Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Esti mászkálásról vélemények?

Esti mászkálásról vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nektek mi a véleményetek arról, hogy egy tini az estébe mászkál a haverjaival?

Persze úgy, hogy vigyáznak egymásra meg ilyenek. És leginkább hétvégén?

Engem nem engednek sehova, mert arra hivatkoznak, hogy féltenek. Nem a többiek nyomására akarok este kolbászolni, egyszerűen magam miatt, sokkal jobban szeretem az éjszakákat, mint a nappalokat. Meg szerintem tapasztalni is jó lenne, nem pedig 18 éves korom után. (Jó, most mondhatjátok azt, hogy nappal is lehet tapasztalni, de az este sokkal másabb.)

Meg szerintem, ha olyan helyen vagy sokkal nyugodtabb este az az adott hely, mint reggel.

Nem feltétlen "bulizni" vagy inni vagy bármi akarok kimenni. De szerintem estében sok bolond sztorit össze lehet szedni.

Úgy kiengednétek, hogy tudjátok, hogy van nálam gáz spray elő vigyázatosságból, meg felhívnálak, hogy indulok haza?



2019. febr. 5. 21:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
71%
16 évesen semmi keresnivalód az éjszakában.
2019. febr. 6. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
81%
Az én gyerekem 15 éves. Nyáron kint maradhat 10ig, akkor világos van, addig viszont jön haza 5re, mert akkor vacsorázunk. Penteken, hétvégén ilyenkor is kimehet vacsora után, de legkésőbb 8ra itthon kell lennie. Mivel a baráti társaság nagy, 10-15 ah alapcsapat, nem tudnak egyikuknel se lenni, így a parkban lógnak. Nyilván ekkora gyerekeknek nem kell ez, így akármennyire fel is van háborodva, bizony haza kell jönnie időben. Ahogy minden tini, k is azt képzeli, az övé a világ és semmi baj nem érheti, mert a többiek is vigyáznak rá, de ez marhaság.
2019. febr. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nézz szét rendőrségi oldalon mennyi gyerek tűnt el idén januárba pl.... szerintem érthető hogy nem lökdösnek este ennyi idősen....
2019. febr. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
73%

Én egy kis zsákfaluban nőttem fel, itt nem volt ebből probléma. A szüleim simán kiengedtek, több okból is:


- Tudták, hogy úgysem hagyjuk el a falut. Busz este már nem járt, biciklivel pedig nagyon messze lett volna a legközelebbi város is.

- Kb. mindig a játszótéren voltunk, tudták, hogy 99%-ban ott találnak meg, ha mégis keresnének.

- Egy ilyen kis faluban még mindig működik a "lakóközösség". Ha bármi rosszat csináltunk, pl részegen hangosan kiabáltunk, vagy gyümölcsöt loptunk, netalántán tüzet raktunk, anyámék előbb tudtak mindenről, minthogy hazaértem. Szóval mondhatni szem előtt voltunk állandóan.


Még azt is hozzá kell azért tennem, hogy mindez a 70-es években volt, azért azóta sokat változott a világ.


De ha még mindig ott élnék, akkor valószínűleg sokkal nyugodtabban engedném ki a lányomat, mint a jelenlegi lakhelyemen, egy nagyvárosban.

2019. febr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!