Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha párom nem tesz...

Georgina201995 kérdése:

Mit tegyek, ha párom nem tesz bele mindent, hogy el fogadjon a kislánya?

Figyelt kérdés
Párommal több, mint egy éve vagyunk együtt. Ő 26 éves, én pedig 24, viszont neki van egy 3 éves kislánya. Amikor a kislány meg született párom nevelte másfél éves koráig mert az "Anyuka" elkezdett bulizni, drgozoni, pasizni és el került az apukához. Páromnak volt egy nehéz időszaka, és a lány vissza követelte a kislányát, amit a bíróság az anyukának ítélt ternèszetesen. Azonban az előző párkapcsolat a páromnak olyan volt, hogy semmi érzelem csak az albérlet kötötte össze őket és az exe a kislány ellen próbálta fordítani. Amióta velem van sokkal többet lássa a kislányt, és foglalkozik vele. Én meg tettem az első lépést, hogy fel kerestem az anyukát, hogy szeretném megismerni a barátom lányát és normálisan le ültünk beszélgetni, csináltunk olyan programot, ahol az exe is ott volt. Mindez csak ahhoz adott erőt, hogy a páromnak fontos, hogy elfogadjam a lányt és része legyen az életünknek. Azonban párom az elejétől fogva olyan fura. Ha megyünk hozzájuk kérdezem, szeretnéd ha mennék? Erre ő ha akarsz jössz, ha akarsz nem. Természetesen szeretnék menni csak jól esne, ha egyszer ő is mondaná. Azt is én erőltettem, hogy meg ismerhessem a kislányt. Ha ír az exe vagy küld képet a kislányról csak egy szavas választ ad neki. Olyan, mintha ki zárna ebből az egészből. Persze tagadja, hogy nincs így. Szerintetek mi lehet az oka, hogy olyan mintha egy oldalú lenne ez a "kis család"?
2019. febr. 3. 14:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Nem írod, hogy milyen régóta vagytok együtt a pároddal.Lehet nem érzi a kapcsolatotokat olyannak, hogy távolabbi jövöt tervezen veled, ezért azt sem akarja, hogy a gyerekkel mélyebb kapcsolatod legyen.
2019. febr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1 éve és 3 hónapja vagyunk együtt. Teljesen mást mutat felém, együtt élünk, tervezzük a jövőnket. Eléggé fura ő is mondjuk mert előttem fél évben egyszer, ha látta a kislányt. Most pedig karácsony óta szombaton találkozunk vele. Szóval ahhoz képest többet látja, mint eddig de igyis 2 havonta egyszer, ha úgy van. Ír havonta egyszer, hogy van a kislány és ennyi.
2019. febr. 3. 14:46
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az elso mondatban leirja, hogy tobb mint egy eve vannak egyutt.
2019. febr. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem akarja erőltetni és ezért bizza rád a döntést. Ne akadj fenn olyanokon hogy "ha akrsz jösz ha nem nem".
2019. febr. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én párom és a családja felfogása is ilyen. Nekem is szörnyen furcsa. Nálunk egy-két év ráment, mire a párom megértette, hogy engem teljesen elbizonytalanít, ha a családjának és neki is mindegy, hogy ott vagyok-e. Azóta mindig elmondja, hogy ő örül, ha megyek, de nem muszáj, ha nincs kedvem.


Szerintem próbáld megbeszélni a pároddal, lehet, hogy semmi nincs mögötte, csak kommunikációs elcsúszásban vagytok ti is.

2019. febr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
Itt nem az a gond, hogy nem akarja azt, hogy a gyerek TÉGED elfogaldjon, hanem ezek szerint ö - az apa - sem igazán tartja a gyerekkel a kapcsolatot - és EZ AZ, ami szerintem sokkal nagyobb probléma, föleg az elözmények ismeretében!
2019. febr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom meg teszek mindent, hogy közelebb kerüljek a kislányhoz. Meg tettem az első lépést, hogy írtam Exènek szeretném megisnerni a kislányt. Nem egyszerű helyzet, de szeretem a párom és az elején is tudtam, hogy nem lesz egyszerű. Próbálok közeledni hozzá, játszani vele, bizalmat szavazok neki, próbálok kialalkitani vele egy jó barátnős kapcsolatot. Szinte többet érdeklődök a kislányról, többet beszélek az anyukával, hogy hogy van a kislány, oviba mi újság stb. Párom meg olyan, mintha nem is érdekelnè a kislánya annyira.
2019. febr. 3. 14:57
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Gondolom "tervezett" gyerek volt. 22 évesen két felelőtlen gyerek szülővé vált, csak tudnám minek. Nem az jön le, hogy bármelyik szülő is akarta volna a gyereket. Apuka valószínűleg továbbra sem nagyon akarja, csak kötelességből nevelte amíg anyának nem kellett. Abból, hogy ezután csettintésre csak úgy anyukának ítélték se az jön le, hogy nagyon küzdött volna érte. Ha nem így lenne, akkor nem félévente látogatta volna. Erre most jössz te és elkezded erőltetni a kapcsolattartást. Biztos nagyon boldog tőle.
2019. febr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
18%
Kezdjük ott, hogy Én sose jönnék össze olyan emberrel, akinek van kölke.
2019. febr. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%
Az állatnak van kölke, bunkó utolsó.
2019. febr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!