lenne neked, kérd, hogy mesélje el miért ilyen frusztrált és miben tudnál neki segíteni.

2019. jan. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos anyád egy mérgező szülő.

szeretné megakadályozni, hogy felnőj és függetlenné válj tőle, mert akkor magára maradna a negatív gondolataival.

Nézd meg ezt a yutubon és megérted:

Feldmár András - Van élet a halál előtt?

https://www.youtube.com/watch?v=OXSFuFXWUW8

ha

2019. jan. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!