Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Betegség az, ha magamban...

Betegség az, ha magamban beszélek?

Figyelt kérdés

Néha szoktam csak úgy mondani valamikor tükör előtt, mintha egy konkrét személynek beszélnék és figyelem a mimikámat, meg hogy hogy nézek ki beszéd közben.Van, hogy előre komplett párbeszédeket bonyolító le magamban. A gondom az, hogy nagyon nehezen nyílok meg, nehezen kezdek beszélgetést, sőt, ha már próbálnak beszédbe elegyedni velem, akkor sem mindig tudom tartani a párbeszédet. Amikor valaki olyannal találkozom, akivel tuti fogok beszélgetni, randi előtt pl, akkor a fejemben előre előkészítés pár témát éa néha be is gyakorolom. Van hogy annyira elfog ez a dolog, hogy észre sem veszem, hogy megint azzal a valakivel beszélek. Ma éjszaka nem is tudtam elaludni mert folyton gondolkodtam mit és hogy fogok ma mondani annak, akivel találkozok majd. Félek, hogy ez már nem egészséges és valami pszichés bajom van vagy lesz emiatt. Van okom aggodalomra?

22/N


2018. aug. 3. 06:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem 😂 ,csak izgulsz.

"Fejben tisztázol mindent".

Én tükör nélkűl szoktam.

2018. aug. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia.Haladjunk sorban.Azt hogy tükör előtt gyakorolsz az nem életidegen.Van olyan személyiség fejlesztő könyv,amiben azt olvastam amiről te írsz.Tehát gyakoroljunk tükör előtt,ha pl több ember előtt fogunk nyílvános beszédet tartani.Ez eddig rendben van.Én is szoktam magamban beszélni,de nem tükör előtt,hanem mondjuk szerelek valamit,és hangosan gondolkozok.PL ezt ha jobban meg erősítem akkor el fogja bírni a terhelést. No de,az hogy a randin betalult szöveget mondj,az gáz :-/ Pszihés problémán pedig ne gondolkodj...
2018. aug. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Phoney ***** válasza:
Nem az az elmebetegség, ha magadban beszélsz, hanem az, ha hallucinációkkal beszélgetsz. Nyilván a skizofrének miatt terjedt el, hogy „magadban beszélni elmebetegség”.
2018. aug. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2es hozzászóló vagyok.A 3-as fején találta a szöget OTT A PONT !
2018. aug. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én vitatkozni is szoktam magammal, meg párbeszédeket folytatok. Amikor egyedül vagyok itthon, akkor hangosan. És tanácsokat is adok magamnak.

Pl.:

-"Olyan hülye vagyok, hogy visszafogadtam azt a férfit ezek után is!"

-"Dehogy vagy hülye, csak fiatal és naiv, de nyugi, ebből tanulsz."

Így leírva betegesnek hangzik, de amíg felmerül bennem, hogy esetleg nem normális ez a dolog, addig normális. :) Az utcán sétálva nyilván nem csinálnám, mert tudom, hogy az emberek mit gondolnának. 22/L

2018. aug. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!