Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tartják a szüleim...

Miért nem tartják a szüleim tiszteletben a döntésem?

Figyelt kérdés

17/f


10 éve focizok, nem vagyok benne kiemelkedő, de rossz sem. Már többször is mondtam a szüleimnek, hogy abba akarom hagyni, és más sport után nézni vagy konditerembe járni. Erre mindig az volt a válasz, hogy még járj egy kicsit, tarts ki, ha abba hagyod nem fogsz semmit csinálni, csak itthon punnyadni stb. Pár napja megint beszéltem erről és, hogy többet nem mennék, hanem konditerembe járnék. Erre apám full kiakadt, hogy nem hagyhatom abba és 10 percenként jönnek be a szobámba, hogy ez mennjek, ez nem így működik, hogy csak úgy abba hagyom. Nem értem miért nem akarják megérteni, hogy ez a döntésem, kondizni szeretnék, és nem olyat csinálni amit már nem élvezek.



2019. febr. 12. 16:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
92%

#8

Természetesen míg ott laksz, megszabhatnak dolgokat (pl. te viszed ki a szemetet, vagy nem költöztetheted oda a barátnődet, stb) olyasmiket, ami az ő életüket is negatívan befolyásolná, de nem KÉNYSZERÍTHETNEK az egójuk simogattatására. Mert ennek ezek szerint más értelme nincs.

2019. febr. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
61%
Csak azt csináld amit valóban teljes szívedből szeretsz. A szüleidet ignoráld
2019. febr. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%
Egyszerűen fogd magad és menj el a konditerembe. Legalább kiderül, hogy valóban tetszik, akarod-e csinálni és ha igen, talán a szüleid is megnyugszanak, hogy ugyanúgy sportolsz, csak mást.
2019. febr. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Karena26 ***** válasza:
65%
Vágj beletörődő arcot, majd a fociedzés helyett a konditerem felé vedd az irányt! Mire kiderül, túl sok idő fog eltelni, nem lesz értelmes balhézniuk veled, beletörődnek majd.
2019. febr. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
20%
Amíg otthon laksz ők döntenek készülj h semmiben nem dönthetsz,hová mész kivel,hová mész egyetemre kivel jársz mit eszel,mit nézel,mit gondolsz.. Ezek csak megnyomorítják a gyereket és megtanítják mindent utálni,és kitűnően hazudni..
2019. febr. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
95%
Ha még csak nem is esélyes, hogy focista legyél, akkor mégis mire büszkék? Arra, hogy egy olyan foglalkozásra jársz, amit ők néztek ki neked? Erre mi a fenéért kell büszkének lenni? Nem tudom, hogy velem van-e a baj vagy a szüleiddel, de én ebben egyáltalán nem látom a logikát.
2019. febr. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem így helyből az lenne az első tippem, hogy apád anno focista akart lenni, és nem tudja feldolgozni, hogy elszalasztotta a lehetőséget, ezért most rajtad akarja leverni. De a te szempontodból ez mindegy is. A lényeg, hogy igaza van a kettővel előttem szólónak: ha ezt megszabják neked, akkor bármit megszabhatnak. Nonszensz apád hozzáállása, hogy amíg ő tart el, addig minden úgy csinálj, ahogy ő mondja. Az életutadat nincs joga kijelölni helyetted.


Hogy tanulsz? Egyetem, főiskola játszik? Ha igen, akkor költözz koliba, de gyorsan. Ha nem, akkor sajnos nincs más út, munka után kell nézned. Sajnos mérgező környezetben laksz. Ilyen apa mellett sosem lesz nyugtod.

2019. febr. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Engem 6 évig járattak egy olyan sportra gyerekként, amit nem szerettem. Először azt mondták, csináld egy darabig, majd belejössz, megismered, bla bla bla.

Később, nem hagyhatod most abba, az élet nem erről szól, nem lesz semmi kitartásod ha mindent abbahagysz amit nem szeretsz.

Aztán meg, valahová járnod kell, valamit csinálnod kell, egész nap nem ülhetsz itthon.

Aztán, na majd ha idősebb leszel, majd megérted miért kellett járni.

A végén meg, rendben ha választassz másik sportot, mehetsz.

Aztán persze, jaj nem az a sport nem neked való, azt nem választhatod.


Őszintén szólva elég sokáig megvezettek, most 25 éves fejjel eszembe jutott ez az egész, és arra jöttem rá, egy idióta voltam hogy nem hagytam előbb abba.

Csak hát gyerekként megvezettek (persze zsaroltak is meg minden), de telebeszélték a fejem is, nem mertem lépni sokáig.

Ne csinálj olyat amit nem szeretsz, ez ilyen egyszerű, ezeket az időket soha nem kapod vissza és az életbén még bőven tehetsz bármit amire büszkék lehetnek, stb.

Ez a te életed, ez a legfontosabb, én ezt már tudom.

2019. febr. 17. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!