Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyát nagyon zavarja, hogy...

Anyát nagyon zavarja, hogy magamban beszélek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, imádok magamban beszélni. Imádom a dolgokat hangosan megvitatni, vagy imádok eljátszani magamban, eljátszani a gondolatokkal. Húgom is pont ugyanilyen, sőt ő még a közösségben is elkezd magával beszélgetni, mintha a társaságban egy új személy lenne ott. Nem vagyunk skizofrének, se bipoláris zavarosok, egyszerűen jó érzés a magányosságban beszélni. Szüleimet viszont ezt nagyon megrémiszti, mert nagyon durván szoktam magammal veszekedni pl ha ráülök a wc-re még pisilés közben is. Apa magában maximum énekelni szokott, vagy egyszer-kétszer benyögi a wc-n, hogy "de egy marha vagyok", vagy máshogy lehülyézi magát, de nem folytat le hosszas társalgást magával mint én és húgom. Mivel a wc előtt van a tükör így mégjobban rámjön sokszor a magammal vitázás. Szüleim mondják, hogy olyankor olyan hangosan beszélek magamban, mintha valakivel telefonálnék és hallássérült lenne akivel beszélek. El akarnak vinni már orvoshoz ezzel, mert szerintük ez nem normális, amit én csinálok.

Hogyan beszéljem meg a dolgot szüleimmel, legfőképp anyával, ugye aki egyálalán nem beszél magában? Szerintem ez tök normális amit teszek,de Ő van a leginkább megijedve.



2019. febr. 4. 21:39
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
34%
teszt
2019. febr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
94%
Bocsi de se te se a hugod nem vagytok normalisak, menjetek pszichiatriara mind a ketten. Veszekszel sajat magaddal es hanhosan beszelgetest folytatsz,tudatodon kivul? Ez komoly kerdes hogy normalis-e? A hugod meg meg masok elott is beszelget magaval. Egyaltalan nem normalis, es egyaltalan honnan veszed hogy nincs betegsegetek? Menjetek orvoshoz,szuleidnek adok igazat.
2019. febr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
94%
Én ezt nem tartom normálisnak, sőt egészségesnek sem. Ha az utcán magában hangosan vitázó embert látok az első gondolatom, hogy agyban nála nagyon komoly bajok vannak. Kezeltesd magad. Meg a húgod is
2019. febr. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem sem normalis, ezt nrm bantasbol irom.( mondjuk anyud se, h bejar a furdobe mikozben te WCn vagy).
2019. febr. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
92%
Első körben egy pszichológus, ez szerintem sem normális.
2019. febr. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Nem igazán akarok ezzel orvoshoz menni. Sokan mondták már, hogy menjek, mert ez csak rosszabb lesz, de senkinek nem teszek ezzel kárt, inkább felvidítom magam, hogy van kivel beszélni, így ki tudom bírni, hogy több napig senkivel sem beszélgetek, mert egyetemistaként 2-3 hónapos szüneteim vannak, ilyenkor ki sem mozdulok a házból, barátaimmal max 2 havonta találkozom. És megnyugtat wc-zés közben persze.
2019. febr. 4. 23:20
 17/24 anonim válasza:
71%
Én is szoktam magamban beszélni, párbeszédeket folytatni, szituációkat lejátszani a fejemben, bár legtöbbször csak a fejemben van minden, de van mikor ha egyedül vagyok, akkor a saját mondandómat halkan ki is mondom. Én nem gondolom ezt betegségnek, általában csak unatkozom, vagy időtöltésképp buszon ülve teszem ezt. De ha anyukád el akar vinni orvoshoz, szerintem nem kell aggódnod, nyugodtan elmehetsz. Ha megállapítják, hogy te esetedben ez valami súlyos lenne, akkor lehet tényleg kezelni kell, de ha nem, akkor anyukád megnyugodhat, hogy nincs baj. Bár húgod esetében, hogy nyilvánosan teszi ezt, azért kicsit már durvábban hangzik.
2019. febr. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
94%

Nekem egyszer egy pszichiátriai dolgozó azt mondta, hogy ameddig csak te tartod magad őrültnek és mindenki normálisnak gondol akkor normális is vagy, viszont ha mindenki őrültnek gondol és csak te látod magad normálisnak akkor már baj van.

Itt te bizonygatod, hogy minden rendben veled mikor mindenki arról győzköd, hogy fordulj szakemberhez.

Szerintem is menj el egy pszichológushoz vagy pszichiáterhez, egyik sem ördögtől való dolog, és ők megállapítják, hogy mi is van veled.

Egyébként én is szoktam magamban beszélni mikor teljesen egyedül vagyok mert nagyon zavar a csend, de nem vitatkozom magammal hanem kimondom az olyan alap gondolataimat mint például: "lassan le kéne zuhanyozni és aludni mert késő van stb" viszont soha nem öntudatlanul kiabálok saját magammal.


22L

2019. febr. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem sem normàlis, de anyud sem, hogy beszaladgàl mikor a màsik wc-n van/fürdik stb.

A 9 éves lànyomhoz nem megyünk be, ha dolga van a fürdőszobàban, de párom se jön be, ha wc-n vagyok, de én se mikor ő végzi a dolgàt.

(zuhanyzàs màs eset, felnőttek vagyunk, ha érted mire gondolok)

Az, hogy te hangosan beszélgetsz, veszekedsz magaddal, igencsak arra utal, hogy nem vagy 100-as, de a húgoddal is vannak bajok.

Tényleg menjetek orvoshoz.

2019. febr. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, a 6. válaszodban azt írtad, hogy "meg ne őrüljek"! Bizony, nagy probléma van nálad, de a családodban is!

Ha te valóban egyetemista vagy (tehát nagykorú), veszel egy kulcsot és magadra zárod az ajtót. Állj ki magadért és a húgodért, így kevesebb okod lesz a megőrülésre!

2019. febr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!