Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek igaza van anyukamnak?

Szerintetek igaza van anyukamnak?

Figyelt kérdés
Mostanaban elegge pattanasos lett az arcom, es elkezdtem utananezni hazi praktikaknak (pl mezes fahejas pakolas, kaves pakolas stb) es ezert megvert engem,mert azt mondta h csak jobban tonkreteszem a borom vele
2019. febr. 1. 17:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%
Keruld a zsiros eteleket es az olajos magvakat, ezek okozhatnak pattanast. Fahejat ne hasznalj borre mert egeto hatasa van es hetekig voros lennel es egne az arcod. Lehet hogy tul zsiros a borod emiatt vagy ennyire pattanasos,menj borgyogyaszhoz es ne a hazi praktikakat alkalmazd mert ez ember es borfuggo is, lehet valakinek bejon de altalaban nem.
2019. febr. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
72%
Te is jól tudod, hogy nem normális, hogy anyád megver. Bármiért. Semmi olyat nem tudsz tenni, amiért verést érdemelnél.
2019. febr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Vegyél a gyógyszertárból szalicilszavas oldatot (meg ha eddig nem használtál, arckrémet is, mert nagyon kiszárítja a bőrt), nekem az elég jól rendbetette a ragyás arcom. Meg elvileg a mustármag is nagyon jó rá (a rendes mustármag, nem a bolti mustár, az csak többet ront a helyzeten).

És persze ha eddig nem tetted, próbálj egészségesebben élni, egyél kevesebb zsíros ételt, igyál sok vizet, minimalizáld a sminket, amit használsz, stb.

Amúgy már elmondták helyettem páran, de csak hogy a kérdésre is válaszoljak: nem, nincs igaza.

2019. febr. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
8%
hát ha olyan korban vagy hogy még megverhet (nyilván ezzel nem értek egyet), akkor olyan korban lehetsz amikor a pattanásosodás teljesen normális. nem nagyon tudsz mit tenni ellene, orvos akkor kell ha nagyon durva (acne), egyébként járj kozmetikushoz ha nagyon zavar
2019. febr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
72%

Egyáltalán nem normális, hogy bármiért is megver.


Az én anyukám, mikor kijött az első pattanásom, magától lépett és vett arlemosót meg kenőcsöt. Ennyi elég is volt szerencsére, sose volt kamaszkoromban pattanásokkal teli az arcom.(pár db nyilván volt...)

2019. febr. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
48%
Ha a munkából haza érve azt látnám hogy a gyerekem az arcára kenegeti a fahéjat és a kávét majd rà önt egy kis mézet lehet adnék neki egy pofont hogy ne drogozzon tovább .
2019. febr. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
40%
Anyád gyökér.
2019. febr. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
20%

Én nem értem, hogy hogy lehet olyan válaszokat adni, mint "kerüld a zsíros ételeket, meg hasonlók".


Ti azt felfogjátok, hogy a kérdezőt FIZIKAILAG bántalmazzák otthon? Szerintetek az a legnagyobb baja, hogy mit eszik? Nem inkább azt kéne tanácsolni, hogy forduljon a rendőrséghez vagy a gyámhatósághoz?! Q**vára a pattanás lesz a legkisebb baja a kérdezőnek, ha tovább marad otthon...

2019. febr. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
48%
Nem rendszeres verésről van szó. Simán lehet, hogy csak elcsattant egy pofon, mert anyuka épp alapjáraton is türelmetlen volt, és akkor még azt is meglátta, hogy a kislánya épp ezerrel teszi tönkre a bőrét. Ez azért még nem rendőrségi ügy.
2019. febr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
45%

18. Engem is volt, hogy felpofozott, vagy épp megrángatott az anyám ilyen piti dolgokért, pl. mert eltörtem mosogatás közben egy poharat, amiből maradt még 7 másik tök ugyanolyan, vagy benne felejtettem egy papírzsepit a farmeromban, amit ő kimosott, pedig nem is raktam a szennyesbe, stb...

Párszor én is ráhívhattam volna a gyámhatóságot a te álomvilágbeli kis logikád alapján, sőt, szerintem ha így működne, hogy egy elcsattant pofon miatt már elvennék a gyereket a szülőktől, nem is lenne olyan ismerősöm, akit a szülei nevelnének...

Nem azt mondom, hogy ez a normális, hogy agyba-főbe verjük mindenért a gyereket és a kérdező esetében se volt jogos szerintem, de a valóságban még ennél durvább esetekben se lép a gyámhatóság..Ha a kérdező bemenne és elmondaná azt, amit itt leírt, kb. kiröhögnék és hazazavarnák, hogy ezért jelentgeti az anyját..

2019. febr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!