Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogy elfogadják a...

Mit tegyek, hogy elfogadják a döntésem?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy másodéves egyetemista vagyok. A szakmával el lehetne helyezkedni, viszont nem így. Valami siralmasak a jegyeim.

Nem lustaságból, tényleg mindent megteszek: alig alszom és szórakozom; kávén, energiaitalon, és édességen élek.

A fáradékonyságom oka, hogy sajnos rendszeresen kell szednem szorongásoldót/antidepresszánst, ami álmosít. Van egyfajta érzékszervi túlérzékenységem is, főleg hallásra, de látásra nézve is.

Ráadásul nem is igazán van tehetségem ahhoz a szakmához.


Azon gondolkodtam, hogy kitanulok egy szakmát, és elhelyezkedem vele. Grafikus, vagy villamos/metróvezető szívesen lennék, szerintem menne is mindkettő.

Rövidesen tényleg otthagyom az egyetemet, ha találok egy biztos helyet, ahol valamelyik szakmával foglalkozhatok.


A szüleimnek már meséltem erről a tervemről.

Szerintük folytatnom kell, akármilyenek is a jegyeim. Nem tudják elfogadni, hogy azt az egy szakmát képtelen vagyok normálisan kitanulni, pedig megpróbáltam, és mindent megtettem, hogy sikerüljön.


2017. nov. 12. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem látás- és hallásproblával, gyógyszerszedés mellett ne akarj tömegközlekedési járműveket vezetni!
2017. nov. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
36%
Probalj meg egeszsegesen elni, egeszseges kajakkal, az is sokat segit a kozerzeteden, mentalis egeszsegeden. Rossz hallassal, szemekkel, hogy is akarnal villamos/metrovezetolennel. Az egeszsegugyiproblemaiddal egyaltalan felvennenek? Hogy birna az idegeid a tomeget? Szerintem is csak ess at az egyetemen, fejezd be, aztan nezz a szakmak utan ami tetszik, ha nem sikerul, legalabb lesz mire szamitanod, ha kitanulod az egyetemi szkmat. Szuleid legalabb Igy is tamogatnak, kiallnak melletted, eltartanak, akkor mi kell meg, mig akarsz?
2017. nov. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A grafikus elég nagy csapda, mindenki grafikus meg dizájner akar lenni. Szenved pár ismerősöm ilyen végzettséggel. Sokáig tartott, amíg munkát kaptak.


Nade, ha kávén, energiaitalon és édességen élsz, akkor nem csoda, hogy szarul érzed magad. Így nem lehet teljesíteni. Nem lesz könnyű, de szokj le róluk. 2 hétig borzalmasan fogod érezni magad, de utána jobban. Ha kellően rászoksz a koffeinre, akkor már ahhoz is szükséged lesz rá, hogy a normális szintre kerülj.


Mi az a borzalmas szakma amit tanulsz? Ha egy mérnökkaron kaparod magad hármassal, akkor az nem is olyan rossz eredmény, nálunk a kar átlaga 1,9 volt a BME-n :) Ugyan ez bölcsészen, ahol a kar átlaga 4 egész körül van már egész más.

2017. nov. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mit tanulsz?
2017. nov. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Antidepresszáns szedése kizáró ok mindenféle hivatásos sofőri munkánál.

Grafikussal meg maximum éhenhalhatsz.

2017. nov. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gyógyszerszedéssel NEM lehetsz járművezető, grafikusból pedig Dunát lehetne rekeszteni...


De igazad van, ha ennyire nem tudsz az egyetemen helytállni, menjél el mást tanulni.

2017. nov. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Biológusnak tanulok Budapesten, és olyan 3-as körüli volt a múlt félévben az átlagom. A két félévben három tárgyból buktam összesen, ebből egyet azóta már sikerült teljesíteni, a többire még nem volt lehetőségem. Most jó pár, a ZH-kra kapott ötösöm és négyesem van, de szégyenszemre becsúszott egy háromnegyed, egy kettes, és egy egyes is. Ezek részjegyek, szóval van még esélyem kijavítani őket.
2017. nov. 12. 20:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez nem olyan rossz, mint hiszed. Egyetemen senki sem tiszta ötös. Nem tudsz olyan átlagot tartani mint gimiben, az nagyon kevés embernek megy és a biológián azért vannak nehéz tárgyak. Ha csak emiazz hagynád ott, akkor ne tedd :) Ha tényleg gyűlölöd a biológiát és sosem akarsz foglalkozni vele, akkor hagyd ott.
2017. nov. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Oké, de nem tudom, hogy mennyit fog érni a diplomám így. Igyekszem normálisan megtanulni a dolgokat, mégis csak ennyi jön össze.

Eleinte kutató szerettem volna lenni, de ez ilyen eredményekkel nem igazán hiszem, hogy összejöhet.

Csak érettségit igénylő munkára (tipikus ilyen a gyorséttermi) már most el tudnék menni, nem pedig csak akkor, ha elvégeztem az egyetemet. (A rossz tanulóknak ez a sorsa, nem?)


A többieknek: Igazatok van, bele sem gondoltam ebbe.

Amúgy voltam munkaképesség-vizsgálaton régebben, 53-ra lettem leszázalékolva. Sokféle munkát nem végezhetek, fejből most nem tudom, hogy milyeneket, és nincs nálam a papír.

2017. nov. 12. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!