Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy viselkedjek édesanyámmal?...

Hogy viselkedjek édesanyámmal? Miért ilyen a viszonyunk?

Figyelt kérdés

Édesanyámnak egy erős természete van és ebből én is örököltem ezért sok konfliktusunk van. Apám kiskoromban itt hagyott minket,kapcsolatot nem tartjuk. Testvérem nincs illetve anyukámnak nincs élettársa. Ketten élünk együtt.


16 éves vagyok, hamarabb elkeztem komolyodni mint a kortársaim. Próbálok felnőttként viselkedni de édesanyám ezt az utat igen megnehezítí.


Kidolgozza a leckéim,megtanulja de nem szeretetből csak unatkozik. Egyfolyában gyerekként kezel mert az vagyok de próbálnék felnőni,önállósulni.


Nekem az angol,történelem és német tantárgyak olyanok amivel a jövőben foglalkozni szeretnék. Igen, a többit elhanyagolom pl. Földrajz,ének,fizika...


De ha tudom mit szeretnék akkor miért kell időpocsékoló dolgokkal tölteni az időm?


Annyi a lényeg hogy elegem van hogy 16 évesen feljön és leül velem tanulni. Azt nem érti hogy nekem megvan hogy mi érdekel. Ha nem tanulok szankcionál,elveszi telefonom,megvon az edzéstől(ami nélkül nem fáradok ki és egész nap egy lagymatag csigának érzem magam).


Mit tegyek?


16 f



2019. jan. 27. 18:09
 1/8 A kérdező kommentje:

Kimaradt:

Mivel 'nincs' apám ezért ő próbal férfi is lenni. Sokszor ha rájön hogy igazam van nem tudja beismerni inkább üvölt vagy üt.


Mindig megsértődik ok nélkül(pl leverem a ruháját és visszarakom,bocsánatot kérek és 1 hétig nem beszépt velem.) Akárhányszor bocsànatot kérek akár hibásan akár nem ő megsértődik mint egy kisgyerek.


Sokszor ha csak unatkozik rámszáll,szivat.Amikor nekem jön soha nem ütök de azért védem magam. Ilyenkor színészkedik hogy anyámra kezet emelek és hogy mekkora pszihopata vagyok rendőrt fog hívni. Körülbelül havi 3-szor jön nekem, csapkod,lökdös,pofoz. Nem erősen!

2019. jan. 27. 18:16
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Itt az ideje hogy te legyél a férfi,legközelebb verd el jól ha ok nélkül basztat.
2019. jan. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,biztos nem.
2019. jan. 27. 18:24
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Igen, a többit elhanyagolom pl. Földrajz,ének,fizika...

De ha tudom mit szeretnék akkor miért kell időpocsékoló dolgokkal tölteni az időm?"

Mert az átlagodba az is beszámít.

Az érdeklődési körödbe eső tárgyakból hiába vagy kiváló, ha a nem érdekeltek közül akár egyetlenből is buksz.

Még szakiskolába sem vesznek fel bukottan.

2019. jan. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egydül álló anyuka szindroma..
2019. jan. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj az iskolapszichológussal, osztályfőnökkel.
2019. jan. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Karena26 ***** válasza:
100%

Anyukádnak nincs élete, ezért a tiéden keresztül éli ki magát.


Nincs férfi az életében, így minél idősebb leszel, annál inkább fog rád lelkileg a partnereként nézni.


Bírd még ki egy kicsit vele, aztán igyekezz minél távolabb tőle elkezdeni a felnőtt életedet!


Ez most durván fog hangzani, de teljesen megoldhatja a problémádat: szerezz neki pasit! Biztos találsz a környezetedben egyedülálló (!), megbízható férfit, akivel kijöttök. Bátorítsd a pasit, ha látod rajta, hogy tetszik neki anyukád, és anyukádnak is jelezd, hogy milyen jóarc az xy. ! ;)

2019. jan. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 2000... válasza:
Nagyon jó, hogy neked ilyen terveid vannak már most. Próbáld meg először is megbeszélni anyukáddal, diplomatikusan, mint felnőtt a felnőttel. Tőlem is elvették a telefont is anno, ilyen takarítás, olyan veszekedések mentek. És mit ér el vele? Látja, hogy a gyermeke nem boldog. Ha a beszélgetés nem használ, próbálj meg a sarkadra állni, mert egyszer ígyis-úgyis azt kell majd tenned. Nehéz nagyon, de muszáj egyedül tanulnod, mondd meg neki, hogy úgy nem tudsz, hogy a nyakadon ül. Feszültség levezetésnek és a test karbantartásának pedig magyon is fontos az edzés. Tudatosítsd benne, hogy te ettől vagy boldog, kell a kiegyensúlyozott élethez.
2019. jan. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!