Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valaki elmagyarázná anyám...

Valaki elmagyarázná anyám miért jön mindig azzal hogy a "gyerek nem az enyém, az államé én csak nevelésre kaptam"?

Figyelt kérdés
Sehogy nem tudom értelmezni hogy miért mondja folyton amióta megszületett, első unoka, ha lényeges.Erre mit mondanál vissza?
2019. febr. 15. 15:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nem "bolond" az anyád.

Nekem is sokszor az az érzésem, hogy ezzel a kötelező óvodával meg egész napos iskolával az állam korlátozza a szülő jogát, hogy NEVELJE a gyerekét, mert kötelezik, hogy legkésőbb 3 évesen "dobja be a közösbe" - ahol NINCS igazi fejlesztés, nevelés meg annyi sem. Persze, ahol nincs segítség, és a szülők hagyományos fix 8-16 közötti munkaidőben dolgoznak, ott jó, de ahol van pl. egy klassz nagyszülő, ott kifejezetten ártalmasnak tartom.

Nem jó élet egy gyereknek az egész napos óvoda / iskola, ahol sokszor még bántják / stresszelik is egymást a gyerekek, a "pedagógusok" meg inkább rontanak, semmint javítanak a helyzeten.

2019. febr. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
61%
Hát nekem is ez ugrott be utolsó.
2019. febr. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
64%

Nekem is pont az jutott eszembe amit az utolsók írtak.

Utálja a jelenlegi kormnyt-jogosan-. Ma már a felnőtt ember csak egy biorobot lassan, ami megszüli a jövő rabszolgáit "drága" vezírünknek. Nincs még egy ilyen ország, ahol ennyire tolják a szülszető kapmányt.

2019. febr. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
52%
Igazad van, utolsó.Ezért is gondolkodom rajta hogy menekülök ebből az országból,megyek ki az unokatesómékhoz melózni.
2019. febr. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 HaEv ***** válasza:
62%

Kedves Kérdező!

Nem értek egyet anyukáddal! Ez még egyelőre nem a falanszter!

A gyerek azonban nem a tiéd - hanem önmagáé. Amíg nem tud magára vigyázni, te vigyázol rá, te szereted, te tanítod meg mindenre, ami az élethez kell. Van benned egy szülői ösztön, amit úgy tűnik, nem édesanyádtól örököltél (bocsi :( ).

Rengeteg szeretetet fogtok adni egymásnak és ez csodálatos dolog.

Az ovi és a suli bizony sok éket fog közétek verni, de ha tudatos vagy, sok éket el tudsz távolítani. A szeretet a legerősebb dolog ezen a világon!

Anyukádnak azt mondanám: anyu, a gyerekem önmagáé, bizományba kaptam és úgy akarom visszaadni őt önmagának, hogy a lehető legkevesebb dologért legyen lelkiismeretfurdalásom. Az állam meg mehet, ahova gondolom. Sok segítséget nem kapok tőle, csak akadályt.

Jó szülő vagy! Ne változz meg! Te csinálod a jövőt! És ezt tudod! Jó ez így!

2019. febr. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!