Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetne megoldani ezt...

Hogyan lehetne megoldani ezt a problémát (apa-fia kapcsolat; durva stílus, elutasítás, alázás, idegenként kezelés)?

Figyelt kérdés

Hogyan lehetne megoldani ezt a problémát?


Hogyha az apám úgy viselkedik velem, mint egy idegen, csak lehord és elutasít. Mikor gyerek voltam nem vállalt felelősséget azért, hogyha valami baj volt, csak anyám vállalta mindig a terhet. Apám meg átpasszolt anyámnak, hogy én nem az ő gyereke vagyok, hanem csak anyámé.

Apámnak mindig csak nyűg voltam, egy teher, nem voltam emberszámba véve. Érzelmileg csak megtűrt voltam. Nem volt se bizalom, se semmi. Mindig más után irigykedett, hogy az a fiú erre meg arra képes, engem meg sose bíztatott, csak kigyúnyolt vagy elhordott.



Aki hiszi/aki nem, ez a tudatalattiba lappang és irányítja. Ez az egész miatt is vagyok lelki beteg. Hogyan lehet ezt megoldani, ki tud ebben segíteni, aki ért ehhez és a rossz belémrögzült mintákat segít megoldani, hogy életképesebb legyek? Megerősítések vagy valami efféle feladatok kellenek erre amiket az apám belém hazudott???

Érti egyáltalán valaki ezt a problémát? Van erre kezelés, ami rendbeteszi a dolgokat, hogy ne szégyenkezve nézzek a világ elé?


Ha volt már valaki pont ebben a helyzetben ezekkel az esetekkel, sikerült neki felemelni a fejét és hogyha sikerült, akkor mi az az út affelé???

Pszichológusoknak eddig nem tudtam kifejezni ezt, pedig már nem vagyok tizenéves és az idő csak telik és úgy látom senki nem foglalkozik ezzel a problémával, mert őket nem érdeklik, mert nem az ő érdekük. Hiteles magyarázatot szeretnék erre a problémára, mert évek óta lappang bennem ez és csak hátráltat az életbe és azt látom, hogy nem haladok egyről a kettőre.


Előre is ne haragudjon az, akinek már herótja van az efféle hemzsegő kérdésektől, de kell valami megoldás, csak nem tudom mi!


2019. febr. 10. 13:05
1 2
 11/15 anonymousreview60 ***** válasza:
Az elköltözés és a kapcsolattartás minimalizálása megoldás a feszültség csökkentésére. De ez a tudatalattiba bemászott dolgok ellen nem véd. Keress terapeutát. Nem csak 23+ évesek vannak. Ld. Pszichologuskereso.hu.
2019. febr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mellesleg figyelek!
2019. febr. 10. 23:30
 13/15 A kérdező kommentje:

Aki esetleg még ezután is olvassa, hozzátennék még egy-két dolgot, hátha eszébe jut valakinek, hogy jobb módra térítsem.


Szóval olyan, mintha egy áramelosztó trafóhoz nyúlkálnál és mindig visszacsap. Ha hozzászólsz úgy szól vissza, mint egy vaddisznó és ellenséges. De rafinált és ő védekezik mindig azzal, hogy én ellenségeskedem...


Nagyon jól tudja, hogy ő hogy viselkedik, milyen hangszínt használ és ő azzal védekezik, hogy én beszélek úgy vele. Megfordítja a dolgot. Nem tudom ez milyen kategória már, de nehéz vele egy házban élni.


Csak azért írtam még ezt hogyha esetleg valakinek eszébe jut valami, akkor segítsen, mert az nem segít, hogyha elmagyarázom, hogy ő így viselkedik és rákérdezek, hogy miért, mert akkor mindig direkt kiszalad egy másik helységbe és otthagy a francba...


Köszönöm!!!

2019. febr. 12. 19:06
 14/15 anonymousreview60 ***** válasza:
Vedd fel neki, és szembesítsd vele!
2019. febr. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Zsóka__ válasza:

A Dianetika tud segíteni. Az átélt negatív események hatásait csökkenti.


[link]

2019. márc. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!