Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy reagáljam ezt le? A...

Hogy reagáljam ezt le? A lányom az unokámmal hotelba költözik, a férjem szerint ő mindent jól csinált, túl van reagálva a helyzet

Figyelt kérdés

A lányom külföldön él a férjével és a kisunokámmal, nem éppen a szomszédban... Emiatt évente maximum 4-5 alkalommal látjuk egymást rendesen, hol ők jönnek, hol mi megyünk. Most a lányom hazajött a babával, a férje 2 hét múlva jön utánuk. A párom (nem a lányom vérszerinti apja, de 21 éve együtt vagyunk, tehát nem idegenként kezelik egymást) az utóbbi időben úgy érzem, hogy féltékeny, mikor hazajönnek. Ilyenkor nyilván ők vannak a középpontban, igyekszem a lányom kedvenceit készíteni, programozunk együtt, vigyázok az unokámra. A férjem ezekre húzza a száját, mikor felmentem értük a reptérre, akkoris, hogy minek, jöjjenek haza vonattal. A lányom egyedül utazott a babával, két bőrönddel+ a babakocsival. Ha vonattal jönnek, 3x kellett volna átszállniuk és kétszer annyi lett volna az utazási idejük, mint autóval. Ráadásul hétvégén jöttek, szabadságot sem kellett kivennem, és alig vártam már, hogy lássam őket. Azóta is naponta van valami, ami a férjemnek nem tetszett, és egy idő után már nem csak nekem, hanem a lányomnak is mondogatta. Apróságot miatt, pl. hogy miért mennek mindenhová autóval, reggel miért én foglalkozom a gyerekkel, keltsem fel a lányomat, miért hívja ide a barátnőit, stb. Reggel elmentem bevásárolni, ők itthon maradtak mind a hárman. Több helyre mentem, sokáig nem voltam itthon, és felhívott a lányom, hogy ne haragudjak, de ő nem bír tovább itt maradni, legszívesebben már ma este hazamenne a gyerekkel, de velem sem akar kiszúrni, meg a gyereket sem teszi ki ennek, viszont a házban a mostohaapjával nem marad tovább, hotelba mennek az unokámmal. Kérdeztem, hogy mert mi történt, és mondja, hogy a férjem úgy kiabált vele, mint valami állat, mert 3 db fát rakott még a kandallóba, mert 19 fok volt, és fázott ő is, a babának is hideg volt a keze, tarkója, orra. És emiatt a mostohaapja letámadta, hogy fejezze be ezt a majomkodást, semmi baja nem lesz a gyereknek és öltözzenek fel, ne pocsékolják a fát és hogy ő felnőtt nő, de közel állt ahhoz, hogy elsírja magát, mert vele így, ilyen hangerővel és stílusban senki nem szokott beszélni. Hazaértem, kérdeztem a férjemtől, hogy mi történt, igaz-e, és szerinte ez túl lett reagálva, és hogy "lehet felemelte a hangját, de azért nem kell sírvafakadni". Csak az a gond, hogy tudom milyen hirtelen haragú, és ha elönti a sz..r az agyát, elfeledkezik magáról és ordibál, magából kikelve. Úgy csinál most, mintha semmi gond nem lenne, és a lányom reagálná túl. Legszívesebben kihajítanám innen. Nem hiszem el, hogy évente maximum 3 alkalmat nem bír ki, amikor hazajön a lányom. Ráadásul a picit most először hozta, mióta tudtam, hogy jönnek, számoltam a napokat, alig vártam, hogy együtt legyünk.


Nem tudom, mit csinálhatnék. A férjem egyre inkább elviselhetetlenebb, velem is borzasztóan viselkedik a legkisebb probléma miatt, vagy ha pl. nem talál valamit itthon. Pedig mindent megcsinálok, fél 6-kor kelek minden reggel, hogy neki meleg reggeli legyen friss péksüteménnyel, a frissen vasalt ruháit kikészítem előre, semmiért nem kell itthon fáradnia. Mégsem kapok egy csepp tiszteletet sem, és most még a lányomat is elüldözi, ami szerinte teljesen rendben van, és ő teljesen elfogadhatóan viselkedett, meg hogy ebben a hónapban harmadoljuk a rezsit, mert ő nem fizet többet azért, mert ők is itt vannak. Nem hiszem el, hogy ebbe is beleköt, mikor a lányom 3-4 hetente küldözget haza csomagokat ruhákkal, kozmetikai termékekkel, lakberendezési dolgokkal és ők fizetik a repülőjegyeinket is, ha megyünk hozzájuk, mindent. Tegnap is elmentünk plázázni, mindenhol a lányom fizetett helyettem, teletankolta a kocsit is. És a férjem szerint baj, hogy nem kérem el tőlük a rezsipénzt, ha hazajönnek...



2018. dec. 7. 14:37
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
95%
Féltékeny, nem a vérszerinti gyereke, lehet azért is. A lányodnak van igaza, ő egy vendég, és ez normális évente pár alkalommal.
2018. dec. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
98%

Ideje,hogy kiállj magadért.

Nekem az vérszerinti apám ilyen,volt már,hogy én is beültem a kocsiba és hazajöttem gyerekestül.


Amugy is cseléd ként használ téged,pont ideje,hogy kiállj magadért és a családodért.

2018. dec. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
98%

A ferjed nem normális idegbeteg önző mogorva alak. Neharagudj én a helyedbe úgy kib*sznam mint macskát szarni.

Rossz volt végig olvasni!! Megfoszt az unokádtól a lányodtól meg veled is egy bunkó és te ezek után is körbe ugrálod, és hagyod hogy semmibe vegyen. A lányod helyében én nagyon haragudnek rád, amiért nem állsz a sarkadra és nem küldöd el a ferjed szállodába ha nem tetszik neki h 2 hétig a gyerekeddel és az unokáddal van . Egyébként te keltsd fel a gyerek anyját ne te foglalkozz a saját unokáddal, de neki reggelre kell a pékáru vasalt ruha stb.. ennyi erővel keltsd fel őt csinálja meg magának!!!

Rezsipenzt elkérni 2 hétre? Komolyan a lányod barátnői jobban bánnának velük mi a te ferjed. 19fokban enis fázok nem hogy egy baba, de amugyis az anyja tudja mi jó neki . A lányod jól tette hogy elment te pedig szégyelld magad hogy hagytad hogy elmenjen és nem a ferjed küldted el!!!

2018. dec. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Nem tudtam mit csinálni, hajthatatlan volt, hogy ők itt nem maradnak, mert nem akar idegbajt kapni karácsonyig és hogy ő azt hitte, hogy hazajön, de nem fog otthonnak nevezni egy olyan helyet, ahol valaki bántja és piszkálja folyamatosan.
2018. dec. 7. 14:52
 5/39 anonim ***** válasza:
98%
Itt nem a lanyoddal levo szituacio az igazi problema - az csak egy tünet, az igazi gond egyik megnyilvanulasa. Az igazi gond az hogy ez a faszi egy budos paraszt, akinek te a hetkoznapi eletben cseledkent aszisztalsz, es utana most jon az aggodalom, hogy mit lehetne tenni. Kezdetnek jo lesz, ha kicseszed ezt a faszit az eletedbol vagy pedig turd tovabbra is boldog szolgakent a diktaturat, amit te is segitettel kialakitani.
2018. dec. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 acelsziv ***** válasza:
96%

Ne haragudj, de orbitális idióta vagy.

Idézlek: " fél 6-kor kelek minden reggel, hogy neki meleg reggeli legyen friss péksüteménnyel, a frissen vasalt ruháit kikészítem előre, semmiért nem kell itthon fáradnia."

Most komolyan. Ennyire a csicskája vagy? Tényleg ennyit számít a pucu, hog yígy meg kell alázkodnod érte?

Persze, hogy morog, mert a csicskája nem csk körülötte ugrál. Egy végletesen sz ar alak a férjed. Ne csodáld, ha a lányod nem akar hazamenni. És, ha a vejedben van egy kis kurázsi még jól fel is pofozza az apósát amiért bántotta a családját. Én tutira ezt tenném.

2018. dec. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
98%
Miért is vagy te még együtt ezzel a vadbarommal?
2018. dec. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
98%
A lányodnak teljesen igaza van. Neked meg mondanám, hogy dobd ki a parasztot, de aki 21 évig lábtörlő volt és még meg is köszöni, az már nem fog változni. Tűrd nyugodtan a "kedves" férjedet, mindenki úgy szívatja magát az életben, ahogy akarja, de a lányodnak nem kötelező.
2018. dec. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
98%
Fú, nem csodálom hogy szegény csaj még az országból is elhúzott. Tényleg nagyon szolgalelkűnek kell lenni, hogy ezt valaki ép ésszel kibírja.
2018. dec. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
94%

Mondjad neki sürgősen változzon meg mert elhagyod.

Ne rakj mindent a valaga alá, vegye ki a részét a házimunkából. Mi mindent közösen csináltunk a feleségemmel otthon.

2018. dec. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!