Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az mennyire normális, hogy az...

Az mennyire normális, hogy az önszeretet fogalma csak 20 éves korom után vált világossá micsoda?

Figyelt kérdés

Nem tudtam milyen, az, hogy szeretjük önmagunkat, a cikiség érzése, fogott el, mintha egy önzőség lenne


Állítólag, jó családból származok, de borzalmas szorongás feszélyez van, hogy napokig


25f



2019. febr. 14. 00:08
 1/8 anonim válasza:
52%
Nagyon
2019. febr. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem hinném, hogy ciki. De fontos, hogy szeresd önmagad, persze egészséges keretek között. Tegyél azért, hogy minél több okod legyen szeretni saját magad. Adj magadra, ápold a külsődet és a lelkedet is. Amíg te nem szereted saját magadat, ne várd, hogy mások szeressenek.
2019. febr. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
7%

Nekem nem tetszik az önszeretet szó. Mert szeretni csak másik embert/Istent lehet. Önmagadat nem, mert a szeretet önzetlen dolog.

Az önszeretet a beképzeltségre, önelégültségre utal nekem. Az önszeretet igenis káros az én szóhasználatomban. Tehát ez nekem olyan mintha visszafejlődtél volna.

Inkább fogadd el önmagad, és lépésről lépésre fejleszd testedet, lelkedet.

2019. febr. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Istent.. ne hallgass a valláskárosultra.
2019. febr. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hogy most tudatosult benned hogy létezik ilyen dolog az normális, ha eddig nem tudtad szeretni-elfogadni magad az nem normális. Ez két különböző dolog.

Nem egyszerű hogy képessek legyünk rá de nagyon fontos.

2019. febr. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as... jesszus, ezt tanítják a vallások? Ilyenkor örülök hogy nem vagyok tagja egyiknek sem.
2019. febr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális, hogy a huszas éveidben jutsz el odáig, hogy megszeresd magad, tiniknél ez borzasztó ritka. Az önszeretet alapja a magas szintű önismeret, ami sajnos még a felnőttek között is ritkaságnak számít. Egy bizonyos fokú önzőség abszolút egészséges az ember életében, anélkül egy önsanyargató mártír, egy lábtörlő lesz az emberből. Ismerd és szeresd meg önmagad és kinyílik előtted a világ, komolyan mondom.
2019. febr. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Normális, hogy most vált világossá ez a fogalom. Elkezdtél ráébredni önnön létezésedre és az egyik dolog ebben az önmagunk ismerete és szeretete.

Tudod, minden dolog tud jó lenni és rossz is. A mértéke nem mindegy. Ha túlzottan szereted magad, azt nárcizmusnak hívják. Ha nem szereted magad, az komoly depresszió gyökere is lehet.

A szorongás abból fakad, hogy nem érzed magad biztonságban valami miatt - teljesen mindegy, hogy milyen családból származol, a félelem akkor is ott van az életedben.

Tudod, mi a félelem ellentéte? Nem, nem a bátorság. Hanem a szeretet. Ahol szeretet van, ott az ember biztonságban érzi magát, mert tudja, bármi történik, összezárnak és mindenből jó fog kijönni, amennyire csak lehet. Ha ez nincs, akkor félni fogsz. Bármitől. Ma már annyira általános a szeretet hiánya az emberi kapcsolatokban, hogy nagyon sokat azt se tudják, mit jelent.

Ahogy 3-as is butaságot írt az önszeretetről, bármennyire őszintén jót akart vele.


Kedves 3-as! Ha Jézus azt mondta, hogy úgy szeresd a felebarátodat, ahogy magadat, akkor hogyan lehetne rossz az önszeretet? Szerintem ezt gondold át újra! De nem akarok eltérni az eredeti kérdéstől.

2019. febr. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!