Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha egyre rosszabb...

Mit tegyek ha egyre rosszabb a kapcsolatom édesanyámmal?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. Anyukámmal viszonylag egész jó kapcsolatom volt mindig is. Szigorú nagyon, de ettől el tekintve mindig is jól kijöttünk. Az utóbbi időben sajnos nagyon sokat változott rossz irányba a kapcsolatunk. Ő nagyon sokat dolgozik, mivel főnök, ezért itthon is állandóan telefonál és a munkahelyén is sok időt tölt. Ketten élünk, de anyukámnak van barátja. Úgy érzem amióta ezzel az emberrel együtt van nagyon megváltozott. 15-16 éves koromban volt, hogy volt barátom ,és nem volt ellenére a dolog. A barátja azzal a logikával gondolkodik hogy amíg egy lány otthon él ne pasizzon, meg hogy 19 évesen még fiatal vagyok ehhez stb. Anya ezzel nem ért egyet, legalábbis ezt állítja. Volt egy két éves kapcsolatom ami nemrég ért véget, de annak hogy véget ért anya és a barátja is nagyon örült. Most viszont körülbelül egy hónapja van megint barátom, amiről tudnak mind a ketten, de már most ellenségesek. Anya nem engedi hogy átjöjjön a srác, húzza a száját ha vele találkozom stb. Én már ismerem a fiú szüleit. Nagymamáméknak bemutattam őt, szerintük nincs baj vele. Nem értem miért ilyen ellenséges anyukám...megtudta hogy a mamám már ismeri a fiút és nagyon kiakadt, nem is akart velem beszélni. Azóta mindenre nemet mond, már azt se engedi hogy barátnőimnél ott aludjak, se semmit. Nehéz iskolába járok, német kéttannyelvű, és a matematikán kívül mindenből jó jegyeim vannak. Sajnos a matekot hiába gyakorlom, nagyon minimális szinten megy. Amikor kilencedikes voltam, sajnos félévkor meg is buktam belőle, ami miatt szintén vitatkozás lett, és anyám kitalálta hogy a mamáék ellene akarnak fordítani engem(azért mert megjegyezték hogy kicsit túlzás emiatt egy fél évre elvenni a telefonomat). Egyszóval fogalmam sincs hogy miért romlik ennyire a kapcsolat kettőnk között, mikor tényleg a matekot is próbálom felhozni, ezen kívül jó tanuló vagyok,és úgy gondolom 19 évesen nem akkora tragédia ha van barátom és néha átjön hozzám. Mit lehetne tenni annak érdekében hogy anyukámmal jobb legyen a helyzet? Próbáltam vele beszélni erről de sajnos nem is nagyon merek, másrészt mindig az a vége a beszélgetsünknek, hogy jól össze is veszünk.
2019. jan. 2. 14:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
4%
Annyiban igazuk van hogy amíg tanulsz addig ne foglald le magad pasizással mert a tanulmányaid rovására megy. Viszont az nem helyes hogy tiltanak. Tehát majd előbb utóbb saját lábra kell állj mert ez a viszony csak egyre rosszabb lesz. Tapasztalat alapján mondom.
2019. jan. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
74%
Felnőtt vagy, ha a barátodhoz akarsz menni menjél. Tipikusan az új f.. a minden most anyádnak, csak általában pont az ilyen irányító, kontroll mániás személyiség lesz bántalmazó.
2019. jan. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igazából már 4éve együtt van ezzel a fickóval, de sokszor volt hogy szakítottak, csak aztán újra össze jöttek. Nem csak nekem tűnt fel hogy sokat változtat rajta ez az ember..de anya ezt tagadja
2019. jan. 2. 15:12
 4/17 anonymousreview60 ***** válasza:
71%

1. Pasizás kizárva?!?!?

"amíg tanulsz addig ne foglald le magad pasizással" #1 ez nonszensz marhaság. A jegyei a matekot kivéve jók. Mikor tanulja meg a pasizás alapjait? 40 évesen? ... Természetesen igyekezni kell, hogy ne menjen a tanulás rovására. De egy komoly kapcsolat letiltása legalább annyit ront majd a tanulmányi eredményeken, mint amennyit a zárdai életmód javíthat.


2. Ár-érték arány

Ha nem a bukás/nem-bukás a kérdés ÉS napi 2+ óra tanulással javul egy jegyet a matematika, akkor nem biztos, hogy megéri a dolog, mert akkor már az élet számos más lényeges területe (sport, barátok, rekreáció, ...) sérül.


3. Kommunikáció.

Meg kell kérdezni édesanyádat, hogy: 1. Milyen mértékű és mennyi idő után bekövetkező javulás mellett nem szól bele(!)/engedi a pasizást? Tiltani jogilag nem tilthatja a pasizást, de erre azzal jön majd édesanyád, hogy eltartani sem köteles téged, ami csúnya érzelmi zsarolás. ... 2. Miért zavarja ez a srác, és nem zavarta az előző? 3. Miért gondolja, ha a vonzalmad tárgyát elveszi, akkor majd motiváltabb leszel? Időd az több lesz, de nem fogod hatékonyabban használni.

2019. jan. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Mindig is ilyen volt, ha valami nem úgy történt ahogy ő azt szerette volna, vagy elvette a telefonom, vagy nem engedett el sehova. Fél évig járkáltam telefon nélkül, és nem féltett, hogyha bármi bajom esik akkor nem tudom őt elérni. Nem érti meg hogy azzal hogy elveszi nem fog jobban menni a matek, és még jobban el is veszi a kedvemet az egésztől. Így is 0-24ben azon jár az agyam hogy hogyan tudnék javítani, gyakorolok, de szerinte ez kevés. A barátja meg gúnyol hogy nem baj majd év végén pótvizsgázhatok stb. Megtudta hogy voltam a barátomnál, egyből felháborodott és kérdezte hogy "minek? "Aztán anya végül rászólt hogy hagyjon engem.
2019. jan. 2. 15:41
 6/17 anonim ***** válasza:
64%

Ezt a baromságot! 17 évesen összejöttem életem szerelmével, főiskola, munkahely, költözés, azóta született 3 gyerekünk és marha jól élünk. Ennyit a jó tanácsokról.

Le kell ülni és ezeket felnőtt módjára átbeszélni higgadtan. Ha nem megy, írd le, add oda, olvasgassa, gondolja át. Egy 1 éves lánynak igenis szüksége van a szerelemre, a társra, örüljenek, hogy életrevaló vagy, nem egy magányosan depiző sátánista.... Ez a te életed és szükséged lenne anyukád támogatására, tanácsaira, ehelyett egyre távolodtok egymástól a mindent tiltásával. Ez nem nevelés, hanem így gyorsabb, egyszerűbb, mint átbeszélni újra és újra a problémákat.

2019. jan. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
19 éves lánynak, nem 1 évesnek 😁
2019. jan. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
32%
Gyanitom h irigyek rád mert köztük nem jo a kapcsolat.. Hazudj,nincs pasi,barátnőhőz mész,máshol meg taliztok,aztán lassan költözz el,én valláskárosult családbol jövök nálunk esküvő előtt pasira se nézhettem volna azt is ők akarták megmondani kivel kell majd összeházasodnom.. Tudod mikor hagytam magam,elmentem dolgozni melette tanultam és ledobtam a láncokat. :) Kitartás.
2019. jan. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért elég jo anya lehet aki örül a lánya szakitásának nem h megvigasztalná,élvezi mert neki épp rossz a kapcsolata.. :(
2019. jan. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Azt mondták azért örülnek neki mert látszott, hogy nen hozzám való, amit utólag be is láttam, de akkor sem szép dolog ez szerintem. Az egy dolog hogy gyorsan "váltottam" kapcsolatot, de most úgy érzem végre tényleg boldog vagyok. Ezt a nagyszüleim is látják, és nekik is jó a véleményük a srácról.
2019. jan. 2. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!