Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apum lenyúlta a cuccaimat?

Apum lenyúlta a cuccaimat?

Figyelt kérdés

A háttér: 14 voltam amikor a szüleim elváltak. A csaladi hazba mi maradtunk a tesóm, anyu és én. Évekig pereskedtek rajtunk és a házon. Tesóm 19 évesen elköltözött, majd után anyám is, egyedül laktam a házban. Mindent otthagytak nekem kvázi. De mivel faluban volt, rossz volt a bejárás is, a rezsi meg egy rémálom, végül elköltöztem először albiba aztán végre tavaly novemberben tudtunk a vőlegényemmel venni sajat lakást. Anya és apa eladták a hazat, felesbe. Anyumnak a régi házunkból nem kellett szinte semmi, apunak meg egy pár szerszámon kívül már semmije sem volt ott. Mivel az albiba akkor nem tudtam magammal vinni mindent, ezért apum felajánlotta h elteszi a cuccokat a garázsába. Szépen bedobozoltam őket és ugy gondoltam jó helyen vannak. Gyapjú ágynemű garnitúra, mikró, étkészletek stb. Sok olyasmi is ami nem csak 'rámmaradt' hanem én vettem. Szóltam apunak h akkor elvinném őket az új lakásba, ő pedig megjelent 1, azaz egy dobozzal amiben volt kb 3 bögre, egy fogpiszkálótartó, egy csomag szívószál meg egy kenyérszeletelő, amit nem tudom honnan vetted, de nem az enyém az tuti. Kérdeztem hol van a többi. Azt állítja ez minden. Hiába faggatom. Már láttam előtte a lakásában h használja az étkészletemet, de akkor nem szóltam, gondoltam tetszett neki és ennyibe nem halok bele. De most úgy néz ki kvázi mindenemet benyúlta. A nagyszüleim azt mondják elajándékozhatta. A sírás kerülget miatta. Ha kérdezem még ő van megsértve, az az ő cucca.

Szinte minden megtakarítasunk ráment az új lakásra, nem tudunk mindenből újat venni. Azzal vicceltünk a párommal h azok a cuccok a 'hozományom'. És soknak érzelmi értéke is volt, dédnagyanyám utan örököltem.

Annyira el vagyok keseredve. Ti mit tennétek?


2019. febr. 13. 10:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Huznek egy vonalat apammal, es tobbet egy fulpiszkalot se biznek ra. Sajnos ezt vissza mar nem nagyon tudod kapni, bebizonyitani nehez targyakrol hogy a tieid, ha csak nincs szamlad mindenrol. Ezek utan apamban en tobbet nem biznek, es semmit az eg vilagon nem hagynek nala... sajnos nagyon draga tanulo penzt fizettel..
2019. febr. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem értem miért csinálta. Megengedheti magának h újat vegyen... Ha meg az enyém kellett neki sürgősen vagy annyira tetszett neki akkor miért nem mondta? Odaadtam volna neki. De így? Kvázi meglopott a saját apám.
2019. febr. 13. 10:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azért tennék még egy próbát. Egészen egyszerűen írj egy listát a fontosabb tárgyakról, amiket visszavársz és add oda neki, közölve, hogy legalább ezeket adja vissza.
2019. febr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül váltak el szerintem... De most már tudod, hogy milyen, ne bízz rá semmit és ha úgy érzed, szakítsd meg vele a kapcsolatot.
2019. febr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Ez csúnya tanulópénz. Úgy volt vele, hogy a cuccok anyádról maradtak rád a közös háztartásból, akkor ez kvázi félig az övé is. Eladta, alajándékozta. Bosszúból, hülyeségből.

Ennyi. Mást soha ne bízz rá!

2019. febr. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, ment a zöld kéz.


Egész más miatt váltak el, ez túl bonyolult lenne és ez az ő dolguk, én nem akarom itt kiteregetni, én magamban azt már lezártam, de az tény hogy a mai napig mániákusan gyűlölik egymást a szüleim. De én mindkettőjük gyereke vagyok és ők választották ezt igy anno... mert igy velem cseszett most ki, nem anyámmal.


Nem tudom hogy nem vettem eddig észre h egyre gyakrabban keveredik konfliktusba a családjával (értsd a saját idős szüleivel, a tesómmal és velem). Állandóan kritizál. Sokszor rosszindulatú. Újévkor mikor mentünk a nagyszülőkhöz akkor közel másfél órát késett az ebédnél, majd kiverte a hisztit h miért nem vártuk meg és miért hideg a leves. Egy 50 feletti férfi...

Mióta elváltak azóta egyedül él. Nem antiszociális vagy ilyesmi, nagyon sok haverja van, el is járkál velük. De igazából rajtunk kivül nincs senkije, még egy macskája se.

2019. febr. 13. 13:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom. Annyit tehetsz, hogy tanulsz ebből, mert nem hiszem, hogy a követelőzés bármit is el fog érni. Azért megpróbálhatod, hátha kibök valamit. Ki tudja, miért tette... de aljas húzás volt tőle.
2019. febr. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!