Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyát nagyon zavarja, hogy...

Anyát nagyon zavarja, hogy magamban beszélek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, imádok magamban beszélni. Imádom a dolgokat hangosan megvitatni, vagy imádok eljátszani magamban, eljátszani a gondolatokkal. Húgom is pont ugyanilyen, sőt ő még a közösségben is elkezd magával beszélgetni, mintha a társaságban egy új személy lenne ott. Nem vagyunk skizofrének, se bipoláris zavarosok, egyszerűen jó érzés a magányosságban beszélni. Szüleimet viszont ezt nagyon megrémiszti, mert nagyon durván szoktam magammal veszekedni pl ha ráülök a wc-re még pisilés közben is. Apa magában maximum énekelni szokott, vagy egyszer-kétszer benyögi a wc-n, hogy "de egy marha vagyok", vagy máshogy lehülyézi magát, de nem folytat le hosszas társalgást magával mint én és húgom. Mivel a wc előtt van a tükör így mégjobban rámjön sokszor a magammal vitázás. Szüleim mondják, hogy olyankor olyan hangosan beszélek magamban, mintha valakivel telefonálnék és hallássérült lenne akivel beszélek. El akarnak vinni már orvoshoz ezzel, mert szerintük ez nem normális, amit én csinálok.

Hogyan beszéljem meg a dolgot szüleimmel, legfőképp anyával, ugye aki egyálalán nem beszél magában? Szerintem ez tök normális amit teszek,de Ő van a leginkább megijedve.



2019. febr. 4. 21:39
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, ahogy írsz újabb kommenteket, azért lassan-lassan derülnek ki dolgok.


Először is: valamilyen szinten én is szoktam beszélni magamaban. Akár a kollégám előtt. Pl. annyit mondok, hogy "fel kell hívnom X urat" vagy "legfőbb ideje tízóraiznom". Szerintem ezzel nincs semmi gond.

Amit a WC-használatról írtál, az elgondolkodtató. Vagyis, hogy nincs meg a normális mértékű intimitás, és védekezésképpen szoktál "zajt csapni", hogy egyrészt elnyomd a belső feszültségedet, másrészt, hogy anyukád talán mégsem jön be. Nyugodtan mondhatom: szüleid abnormálisak, hogy "ezt a szabályt hozták", hogy egyetemista lányuk nem zárhatja magára az ajtót WC-zés vagy fürdés (vagy tampon ill. betétcsere!) közben, ők meg gátlástalanul nyitogatják rád az ajtót. Ha apukád is élvezettel nyitja rád az ajtót ilyenkor, az rejtett szexuális vágyakat is rejthet a részéről. Ez az abnormális családi légkör váltja ki belőled ezt a reakciót - és minő csoda: ők gondolnak téged abnormálisnak, és ők akarnak téged orvoshoz elvinni. Pedig, borítékolom, ahogy elkezdene beszélgetni veled a pszichológus vagy pszichiáter, néhány alkalom után a szüleiddel is akarna, és szembesítené őket az abnormális gondolkodásmódjukkal - amit ők biztosan nagyon-nagyon takargatni akarnak!


A másik, amin egészen megdöbbentem:

"egyetemistaként 2-3 hónapos szüneteim vannak, ilyenkor ki sem mozdulok a házból, barátaimmal max 2 havonta találkozom".

Ezt pl. normálisnak tartja a családod? Ők is ilyen magukba fordulóak? Én erre mondanám inkább, hogy nagy baj van a lelkeddel! És így már érthetőbb minden: borzasztóan magányos vagy, mintha börtönben élnél! Mozdulj ki, legyenek élményeid. Ha nincsen társaságod, akkor menjél egyedül. De pl. húgoddal is csinálhatnál programokat. És a barátaiddal is ápold a személyes viszonyt! Ezek önmagukban is csökkenteni fogják a késztetést, hogy magadban beszélj.


Ha nagyon erőszakoskodnak a szüleid, hogy menj el orvoshoz, akkor keressetek egy maszek pszichológust és az ő rendelésére kezdj el járni. Sajnos csak maszek rendelésen van elég idő rendesen kibeszélni a dolgokat. Ezzel tényleg nincs vesztenivalód, mert gyógyszer nem ír fel, csak beszélget veled egy intelligens ember. Ő végre meg fog hallgatni, nem fog elítélni, nem fog címkét ragasztani rád. Tőle olyat soha nem fogsz hallani, hogy abnormális, hogy így vagy úgy viselkedsz.

2019. febr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
84%
Persze lehet felviditod magad az ok. De kesobb ha valoban csak rosszabb lesz mert bacol orvoshoz fordulni, elgondolkodtal mi lesz veled? Nem lesz parkapcsolatod se csaladod mert senki nem fog leallni egy idiotaval. Mindenki beszel magaban az tuti, van aki csak gondolatban van aki hangosan na de nem ugy mintha egy masik szemellyel beszelgetne es foleg veszekszik magaval. Ez nyilvan nem normalis. Ha nem mesz dokihoz eleted se lesz nem hogy csaladod vagy allasod! Mindenki kifog nevetni es bolondnak orultnek fog tartani. Ha neked ez jo akkor hajra
2019. febr. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

En is nagyon magányos vagyok.Hogy beszéljek azt szoktam csinálni,hogy hangosan felolvasok olyan dolgokat,amelyek érdekelnek.Ez olyan mintha társalogtam volna valakivel.

Viszont amelyeket leirtál az nem normális dolog.

2019. febr. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
47%

Én is szoktam néha hangosan beszélni magammal, de csak, ha egyedül vagyok. Ha annak ellenére teszed ezt, hogy körülötted mások is vannak, az azért elég ijesztő.

Amúgy nem hiszem el, hogy mindenki annyira szerencsétlen a családban, hogy évek óta egy nyomorult zárat, vagy reteszt ne ne tudott volna a fürdő ajtajára szerelni....

2019. febr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!